Autor Wątek: Artemis Fowl  (Przeczytany 7202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Codringher

Artemis Fowl
« dnia: Sierpień 16, 2003, 09:52:58 pm »
Przeczytałem niedawno Książkę Eoina Colfera pod tytułem Artemis Fowl. Mam już na jej temat wyrobione zdanie i zastanawiam się czy wy myślicie podobnie.

Nie zawiodłem się mimo, że nie lubie tak lekkiej formy fantastyki.
ENIET TEMPUS, QUO POSTERI NOSTRI TAM APERTA NOS NESCISSE MIRENTUR
<<Przyjdzie czas, kiedy nasi potomni będą się dziwić, że nie znaliśmy tak oczywistych rzeczy.>>

Offline Magdalaena

Artemis Fowl
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2003, 09:48:38 pm »
a mnie się nie podobało - przerwałam w połowie pierwszego tomu. Jakoś nie polubiłam bohaterów, a dodatkowo zdenerwował mnie bład rachunkowy z puszkami coli .
agdalaena

Offline Jon

Artemis Fowl
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2003, 05:23:07 pm »
A ja jakoś się nie przekonałem do tej serii - pewnie dlatego że wisi nad nią widmo porównywania do HP - ale mogę powiedzieć, że gładko się czyta.

Offline swistak

Artemis Fowl
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2003, 11:16:22 am »
Szybka książeczka do poczytania przed w samochodzie. Mi się podobała.
Fajny pomysł, że tytułowy bohater to przestępca-dziecko :D.
...AND FOR A TIME IT WAS GOOD.

Offline Jimmy

Artemis Fowl
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2005, 08:51:40 am »
W kontekscie dyskusji o Eragonie - kiedys to Artemis byl reklamowany jako odpowiedz na HP... Jakies opinie i refleksje?

Offline Formaldehyd

Artemis Fowl
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2005, 08:54:14 am »
Podobnie jak w przypadku "Eragona" podziekuje. Za stary jestem na takie sztuczki.
 am the son of a bitch and Edgar Allan Poe.

Offline Mara

Artemis Fowl
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2005, 08:59:28 am »
Czyta się sympatycznie - lekka forma na odstresowanie się.
Porównanie do HP raczej mnie zniechęciło niż zachęciło, ale czytało się przyjemnie. Trzeba pamiętać, że to książka dla dzieci, a nie dla dorosłych i nie oczekiwać po niej głębokich przesłań moralnych.

Offline Beryl

Artemis Fowl
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2005, 10:06:18 pm »
Okropnie mi się czytało, biedne to takie - bez porównania z Potterem, do którego podchodziłam sceptycznie, ale którego w końcu polubiłam. Wkurza, że Artemis jest przedstawiany jako mały geniusz, a zachowuje sie jak pierwszy z brzegu dzieciak.
Książka dla dzieci - można się zgodzić na pewne uproszczenia, ale dzieci to nie śmietnik, do którego można poupychać to, co się dla dorosłych nie nadaje.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Mara

Artemis Fowl
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2005, 09:31:18 am »
Cytat: "Beryl"
 Wkurza, że Artemis jest przedstawiany jako mały geniusz, a zachowuje sie jak pierwszy z brzegu dzieciak.


Weź pod uwagę, że geniusz umysłowy nie gwarantuje dojrzałości emocjonalnej.

Offline Beryl

Artemis Fowl
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2005, 02:01:57 pm »
Tak, ale powinien gwarantować pewien poziom inteligencji. Nie chodzi mi o to, że jak dziecko, tylko jak przeciętne dziecko.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Yax

  • Gość
Artemis Fowl
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2005, 07:04:46 pm »
Lektura lekka, płytka i jakaś taka średnia. Nie ma co porównywać do HP(BTW: ksiazka nawet ale zbytnio skomercjalizowana).

Offline Lady Novir

Artemis Fowl
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2005, 08:40:35 pm »
;) No jak to. Ja mogę z czystym sumieniem porównać to z HP. Na pewno przeczytaliście już wszytskie trzy części? Hmm... mnie to wcale nie nudziło, spora w tym dawka humoru. No i ciekawe ma pomyśly ten dzieciak.
 just wanna live- ....::::Lady Novir::::....

Offline kandelabr wspanialy

Artemis Fowl
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2005, 10:49:02 pm »
jak na lekturę dla dzieci to stanowczo nie_dziecięce pomysły ma ten cały Artemis (albo autor książki)
zakupiłem, przeczytałem i mam nadzieję, że kiedyś zapomnę, iż wydałem na to badziewie pieniądze
Cześć, i dzięki za ryby!

Offline Szatanista

Artemis Fowl
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2005, 04:23:02 am »
/|\
 |
 |
 |
jak wyżej :D
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline Irian

Artemis Fowl
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 19, 2005, 07:52:33 am »
Uważam, że ksiązka ta jest dobra na tak zwane'odmóżdżenie'. Bo przecież jakby człowiek cały czas czytał książki typu 'Valis' P. K. Dicka to miałby troszeczke zrytą psychikę :)
Reasumując: mozna to czytac dla zwyklej, prostej i nieskomlikowanej rozrywki. A ten chłopiec naprawde ma ciekawe pomysly czasem. ;)
owiem ci...
Zmarnowaliśmy świt
A tego nie wybaczy nam żadne niebo
/Jim Morrison/