Autor Wątek: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"  (Przeczytany 52727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 04, 2014, 04:33:19 pm »
 
Nie mogę po prostu znieść, że ktoś pisze, że coś jest do dupy gdy tego nawet nie raczył spróbować. Powiem krótko: nie próbowałeś, nie wypowiadaj się.

no ale na miłość boską: spróbowałem 2. Ponawiam pytania adro: czy to wystarczy?
czy ja już mogę pisać, ze jest do dupy? a jak nie to ile jeszcze zanim będę mógł? 30?

Offline misiokles

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 04, 2014, 04:35:45 pm »
Przejrzyjcie więc okładki w tych dwóch linkach.
1. http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/komiksy-europejskie
2. http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/manga

Czy NA PEWNO trzeba przeczytać w tym przypadku jakikolwiek komiks, by móc powiedzieć o cechach wspólnych bądź różnicach między tymi dwoma częściami świata? Czy samo przejrzenie na szybko okładek to za mało do postawienia sobie pewnych hipotez?

Offline maximumcarnage

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 04, 2014, 04:39:00 pm »

no ale na miłość boską: spróbowałem 2. Ponawiam pytania adro: czy to wystarczy?
czy ja już mogę pisać, ze jest do dupy? a jak nie to ile jeszcze zanim będę mógł? 30?

Nie, nie Możesz napisać że cała manga jest do dupy na podstawie 2 pozycji. I dziwię się, że nauczyciel zadaje mi takie pytania.
Czy mogę napisać, że superhero jest do dupy, bo nie spodobał mi się "Extremis"? Czy Przestałeś czytać superhero, bo Zawiodłeś się na jakimś tytule? A może wszystkie są wybitne i nie ma słabych?
Napisz co Preferujesz, a z pewnością znajdą się propozycje mangowe dla Ciebie i wtedy Będziesz przekonany, że nie każda manga jest do dupy.

Misokles, nie mam pytań. Zastrzeliłeś mnie. Kupowanie komiksów na podstawie okładek to jest to.A najlepsze jest to, że podlinkowałeś też "Usagi Yojimbo".

Offline Dembol_

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #183 dnia: Maj 04, 2014, 04:46:01 pm »
Chcesz dobrą mangową propozycję? "Ichi the killer".
"Ichi" jest spoko, ale to żadne arcydzieło. Na pewno nie jest to też komiks od którego polecałbym zacząć przygodę z, lub próbował wywołać fascynację, komiksem japońskim. Dla laika może być potwierdzeniem jednego ze stereotypów nt. tamtejszej popkultury mówiącym, że jest infantylna oraz pełna seksu i przemocy.

Skoro kolega nie ma ochoty czytać komiksów japońskich to niech nie czyta. Proste. Dopuszcza się niby generalizacji, ale skoro nie spodobało mu się kilka niezłych tytułów, a nie ma kasy, żeby go dalej penetrować to po co ma się męczyć. Jest wiele komiksowych rynków, które chciałbym lepiej znać, a odczuć co do których nie jestem pewien, ale dopóki moja lista życzeń to jakieś z tych bardziej mnie interesujących to ciągle kilkadziesiąt tytułów muszą czekać na lepsze czasy.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2014, 04:49:18 pm wysłana przez Dembol_ »

Offline maximumcarnage

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #184 dnia: Maj 04, 2014, 04:47:42 pm »
nt. tamtejszej popkultury mówiącym, że jest infantylna oraz pełna seksu i przemocy.


A ja lubię rzeczy w tym klimacie. Mógłbyś coś jeszcze polecić? Od razu mówię, że czytałem też "Oldboya". 

