Autor Wątek: Bandy dla początkującego  (Przeczytany 11396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Carve

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 13, 2004, 08:41:07 pm »
:( szkoda, bo mi sie ten Gotrek spodobał, i Herman też. Szkoda. A teraz takie pytanie. Co mogę bez problemu wywalić z tej bandy Reiklandczyków,żeby zmieścić bohatera.I czy tileański strzelec też dodaje te kostki? Swoja drogą, to wiem co pije Snori, że  
"Bukłak jego ulubionej wódki rozpalił brzuch do czerwoności. Snorri podlega zasadzie"frenzy".

Offline goobos

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 13, 2004, 08:52:56 pm »
to moze niech sie wypowiedza bardziej doswiadczeni, ale ja zamiast wywalac kogos po prostu zmienibym jakos wyposazenie.
-(..)Wiec nie ma w wlace nic pieknego?Nie ma.Pot, krew smrod...Nie spotkalem takiego, co dostal mieczem i sie nie sfajdal." "Achaja" A. Ziemianski

Offline Carve

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 13, 2004, 08:55:46 pm »
zmiana wyposażenia chyba niewiele da.....choć może. Kapitan ma parę pistoletów pojedynkowych, 7 Strzelców długie łuki a 2 Mistrzów miecze. Co zmienić w ekwipunku?

Offline nahar

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 13, 2004, 10:21:48 pm »
Przede wszystkim przeczytaj podęcznik - jest dostepny po polsku w sieci.
Unikniemy wtedy odpowiedzi na wiekszość twoich pytan.
paweł

Offline Carve

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 14, 2004, 11:24:26 am »
Dobra, przeczytałem na razie podstawowe zasady, bo jestem u cioci (z jej kompa to piszę) i nie za bardzo mogę ściągnąć cały podręcznik po polsku. Zrobiłem nową rozpiskę Reiklandczyków, zobaczcie:

1x Kapitan z Długim łukiem
2x Mistrz z Toporem
7x Strzelec z łukiem

Zostaje mi 65 koron i pojawia się pytanie. Którego (najlepiej czarującego, choć niekoniecznie) najemnika (są na Nowej Gildi) wziąść? Rozumiem, że ci najemnicy dają kostki przeszukiwania. Jak nie to niech mnie ktoś oświeci.

Offline goobos

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 14, 2004, 11:59:38 am »
nie-przeciez juz raz pisalem ze HS nie daja kostek przy rzutach na eksploracje. Nie wiem dlaczego sie tak uparles na kaplana-ja bym zamiast niego na poczatek wzial youngbloodow-kosztuja po 15 kazdy plus jakies wyposazenie wiec sie spoko powinienes w 65 koronach ktore Ci zostaly zmiescic a w zamian masz dodatkowe 2 kostki-a to juz sie konkretnie na przyszle wplywy przeklada.
-(..)Wiec nie ma w wlace nic pieknego?Nie ma.Pot, krew smrod...Nie spotkalem takiego, co dostal mieczem i sie nie sfajdal." "Achaja" A. Ziemianski

Offline Carve

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 14, 2004, 12:17:54 pm »
Cytat: "drachenfeles"

Twoje rozpiski mają zasadniczą wadę - brak im bohaterow, bez których dochody bandy będą naprawdę znikome. Polecam kapłanów Ulryka w middenheim.


Po tym tekście zrozumiałem, że Kapłani Ulryka i inne persony w dziale "Najemnicy" na Gildi dają te kostki do przeszukiwania. A nad Młodzikami pomyslę, choć zbytnio mi się te ich umiętności niepodobają

Offline goobos

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 14, 2004, 12:29:54 pm »
hmm-to ja juz zglupialem-z tego co wiem to HS nie daja kostek, ale skoro
drachu mowi ze daja to pewnie daja. A swoja droga to co to za kaplan?? Nigdzie w oficajlnych materialach nie moge go znalezc. Jakie umiejetnosci u youngbloodow Ci sie nie podobaja??Przeciez na starcie oni zadnych umiejetnosci nie maja
-(..)Wiec nie ma w wlace nic pieknego?Nie ma.Pot, krew smrod...Nie spotkalem takiego, co dostal mieczem i sie nie sfajdal." "Achaja" A. Ziemianski

Offline drachenfeles

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 14, 2004, 01:13:48 pm »
Kapłani ulryka u middenheimersów mogą zastąpić championów, a to że jest także HS Wolf Priest of Ulric to już inna sprawa.
Szczegóły w TC8

Offline Carve

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 14, 2004, 05:07:06 pm »
Cytat: "goobos"
hmm-to ja juz zglupialem-z tego co wiem to HS nie daja kostek, ale skoro
drachu mowi ze daja to pewnie daja. A swoja droga to co to za kaplan?? Nigdzie w oficajlnych materialach nie moge go znalezc. Jakie umiejetnosci u youngbloodow Ci sie nie podobaja??Przeciez na starcie oni zadnych umiejetnosci nie maja


Źle się wyraziłem. Nie podoba mi się ich WS 2. Mówiąc HS masz na myśli np. Gotreka i Felixa? Czy może Tileańskiego strzelca?

Offline goobos

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 14, 2004, 05:20:06 pm »
wiesz nie ma sie co spodziewac za wiele po gosciu za 15 koron ;)
mowiac HS mam na mysli tileanskiego strzelca bo gotrek i felix to dramatisy a to juz zupelnie inna para kaloszy ;)
-(..)Wiec nie ma w wlace nic pieknego?Nie ma.Pot, krew smrod...Nie spotkalem takiego, co dostal mieczem i sie nie sfajdal." "Achaja" A. Ziemianski

Offline Carve

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 14, 2004, 06:01:51 pm »
Cytat: "goobos"
wiesz nie ma sie co spodziewac za wiele po gosciu za 15 koron ;)
mowiac HS mam na mysli tileanskiego strzelca bo gotrek i felix to dramatisy a to juz zupelnie inna para kaloszy ;)


No tak, nie ma sie co po nim spodziewać, ale to co w mojej bandzie walczy wręcz ma za zadanie dorzynać to, co przeżyje ostrzał moich łuczników,a te młodziki sie raczej mnie przydadzą do tego celu.
Aaa, i jeszcze jedno pytanko. Na stronie GW w sklepie nie zauważyłem Mieczników czy Strzelców do band najemników, są tylko Młodziki i Capitanowie i chyba coś jeszcze. Tych jednostek po prostu nie ma?

Offline goobos

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 14, 2004, 06:14:10 pm »
ok-ja powiem tak-ja ta banda nigdy nie gralem i nie wiem kogo tam potrzbujesz, ale wiem na pewno ze 2 kostki (z 4 w sumie) eksploracji piechota nie chodza
-(..)Wiec nie ma w wlace nic pieknego?Nie ma.Pot, krew smrod...Nie spotkalem takiego, co dostal mieczem i sie nie sfajdal." "Achaja" A. Ziemianski

Offline Carve

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 14, 2004, 06:22:58 pm »
Cytat: "goobos"
ok-ja powiem tak-ja ta banda nigdy nie gralem i nie wiem kogo tam potrzbujesz, ale wiem na pewno ze 2 kostki (z 4 w sumie) eksploracji piechota nie chodza


No tak, ale jeśli Najemnicy też dodają te kostki, to wolałbym wziąść 2 Tileańskich strzelców i tez mieć te dwie kostki...choć mogę wziąść 2 młodzików i jednego strzelca tileańskiego

Offline goobos

Bandy dla początkującego
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 14, 2004, 06:27:58 pm »
stary-postaraj sie czytac uwaznie co ja pisze-HS (najemnicy) nie daja kostek na eksploracje, a ten kaplan by Ci dawal tylko dla tego ze mozesz sobie go wziac w zamian za championa (zapewne to jakas zasada specjalna) czyli kostke de facto bys dostal jak za championa a nie za HS, tak wiec za tileanczyka kostek nie dostaniesz
-(..)Wiec nie ma w wlace nic pieknego?Nie ma.Pot, krew smrod...Nie spotkalem takiego, co dostal mieczem i sie nie sfajdal." "Achaja" A. Ziemianski