Gildia Tajemnic (www.magia.gildia.pl) > Forum Tajemnic

niech ktoś tu zajrzy

<< < (2/3) > >>

Piotr Witkowski:
Dr Pająk? To ten, co wymyślał, jak działają latające talerze, rysował ich dokładne projekty itd., prawda?

Kormak, a co on takiego zrobił, że aż przed nim przestrzegasz?

dnaoro:
nie mowi sie UFO tylko NOL (niezidyntyfikatowany obiekt latajacy)

GED:
Wielkie dzieki za pomoc

Kormak:

--- Cytuj ---Dr Pająk? To ten, co wymyślał, jak działają latające talerze, rysował ich dokładne projekty itd., prawda?

Kormak, a co on takiego zrobił, że aż przed nim przestrzegasz?
--- Koniec cytatu ---


Tak, to ten sam. Kiedyś nawet był osobą poważaną w środowisku ufologów, właśnie za swoje teorie "magnokraftów". Mam nawet kilka kopii jego maszynopisów (to jeszcze z czasów, kiedy nie było Internetu).

Ale od kilku lat Pająk pogrążył się w zuepłnej paranoi. Jest opętany myślą, że Ziemi zagrażają Ufole, którzy są wśród nas, wyglądają tak samo. Poza tym wielu ludzi kolaboruje z nimi, a walczy z nimi tylko garstka rebeliantów (oczywiście Pająk i jego "wyznawcy").
Publikuje wielotomowe rozprawy o Ufolach, ich niewidzialnych statkach, o swojej ideologii/filozofii, która nazwał "totalizmem" (a przecież termin ten jest stosowany zamiennie z "totalitaryzmem"). Twierdzi np. że WTC zostało zniszczone przez niewidzialny pojazd Ufoli, który wkręcił się w budynek i stopił rdzeń...
Na liscie dyskusyjnej wysyla informacje, że np. Ufole zepsuli mu w domu lodówkę itd. Kompletny paranoik. Ludzi na liscie wysmiewajacych jego teorie lub chociaz chcacy dyskutowac nazywa  Ufolami, kolaborantami i wyrzuca z listy.

Może i byłoby to zabawne, ale wśród młodych internautów znajdują się tacy, co mu slepo wierzą (co widac po liczbie stron mu poswieconych).
Wiesz czym np, roznia sie Ufole od ludzi? Rzucają ciemniejszy cień... - tak pisze Pająk!

I teraz wyobraź sobie jakiegoś człowieka o delikatnej psychice, który wypada na ulicę i zaczyna strzelać do "Ufoli". Albo wiesza się w domu, bo czuje, że mu Ufole zepsuli lodówkę.

Poczytaj trochę z tej strony:

http://private.freepage.de/cgi-bin/feets/freepage_ext/41030x030A/rewrite/totalizm/index2pl.html

szybko załapiesz o co mi chodzi.

Piotr Witkowski:
Kormak, zajrzałem na tę stronę o Pająku. Rany, rzeczywiście porażka - Pająk potwornie nisko upadł. Proszę, a kiedyś zdawało się, że to poważny człowiek... Co mu się stało? Nabija ludzi w butelkę, czy wyskoczyła mu psychoza?

Ale dziwi mnie, że są ludzie, którzy wierzą w te jego urojenia. I to jak oni w to wierzą - "Dr Pająk, największy naukowiec na świecie"??? Makabra...

Z drugiej strony, są ludzie, którzy wierzą Davidowi Icke...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej