trawa

Autor Wątek: Kilka pytań odnośnie bractw rycerskich  (Przeczytany 11672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilczur2142

Kilka pytań odnośnie bractw rycerskich
« dnia: Kwiecień 03, 2014, 12:53:18 pm »
Czołem wszystkim! Na początku uświadomię wszystkich że mam 14 lat i mam do was kilka pytań co do bractw rycerskich w Polsce ponieważ mam zamiar dołączyć do jednego z nich teraz lub za kilka lat. Oto pytania:


-Kiedy i jak najlepiej zacząć?
-Kiedy już weźmiesz się za walkę po dołączeniu do bractwa to w sprzęt musisz zainwestować sam czy dostajesz od bractwa?
-Najbliższe bractwo mam niestety jakieś 50km stąd więc i ze szkołą będzie trudno to mam pytanie odnośnie tego jak to ogólnie wygląda? Czy muszę w bractwie siedzieć kilka dni czy może przyjeżdżać co jakiś czas na treningi i tego typu rzeczy? To jest ta najgorsza rzecz bo w aktualnym okresie mojego życia od tak szkoły porzucić nie mogę.
-Jakie są koszty takiego dołączenia do bractwa?


To raczej wszystkie pytania które na które chcę znać odpowiedź, mam nadzieję że mi pomożecie. :)

Offline LadyForce

Odp: Kilka pytań odnośnie bractw rycerskich
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2016, 04:32:44 pm »
Witaj,

1.Mój chłopak zaczął przygodę z rycerstwem w wieku bodajże 16 lat, więc zaczął niewiele później niż Ty planujesz. Oczywiście musiał dać do swojego bractwa zgodę podpisaną przez rodziców.
2. To zależy od bractwa. Pierwsze podstawowe bronie do ćwiczeń zapewnia bractwo, oczywiście jeżeli w dalszych planach chcesz wyjeżdżać z ekipą i np pokazywać jak się walczy, to już wtedy warto mieć swoją broń i nią nauczyć się posługiwać.
3. Bractwo nie zobowiązuje Cię do regularnych spotkań z ekipą. Na dobrą sprawę zależy jak się ugadasz z członkami grupy. Oczywiście przy treningach systematyczność jest jak najbardziej wskazana.
4. Koszty... duże. Sam strój to będzie ok 500zł i w górę nie wspominając o mieczach i innych akcesoriach do walki jak np. zbroje... to już są naprawdę drogie rzeczy.