Autor Wątek: Artemis Fowl  (Przeczytany 7229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nysander

Artemis Fowl
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 07, 2005, 08:36:19 am »
Pomys ksiazki był do niczego przeczytałem tylko pierwsza cześc a reszty nawet nie ruszałem bo bałem sie że z mojej zdrowej psychiki(co do tego zdania ludzi sa podzielone- sam nie wiem czemu :lol: ) zostanie kłebek waty i kilka kropel wody
ysander Azustrha Hypirius Meksandor Illandi Wielki Traumaturg Trzeciej Oreski, Zabójca Wielkiego Dyrmagosa, uśmiercony przez Seregila Korit Solun Mernigil Brokthersa.

Offline len_corlney

Artemis Fowl
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 24, 2005, 09:50:43 am »
To głupia książka - sorry, ale tak jest. Nie wciąga, a napisana jest tak prostym, że wręcz niezrozumiałym językiem ;). Sam bohater, Artemis, byłby fascynujący, gdyby Colfer spóbował przedstawić go trochę inaczej, nie tak prymitywnie, na tle ciekawszych wydarzeń. 13-letni geniusz przestępca, to jest to! Niestety wątła, kiepska fabuła kładzie wszelkie obiecujące wątki. Przeczytałem pierwszy tom i mam już dość. Zero treści.
Chcę dłużej żyć... skur***lu"

Offline Istae

Artemis Fowl
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 03, 2007, 05:03:34 pm »
Pierwsza część jest, co tu dużo mówić najgorsza. Za to reszta jest świetna :) . Niedługo ma być 5 częsc pt.,,Artemis Fowl. Zaginiona kolonia''.

Offline Nakago

Artemis Fowl
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 03, 2007, 05:06:10 pm »
Przeczytałam trzy i rzeczywiście dalej jest lepiej. Pomysł świata wróżek uważam za bardzo trafiony - wyobraźnia autorki (?) mnie powala. Acz i tak wolę cykl o Harrym.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Anonimowy Grzybiarz

Artemis Fowl
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 03, 2007, 06:06:55 pm »
Jedna z moich ulubionych serii, i im dalej tym lepiej, jak już ktoś powiedział. Moja ulubioną częścią jest część 3. Pozatym fajna jest Lista Życzeń...

Cytuj
wyobraźnia autorki

Przecież to autor jest...

Offline Nakago

Artemis Fowl
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 03, 2007, 06:44:00 pm »
Dlatego był znak zapytania w nawiasie ;-). Nie wiedziałam, czy to pisze kobieta, czy mężczyzna, więc dałam pierwszeństwo kobiecie.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Anonimowy Grzybiarz

Artemis Fowl
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 03, 2007, 06:51:23 pm »
Cytat: "Nakago"
więc dałam pierwszeństwo kobiecie.


Kultura  :)

Czytał ktoś Nadnaturaliste? Albo to o Detektywie, zapowiada się fajnie (sorka, nie pamiętam tytułu) z wyd. Nasza Księgarnia?

Offline Istae

Artemis Fowl
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 05, 2007, 01:58:31 pm »
Nadnaturalistę czytałam i jestem ciekawa co będzie dalej :) , chociaż wole Artemisa Fowla. Lista życzeń tez jest świetna, tym bardziej, że byłam nad Klifami Moher, gdzie spełniono ostatnie życzenie.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Artemis Fowl
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 05, 2007, 02:08:31 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"

 Albo to o Detektywie, zapowiada się fajnie (sorka, nie pamiętam tytułu) z wyd. Nasza Księgarnia?


Chodziło mi o Fletcher Moon – prywatny detektyw.

Cytuj
Nadnaturalistę czytałam i jestem ciekawa co będzie dalej

A to jakaś pierwsza część jest, czy cuś? Możesz podzielić się wrażeniami?
Nie tylko "fajne", "nie fajne", tylko, jak byś mógł/mogla napisać coś więcej?

Pozdrawiam

Offline Istae

Artemis Fowl
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 05, 2007, 02:18:33 pm »
Owszem, mogłabym napisać coś wiecej. Czytałam na stronie jakiegoś wydawnictwa, że Nadnaturalista jest pierwszą częścią serii.
 Książka orginalna, czyta się przyjemnie i szybko. Trochę dobija ta ponura wizja przyszłości, z tymi wszystkimi zanieczyszczeniami i krótką średnią zycia, ale jak człowiek dalej będzie tak traktował przyrodę to wszystko jest możliwe.  

Ogólnie mówiąc jest to książka warta polecenia :D .