Offline adro

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #185 dnia: Maj 04, 2014, 05:05:26 pm »
No dobrze spokojnie
Kto i gdzie mowi, ze manga jest do d?
Widzisz Maxi mam wrazenie, ze to jest rodzaj dyskusji, w ktorej kazdy ma racje.
zobacz sa dwie drogi
1 Poznajemy rzeczy z roznych kultur i wylapujemy te, ktore nas interesuja
2 Poznajemy doglebnie TAKA dzialke, ktora da nam najwiecej frajdy.
I jedno i drugie podejscie jest jak najbardziej uprawnione.
Mnie blizsza jest pierwsza opcja, ale szanuje i podziwiam ludzi, ktorzy z zapalem zaglebiaja sie w jedna konkretna dzialke.
Tu chodzi o mozliwosci. Ktos widzi, ze cos mu nie odpowiada i MOZE znajdzie cos ciekawego w danej dziedzinie przy 50 tytule. z drugiej strony jest dzialka, ktora co chwile przynosi ciekawe pozycje  (wg preferencji danej osoby). Taka osoba wyciagnie znacznie wiecej satysfakcji z obcowania z interesujacym ja dzialem niz z grzebania w ogromnej liczbie rzeczy, ktore po prostu nie sa interesujace dla danego odbiorcy. Moim zdaniem istnieje ogromna roznica miedzy zdaniem " nie podeszlo mi nie czytam", a stwierdzeniem, ze np " nie podeszlo mi, manga jest do d"
Nie jest MOZLIWE poznanie wszystkiego i wszystkich, musimy isc na skroty i wybierac. Kazde z tych dwoch ww podejsc ma swoje ograniczenia i zalety.
pzdr    [size=78%]    [/size]
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

fragsel

  • Gość
Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #186 dnia: Maj 04, 2014, 05:06:14 pm »
dobrze, że nie napisałem, że poza superhero i wznowieniami z PRL-u nie kupuje też nic współczesnego Polskiego bo NIE LUBIĘ!
To by dopiero była afera jakby się wszyscy dowied...

Ups...

Offline maximumcarnage

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #187 dnia: Maj 04, 2014, 05:10:27 pm »
dobrze, że nie napisałem, że poza superhero i wznowieniami z PRL-u nie kupuje też nic współczesnego Polskiego bo NIE LUBIĘ!


Napisałeś kiedyś, tyle że w innym wątku. I to chyba w dyskusji ze mną.

Adro, ja to wszystko rozumiem. Nie mogę po prostu zrozumieć jak można wydawać sądy w odniesieniu do całego gatunku na podstawie jego niewielkiego wycinka. Tylko i aż tyle.

fragsel

  • Gość
Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #188 dnia: Maj 04, 2014, 05:37:57 pm »
żeby zakończyć tę jałową już dyskusję dwa pytania do maxi:

Pytanie numer 1:
Ile i jakie mangi muszę przeczytać by raz na zawsze już móc powiedzieć "nie lubię mangi. nie będę czytał" proszę o listę

Pytanie nr 2:
Zobowiązuję się przeczytać WSZYSTKO co wymienisz. Czy potem uznasz mnie już za eksperta i będę mógł już powiedzieć "znam się więc nie czytam mang!"? Obiecujesz?


Naprawdę to zrobię. Przysięgam. Tylko daj mi definitywną listę!

Offline maximumcarnage

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #189 dnia: Maj 04, 2014, 05:44:41 pm »
Przecież dobrze Wiesz, że nie ma uniwersalnego katalogu, który należy poznać. Dlatego ja wypowiadam się jedynie w kontekście przeczytanych pozycji, a nie całego gatunku. Jeśli inni by postępowali podobnie, to nie byłoby całej dyskusji.
Jeśli Chcesz przeczytać jakieś mangi, to Napisz co Cię interesuje, a pewnie sporo osób (w tym ja) coś Ci zaproponuje. Chodzi mi oczywiście o kwestię fabuły.

fragsel

  • Gość
Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #190 dnia: Maj 04, 2014, 06:05:50 pm »
Przecież dobrze Wiesz, że nie ma uniwersalnego katalogu, który należy poznać.

Czyli choćbym nie wiem co przeczytał to i tak za mało by powiedzieć, że nie lubię i nie będę czytał mangi? SZOK!!!

Dlatego ja wypowiadam się jedynie w kontekście przeczytanych pozycji, a nie całego gatunku. Jeśli inni by postępowali podobnie, to nie byłoby całej dyskusji.

No ale ja się wypowiedziałem, że w kontekście przeczytanych 2 tytułów nie chce czytać dalej. o ile pamiętam się wtedy doczepiłeś, dopiero po dodaniu kwestii finansowej się zgodziłeś. A jesli powiem, że nawet jak wygram w totka to kupię wszystko tylko nie mangę, bo mi się te 2 nie podobały to dobrze czy źle?

Jeśli Chcesz przeczytać jakieś mangi, to Napisz co Cię interesuje, a pewnie sporo osób (w tym ja) coś Ci zaproponuje. Chodzi mi oczywiście o kwestię fabuły.


no właśnie z mangi mnie nic nie interesuje. w tym cały problem. NIC!
co mam teraz zrobić jak mi nie chcesz pomóc?


daj mi chociaż listę po której będę mógł wreszcie powiedzieć że więcej nie chcę. I nie mówię globalnie. chodzi o listę po jakiej TY mi pozwolisz więcej nie czytać. bo jeśli nie możesz mi dać takiej listy to o co ty właściwie tu walczysz??


"nie wolno wam mówić źle o mandze, bo za mało przeczytaliście. ale nie ma listy którą trzeba przeczytać. no więc w ogóle nie mówcie źle o mandze"
do polityki byś się nadawał...
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2014, 06:09:22 pm wysłana przez fragsel »

Offline peta18

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #191 dnia: Maj 04, 2014, 06:51:55 pm »
Czytajcie sobie co tam chcecie. Czynie tak samo :smile: Generalnie zawsze dziwi mnie podejscie tego typu, ze przeczytalem dwie ksiazki polskich autorow i juz wiecej po polska literature nie siegne, bo mi sie nie podobaly. To tak jakby wszyscy polscy autorzy pisali tak samo. Nie mozna generalizowac, tym bardziej oceniac gatunki, rodzaje po autorach i na odwrot.
A to ze mnie to dziwi, nie zmienia faktu, ze kazdy ma prawo czynic w tej materii jak mu sie podoba. Dziwi mnie wiele rzeczy, a od "zadziwienia" powstala filozofia, a z filozofii wyodrebnily sie juz nauki, a wraz z rozwojem nauk rozumowanie indukcyjne zostalo uznane za zawodne i porzucone na rzecz dedukcji. Nie generalizowac sadow na temat rodzajow komiksow a bedziemy mniej zawodni w swoim rozumowaniu. A o gustach sie nie dyskutuje :smile:

A tak w ogole, jezli juz by ktos chcial bardzo przekonac sie do mangi, choc biorac pod uwage powyzsze to przekonywanie sie do mangi po przeczytaniu np. dwoch tytulow tez nie ma sensu : )
Zatem jakby ktos chcial przeczytac dobry komiks, ktory jest narysowany i napisany przez Japonczyka, a nie jest zrobiony tak jak te wszystkie inne komiksy autorstwa Japonczykow, z ktorymi nam sie najczesciej kojarzy okreslenie MANGA, czyli infantylnymi historyjkami dla nastolatkow, gdzie ilosc glupich zartow, polaczonych z roznego rodzaju seksualnoscia, to polecam szczerze "Monstera" :smile: Jedynie trzy cechy lacza ten komiks z tymi dla mlodziezy - specficzny sposob rysowania postaci i ruchu, "serialowatosc" oraz odwrocony szyk czytania :smile:
A jak komus to nie lezy to nie polecam, po co sie meczyc :wink:

 
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #192 dnia: Maj 04, 2014, 06:55:46 pm »
Jedno jest pewne, po tej całej akcji, fragsel, czy bosssu, jeszcze bardziej zniechęcą się do mangi.  8)

Offline misiokles

Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #193 dnia: Maj 04, 2014, 07:01:16 pm »
Zatem jakby ktos chcial przeczytac dobry komiks, ktory jest narysowany i napisany przez Japonczyka, a nie jest zrobiony tak jak te wszystkie inne komiksy autorstwa Japonczykow, z ktorymi nam sie najczesciej kojarzy okreslenie MANGA, czyli infantylnymi historyjkami dla nastolatkow, gdzie ilosc glupich zartow, polaczonych z roznego rodzaju seksualnoscia, to polecam szczerze "Monstera" :smile:
Dlaczego nikt nie mówi o komiksie europejskim, że jest przesycony infantylnymi historyjkami dla nastolatków,gdzie ilość głupich żartów jest połączona z różnego rodzaju seksualnością?

fragsel

  • Gość
Odp: KOMIKS WSZECH CZASÓW- "must read, must have"
« Odpowiedź #194 dnia: Maj 04, 2014, 07:02:43 pm »
Jedno jest pewne, po tej całej akcji, fragsel, czy bosssu, jeszcze bardziej zniechęcą się do mangi.  :cool:

niekoniecznie... manga od samego początku była dla mnie tylko przykładem... nie sama manga tu była problemem... dyskusja z maxim była bardziej o przekonania... po prostu drażni mnie jak ktoś nachalnie mnie przekonuje, że nie mam prawa czegoś nie robić/nie lubić dopóki tego nie spróbuję w pełni...
nasuwa mi się tu kilka mocnych przykładów rzeczy, których nie lubi/nie robi choć nie próbował, ale że mogą czytać nas dzieci to sobie odpuszczę...