Autor Wątek: niech ktoś tu zajrzy  (Przeczytany 6136 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GED

niech ktoś tu zajrzy
« dnia: Listopad 06, 2002, 11:24:18 am »
Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej na temat UFO. W zwiaku z tym, zwracam sie z prośbą do ludzi zainteresowanych tą problematyką i chcących udzielic paru informacji, o kontakt przez e-mail lub GG 352 9027.

Offline Kormak

niech ktoś tu zajrzy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2002, 11:37:02 am »
hej!

można dowiedzieć się czegoś więcej?
tzn. na jakim kierunku jesteś, że zgodzili się na taki temat.
Jaki jest dokładny temat pracy?

Offline SzAjBuS

niech ktoś tu zajrzy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2002, 12:13:14 pm »
Pewnie cos na styl studium wrozkarstwa w Slupsku
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline GED

niech ktoś tu zajrzy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2002, 10:21:33 am »
Studium wróżkarstwa? Ciekawe. Jak narazie słyszałem tylko o podstawówce o profilu magicznym.
 Wychodząc na przeciw waszemu zainteresowaniu podaje owo "cos wiecej":
Kierunek- etnologia
Temat pracy- "Wyobrzażenia o UFO"
 
Dziekuje

Offline Kormak

niech ktoś tu zajrzy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2002, 11:32:58 am »
Etnologia? Ciekawe...
proponuje, żebys skontaktowal sie z Conradinem, robiacym strone Magivanga: hand_on_the_sand@yahoo.com - on tez zdaje sie studiuje etnologie, interesuje sie mnostwem dziwacznych rzeczy, UFO chyba też. Jakby co powołaj się na mnie :)

Odwiedź też stronę Fundacji Nautilus www.x-nautilus.com i napisz do nich, powinni chętnie skontaktować cię z odpowiednimi osobami.

Uważaj na ludzi prowadzących amatorskie strony o UFO, to często świry  :D

Przestrzegam przed teoriami dr Jana Pająka i jego "wyznawcami".

Offline Piotr Witkowski

niech ktoś tu zajrzy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2002, 09:08:09 pm »
Dr Pająk? To ten, co wymyślał, jak działają latające talerze, rysował ich dokładne projekty itd., prawda?

Kormak, a co on takiego zrobił, że aż przed nim przestrzegasz?

Offline dnaoro

niech ktoś tu zajrzy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2002, 11:44:21 pm »
nie mowi sie UFO tylko NOL (niezidyntyfikatowany obiekt latajacy)

Offline GED

niech ktoś tu zajrzy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2002, 08:48:36 am »
Wielkie dzieki za pomoc

Offline Kormak

niech ktoś tu zajrzy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2002, 10:34:16 am »
Cytuj
Dr Pająk? To ten, co wymyślał, jak działają latające talerze, rysował ich dokładne projekty itd., prawda?

Kormak, a co on takiego zrobił, że aż przed nim przestrzegasz?


Tak, to ten sam. Kiedyś nawet był osobą poważaną w środowisku ufologów, właśnie za swoje teorie "magnokraftów". Mam nawet kilka kopii jego maszynopisów (to jeszcze z czasów, kiedy nie było Internetu).

Ale od kilku lat Pająk pogrążył się w zuepłnej paranoi. Jest opętany myślą, że Ziemi zagrażają Ufole, którzy są wśród nas, wyglądają tak samo. Poza tym wielu ludzi kolaboruje z nimi, a walczy z nimi tylko garstka rebeliantów (oczywiście Pająk i jego "wyznawcy").
Publikuje wielotomowe rozprawy o Ufolach, ich niewidzialnych statkach, o swojej ideologii/filozofii, która nazwał "totalizmem" (a przecież termin ten jest stosowany zamiennie z "totalitaryzmem"). Twierdzi np. że WTC zostało zniszczone przez niewidzialny pojazd Ufoli, który wkręcił się w budynek i stopił rdzeń...
Na liscie dyskusyjnej wysyla informacje, że np. Ufole zepsuli mu w domu lodówkę itd. Kompletny paranoik. Ludzi na liscie wysmiewajacych jego teorie lub chociaz chcacy dyskutowac nazywa  Ufolami, kolaborantami i wyrzuca z listy.

Może i byłoby to zabawne, ale wśród młodych internautów znajdują się tacy, co mu slepo wierzą (co widac po liczbie stron mu poswieconych).
Wiesz czym np, roznia sie Ufole od ludzi? Rzucają ciemniejszy cień... - tak pisze Pająk!

I teraz wyobraź sobie jakiegoś człowieka o delikatnej psychice, który wypada na ulicę i zaczyna strzelać do "Ufoli". Albo wiesza się w domu, bo czuje, że mu Ufole zepsuli lodówkę.

Poczytaj trochę z tej strony:

http://private.freepage.de/cgi-bin/feets/freepage_ext/41030x030A/rewrite/totalizm/index2pl.html

szybko załapiesz o co mi chodzi.

Offline Piotr Witkowski

niech ktoś tu zajrzy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2002, 02:29:51 pm »
Kormak, zajrzałem na tę stronę o Pająku. Rany, rzeczywiście porażka - Pająk potwornie nisko upadł. Proszę, a kiedyś zdawało się, że to poważny człowiek... Co mu się stało? Nabija ludzi w butelkę, czy wyskoczyła mu psychoza?

Ale dziwi mnie, że są ludzie, którzy wierzą w te jego urojenia. I to jak oni w to wierzą - "Dr Pająk, największy naukowiec na świecie"??? Makabra...

Z drugiej strony, są ludzie, którzy wierzą Davidowi Icke...

Offline SzAjBuS

niech ktoś tu zajrzy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2002, 07:07:59 am »
Cytat: "GED"
Studium wróżkarstwa? Ciekawe. Jak narazie słyszałem tylko o podstawówce o profilu magicznym.

Ano to ostatnio glosna sprawa... nie wiadomo co z tego wyniknie... ale smiesznie by bylo miec zawod : technik wrozkarstwa
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline mykupyku

niech ktoś tu zajrzy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2002, 12:33:03 am »
co do Pająka to sprawa jest prosta - załatwili go UFOle bo za dużo wiedział i teraz to już tylko słaby cień dawnego Pająka :)

żarty żartami ale niektórzy badacze zjawiska czy nawet przypadkowi świadkowie są nienormalni, zdaza sie jednak, że szumem informacyjnym próbuje się z niektórych zrobić wariatów (w wieku płynących zewsząd informacji nie jest to bardzo trudne)
opyright by mykupyku