trawa

Autor Wątek: 2uety  (Przeczytany 6747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
2uety
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 07, 2003, 11:53:10 pm »
Cytat: "diefarbe"
Tez strasznie podoba mi sie ten komiks ale jest to jednak przedsięwzięcie nie z tej epoki i taki komiks eksperymentalny juz kilka lat temu odszedł w niepamięć. :?
Czyta sie świetnie ale niektóre kadry na prawde drażnią. :)

Mam w zbiorach komiksy, w których drażnią mnie całe strony, chociaż wcale nie były rysowane przez dwóch artystów (te, które drażnią mnie od początku do końca w ogóle nie były robione przez artystów)...
Przy wypowiadaniu się na temat, co odeszło w niepamięć, byłbym ostrożny. Pamiętam, że Arek Wróblewski w odpowiedzi na listy do TM Semic napisał, że nie będa wydawać Baranowskiego, bo ten sposób rysowania i typ humoru poszedł w niepamięć. I co? Nie ma TM Semic, a Baranowskiego wydają w twardej oprawie - Kent Williams i Jon J. Muth to ciągle najmocniejsze postacie w amerykańskim komiksie (razem i osobno)...

Offline Inszy

2uety
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 08, 2003, 12:04:28 am »
Cytat: "N.N."
Pamiętam, że Arek Wróblewski w odpowiedzi na listy do TM Semic napisał, że nie będa wydawać Baranowskiego, bo ten sposób rysowania i typ humoru poszedł w niepamięć. I co?

I w pewien sposób miał rację - już się takich komiksów nie robi :(
No i czy wszelakie wznowienia nie są kupowane w głównej mierze przez starych fanów pamiętających jeszcze pierwsze wydania?
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

N.N.

  • Gość
2uety
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 08, 2003, 09:23:27 pm »
Wszystko mi jedno, kto kupuje Baranowskiego - ironia w tym, że jego komiksy się sprzedają, a TM Semic już nie istnieje...
Jeśli takich komiksów już się nie robi, to znaczy, że teraz robi się komiksy, które się nie sprzedają??

Offline Inszy

2uety
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 08, 2003, 09:50:41 pm »
W Polsce? Tak, choć całe szczęście twórcy zaczynają z tego wychodzić.

Cytuj
Wszystko mi jedno, kto kupuje Baranowskiego - ironia w tym, że jego komiksy się sprzedają, a TM Semic już nie istnieje...

Tylko że komiks amerykański znów wchodzi na nasz rynek (nawet te same tytuły) i czy to znaczy, że się nie sprzedadzą bo na półkach księgarń leżą komiksy Baranowskiego?
Oczywiście nie. A czemu? Bo kilka lat temu mieliśmy krach rynku komiksowego, a teraz wręcz odwrotnie :wink:

PS. Tylko chyba należy skończyć ten OT :wink:
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline Perfect Strangler

2uety
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 16, 2003, 02:50:37 pm »
Cytat: "yaro444"
Garth Ennis i Jim Lee - w jakiejś niesamowicie pokręconej historii a la Ennis z wywalającymi w kosmos rysunkami Jima Lee

Zrobili już wspólnie jeden komiks: Nosh and Barry and Eddie and Joe w Vertigowskiej antologii Weird War Tales Special i jest to bodaj najlepiej narysowany komiks Jima Lee, jaki mym oczętom dane było oglądać.

Zresztą Lee z reguły wygląda o wiele lepiej nie pod mainstreamowym tuszem Williamsa, ale gdy sam inkuje swoje rysunki.
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline Inszy

2uety
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 16, 2003, 03:36:09 pm »
Tu bym polemizował :wink:
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline Perfect Strangler

2uety
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 16, 2003, 04:11:47 pm »
Cytat: "Inszy"
Tu bym polemizował :wink:

No więc polemizuj :)

A ja może przeformułuję ciut to, co napisałem poprzednio - po niemainstreamowych dokonaniach Jima Lee dużo wyraźniej widać, że gdyby tylko chciał, mógłby osiągnąć status komiksowego Artysty przez duże A, obok Sienkiewiczów, Muthów i innych tego typu zenków. (A tak ma tylko status jednego z najpopularniejszych z najpopularniejszych komiksowych rysowników wszech czasów, hyhy.)
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami