trawa

Autor Wątek: Bandy dla początkującego  (Przeczytany 11186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mistrz wałków :)

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 07, 2004, 06:01:00 pm »
Cytuj
Siemka  Od niedawna zacząłem interesować się Mordheimem (dotychczas grałem w WFB Breroniną  ) ale w Mordheimie zaintrygowali mnie Marienburczycy Czy


Moja opinia na temat tej akurat bandy jest dosyć prosta. Tak jak poweidział Drachu ich zdolności są wyjątkowo wątpliwe. Za to mozna się zastanowić nad wykorzystaniem tych 100 złota i obdarzeniem nie jednego pistoletami pojedynkowymi (najlepsza broń jaka jest dostępna dla ludzi).

Taki przykładowo chempion uzbrojony w dwie takie zabawki na starcie trafia przeciwnika na 2 i to z siłą 4! Jak nieco pograsz sam się przekonasz że jest to bardzo nieprzyjemne dla ewentualnych twoich wrogów. Pozatym zawsze masz nadal możliwość strzelania na te 10 cali z s4.

Ja jednak na początku bym Ci doradzał zacząć reiklandem. Na bazie tej bandy szybko się nauczysz jakimi prawami się żadzi walka wręcz jak i  walka zasiegowa w Mordce.


Cytuj
Ostatnio kupilem ogry z dogs of war i zamieżam wystawic ich jako bandę. Znalazlem jakieś zasady od takiego bandu ale na początek mozna wystawic tyklo szefa i jednego herosa. Fakt faktem mają po 3 woundy, M6 i niezły toughnes ale large target mnie troche przeraża. Powiedzcie czy to ma sens czy nie?



Pozdrawiam gracza z komorowa. O ile się nie mylę to byłeś na młotku z Swoimi umarlakami. Co do bandy ogrów zgodzę się z Drachem. Cięrzko bedzie nią zagrać poza grą towarzyską.
Zaś z drugiej strony mogę powiedzieć że trzech ogrow nie ma najmniejszych szans z przeciętną rozpiską.
12 osobowa banda roznosi ich w bardzo krótkim czasie,  a o strzeleckich bandach już nie wspomnę.

Dla przykładu mogę ci podać 13 skavenów (z procami prawie każdy). Na turę lęci w Ciebie przeciętnie 8 kamyczków które mają własności uśmiercania takich ogrów.
Powiem jeszcze jedno: testując nową rozpiskę sióstr ustawiłem je w kupce i otoczyłem 3 troli wodległości 8 cali odemnie. Podpowiem jeszcze tyle że trole nie musiały zdawać głupoty. Jak łatwo było przewidzieć trole zostały zmasakrowane! (A czyba jesnym jest faktem ża trol nieco lepszym jest wojem od ogra- regeneracja)
Kamil. (miszczu)

Offline Halfing@

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 07, 2004, 10:35:11 pm »
Cytat: "Mistrz wałków :)"


Moja opinia na temat tej akurat bandy jest dosyć prosta. Tak jak poweidział Drachu ich zdolności są wyjątkowo wątpliwe. Za to mozna się zastanowić nad wykorzystaniem tych 100 złota i obdarzeniem nie jednego pistoletami pojedynkowymi (najlepsza broń jaka jest dostępna dla ludzi).

Ja jednak na początku bym Ci doradzał zacząć reiklandem. Na bazie tej bandy szybko się nauczysz jakimi prawami się żadzi walka wręcz jak i  walka zasiegowa w Mordce.



SOrki za wprowadzenie w błąd ale właściwie myślałem o Reiklandzie :oops:  Ci marksmeni z Bs4 naprawdę mi się podobają
retka Bretka bretka

Offline drachenfeles

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 07, 2004, 10:50:12 pm »
Marksmeni to siła reiklandu, ale nie tylko.
Ich kapitan ma wysokie dowodzenie, dzięki czemu zbiera ludzi oddalonych od niego o nie więcej niż 12", a nie 6" jak pozostali.

Na początek dobra banda, wystarczy ustawić się na pozycjach i strzelać.

Offline Mistrz wałków :)

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 07, 2004, 10:59:01 pm »
Nie zapomnij jeszcze o rusznicy.
Potrafi nie jednokrotnie zaskoczyć przeciwnika. A jeżeli już ktoś zna jej możliwości to zmusza go do chodzenia w duzej rozsypce lub małymi grupkami- a to powaznie utrudnia grę.

Osobiście nie raz pamiętam jaki miałem ubaw kiedy takie dwie zabawki nabijałem super prochem (+1S).
Kamil. (miszczu)

Offline drachenfeles

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 07, 2004, 11:00:47 pm »
masz na myśli garłacz?
ale to żaden wyjątek, każda banda imperialnych najemników może go mieć, a nawet ślepy goblin z tego trafia, więc wysokie umiejętności strzeleckie nic nie zmieniają.

Offline Mistrz wałków :)

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 07, 2004, 11:06:55 pm »
Nie mówiłem o nim jako tylko stworzonym dla reiklandu ( najlepiej się sprawóje w middenheimers )
Kamil. (miszczu)

Offline Dwalthrim

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 09, 2004, 12:01:14 am »
I-Jah man!
Co racja to racja ostatnio zakrada sie "burdello militare" i niektóre tematy poruszane powtarzają się i wypływają ponownie!
    >>> Jak poszukać to mozna dużo ciekawych rzeczy znaleźć powertujcie forum!!!  każdy kiedyś zaczynał i najlepiej potestować sobie samemu.
Co do midenheimu polecam na pierwszy ogień oddziałek wojowników -białych wilków z halabardami :twisted: Kapłan Ulryka również, kiedys z nim grałem i może nieźle wymiatać :bite:
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline Carve

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 13, 2004, 03:49:18 pm »
Mam zamiar grać Middenheimczykami albo Reiklandczykami. Którą byście mi polecili? I czy z regimentu Empire Militia do WFB można złożyć te bandy?  

Wymyśliłem takie składy, oceńcie je i ew.poprawcie:

Dla Middenheimu
1x Kapitan z mieczem (lub bronia dwuręczną, co lepsze?)
5x Miecznik z mieczem
5x Strzelec z długim łukiem

Dla Reiklandu
1x Kapitan z parą pistoletów pojedynkowych
7x Strzelec z długim łukiem
2x Mistrz z mieczem (lub bronią dwuręczną, co lepsze?)

Offline drachenfeles

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 13, 2004, 05:15:49 pm »
Ja lubię middenheim, uwazam że jest to najlepsza banda najemników.
Sam robiłem middenheimersów z empire militia, także się da.

Twoje rozpiski mają zasadniczą wadę - brak im bohaterow, bez których dochody bandy będą naprawdę znikome. Polecam kapłanów Ulryka w middenheim.

Offline Carve

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 13, 2004, 06:33:12 pm »
Ale kogo w takim razie wywalić żeby się ten kapłan zmieścił?  Poza tym, w jaki sposób ten kapłan ma zwiększyć dochody? A z bohaterów, to wolałbym jednak Gotreka i Felixa. Albo Hermana Garreta lub Snorriego Nosebitera

Offline goobos

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 13, 2004, 07:29:01 pm »
ja polecam na poczatek wejsc na stronke www.mordheim.com i stamtad sciagnac LRB czyli krotko mowiac podrecznik glowny-troche go poczytac i dopiero wtedy brac sie za skladanie bandy bo inaczej to sie chyba mija z celem
-(..)Wiec nie ma w wlace nic pieknego?Nie ma.Pot, krew smrod...Nie spotkalem takiego, co dostal mieczem i sie nie sfajdal." "Achaja" A. Ziemianski

Offline Carve

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 13, 2004, 07:33:40 pm »
Wiesz, po angielsku to ja niewiele zrozumiem, ale wspomagam sie polskim tłumaczeniem.

Offline goobos

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 13, 2004, 08:00:07 pm »
ok-wspomagaj sie tylko uwazaj-czasem jak cos przetlumacza to za cholere nie da sie odszyforwac pozniej o co im chodzilo. Wic po krotce-banda sie dzieli na bohaterow i stronnikow. Na eksploracje bo walce za kazdego bohatera masz jedna kostke k6 a za stronnika nie masz nic. Teraz im wyzsza suma wszystkich rzutow tym wiecej udalo Ci sie znalezc wyrdstonow, a to sie konkretnie przeklada na kase. Wniosek jest wiec prosty-im wiecej bohaterow tym wieksza szansa na konkretna kaske. A jesli chcesz sie rozwijac to im wiecej kaski tym lepiej (z reszta to zasada chyba wszystkim znana ;) ).  Nie ingeruje w konkretny sklad bandy bo taka nigdy nie gralem, ale ja zawsze wole grac druzynami moze na poczatku slabiej wyposazonymi a za to bardziej licznymi-np w nowej rozpisce orkow mam 17 chlopa, ale to moze kwestia stylu gry i upodoban
-(..)Wiec nie ma w wlace nic pieknego?Nie ma.Pot, krew smrod...Nie spotkalem takiego, co dostal mieczem i sie nie sfajdal." "Achaja" A. Ziemianski

Offline Carve

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 13, 2004, 08:27:23 pm »
No dzięki wielkie. Teraz takie pytanie: do Reiklandczyków opłaca sie na samym początku wystawiać Gotreka i Felixa (wtedy jest kapitan, 5 strzelców i Gotrek & Felix) czy może na początek jakiegos tańszego bohatera (np. kapłana) i dopiero potem Gotreka? Poza tym bardzo chciałbym Hermana Garreta albo Snoriego.

Offline goobos

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 13, 2004, 08:33:01 pm »
tyle ze HS-czyli bohaterowie do wynajecia nie licza sie jako kostka przy rzutach na eksploracje, wiec na poczatek lepiej miec maksymalna liczbe bohaterow a pozniej jak ew zostanie kaski to wynajac HS. Pamietaj tylko ze po kazdej bitce bedziesz musial placic chlopakom za uslugi, a to moze dosc znaczaci spowolnic rozwoj Twojej bandy, dla tego na Twoim miejscu najpier wykupilbym wszystkich mozliwych herosow i troche rozwinal bande a pozniej jak kaski juz bedzie wiecej dopiero wynajal HS
-(..)Wiec nie ma w wlace nic pieknego?Nie ma.Pot, krew smrod...Nie spotkalem takiego, co dostal mieczem i sie nie sfajdal." "Achaja" A. Ziemianski