Autor Wątek: Kapitan Ameryka  (Przeczytany 23271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 17, 2015, 08:38:07 pm »
No właśnie więc Capa tam nie oczekujcie. ToS #97 to pierwsze pojawienie się Whiplasha villaina znanego z 2 części filmu  :biggrin:

ramirez82

  • Gość
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 17, 2015, 09:29:50 pm »
Cholera, to się zmyliłem, myślałem że to Iron Man & Captain America, w takim sensie jak Captain America & Falcon. :-)

ramirez82

  • Gość
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 11, 2015, 07:03:32 pm »
http://kzet.pl/2015/11/kapitan-ameryka-bialy-recenzja.html

Ktoś czyta na bieżąco zeszyty White i może się odnieść do tej recenzji? Zdaje sobie sprawę, że Loeb i Sale już od dawna mogą nie być w formie (Sale od dekady nie zrobił żadnego komiksu oprócz White?), ale mimo wszystko liczyłem że uda im się z Kapitanem...

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 11, 2015, 08:14:41 pm »
Ja czytam i zgadzam się z tą recenzją. Niestety po 3 zeszytach, które dotąd przeczytałem, muszę stwierdzić, że to jest potwornie banalna opowiastka. Naprawdę nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle kupy innych wojennych przygód Capa i Bucky'ego. Rysunki Tima Sale'a dają radę, ale to trochę za mało.

Zmęczę tę miniserię do końca, ale słowo daję, że w kwestii przygód i relacji tej dwójki sto razy bardziej wolę odświeżyć sobie nie tylko "Zimowego Żółnierza" Brubakera, ale także historie Stana Lee i Jacka Kirby'ego z Tales of Suspense oraz Joego Simona i Jacka Kirby'ego z Captain America Comics. Trącą myszką, ale przynajmniej dostarczają kupę zabawy i nie usypiają przy lekturze.

Acha, jeszcze jedno. W przeciwieństwie do poprzednich "kolorowych" albumów "Captain America: White" nie jest powtórką przygód z klasycznych zeszytów. To oryginalna fabuła.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 11, 2015, 08:20:26 pm »
Dzięki. No cóż, szkoda...

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 23, 2015, 07:58:38 pm »
Z okazji nadchodzącej 75 rocznicy debiutu Kapitana Ameryki CBR przeprowadziło głosowanie na 75 najlepszych historii z tym bohaterem i właśnie zakończyło publikację wyników. Historie wydane w Polsce zajęły wysokie lokaty - "Zimowy Żołnierz" na pierwszym miejscu, "Tajne Imperium" na trzecim, Avengers #4 na czwartym, "Operacja Odrodzenie" z Mega Marvela na piątym, śmierć Kapitana na dziewiątym, "Madbomb", która za jakiś czas będzie WKKM, na czternastym, końcówka "Daredevil: Odrodzony" na trzydziestym pierwszym, Avengers #56 na trzydziestym szóstym. Albo przeoczyłem, albo "Nowy Porządek" się nie załapał.


http://goodcomics.comicbookresources.com/category/75-greatest-captain-america-stories/

ramirez82

  • Gość
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 23, 2015, 08:03:59 pm »
"Operacja Odrodzenie" z Mega Marvela na piątym

To jest aż takie dobre? Czytałem w latach 90-ych i jakoś w ogóle nie zachowało mi się w pamięci. Ale kupiłem z dwa lata temu tego Mega Marvela, więc w końcu będę musiał sobie odświeżyć.


Cytuj
2. “The Strange Death of Captain America” Captain America #110-111,113

I znowu fantastyczne plansze Steranko. Szkoda, że tego nie będzie w WKKM...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 23, 2015, 08:16:24 pm »
To jest aż takie dobre? Czytałem w latach 90-ych i jakoś w ogóle nie zachowało mi się w pamięci. Ale kupiłem z dwa lata temu tego Mega Marvela, więc w końcu będę musiał sobie odświeżyć.

To są typowe lata 90-te pod względem kreski, wątpię żeby ludziom z tego forum przypadło do gustu skoro w większości głosowań na tym forum Zimowy Żołnierz raczej ma opinię średniawki.

Taka ciekawostka w Mega Marvelu wycięto kilka stron z oryginalnych komiksów.
I znowu fantastyczne plansze Steranko. Szkoda, że tego nie będzie w WKKM...


Będzie w zapowiedzianym reprincie 1 Omnibusa jeżeli komuś bardzo zależy

ramirez82

  • Gość
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 23, 2015, 08:25:12 pm »
To są typowe lata 90-te pod względem kreski, wątpię żeby ludziom z tego forum przypadło do gustu skoro w większości głosowań na tym forum Zimowy Żołnierz raczej ma opinię średniawki.

Mi się bardzo Zimowy Żołnierz podobał - te dwa tomy to dla mnie jedna z najlepszych historii w WKKM. A już biorąc pod uwagę wszystkie nowe (nie publikowane u nas wcześniej) komiksy w WKKM, to mój numer dwa za Daredevil: Odrodzony.

Taka ciekawostka w Mega Marvelu wycięto kilka stron z oryginalnych komiksów.

Normalka.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 23, 2015, 08:31:56 pm »
Ja bardzo lubię Capa Waida, redaktorom Marvela też się chyba wtedy podobało to co on robił bo powierzyli mu 2 równorzędnie wychodzący tytuł o nazwie Captain America : Sentinel of Liberty

Offline Jutrzen

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 25, 2015, 02:07:32 pm »
Albo przeoczyłem, albo "Nowy Porządek" się nie załapał.
Raczej trudno, żeby do najlepszych komiksów zaliczyć historię, o której nawet jej autor mówi, że była słaba.

Offline Hollow

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 27, 2015, 10:06:10 pm »
Ile jest już kapitanów ameryk w uniwersum 616? W Spider-man 2099 pojawił się jeden z przyszłości (a raczej jedna bo tym razem to kobieta).

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 27, 2015, 10:35:38 pm »
Ile jest już kapitanów ameryk w uniwersum 616? W Spider-man 2099 pojawił się jeden z przyszłości (a raczej jedna bo tym razem to kobieta).


Za mało ich jeszcze na Cap-Verse


Mój ulubiony





Offline Spoiler Included

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 16, 2016, 09:20:29 pm »
Hej, a co myślicie o Captain America White Loeba i Sale'a?
Według mnie chyba najgorszy z tego cyklu kolorów, co absolutnie nie oznacza, że zły ;) Ma jednak pewne mankamenty, których w poprzednich komiksach tego duetu nie było. Chętnie poznam Wasze opinie.


Tutaj macie całość mojej recenzji:


https://youtu.be/4K4eMfLpAe8


Offline wilk_stepowy

Odp: Kapitan Ameryka
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 17, 2016, 08:40:47 am »
@UP: lol z "przypadek, nie sądzę" :D

 

anything