Autor Wątek: "Orbital"  (Przeczytany 21727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: "Orbital"
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 29, 2014, 05:36:04 pm »
Kurde, właśnie dotarło do mnie, że trzecia misja chyba się w Polsce nie ukaże... :sad:
Spokojnie - my to jedynie wycinek osób kupujących komiksy. 3mam kciuki, że jednak będzie Ci dane zapoznanie się z całą serią w wydaniu po polsku.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline graves

Odp: "Orbital"
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 29, 2014, 07:59:57 pm »
Mnie się podobał. Mam wszystkie wydane albumy.
Jak będzie kontynuowany - na pewno kupię.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline bosssu

Odp: "Orbital"
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 29, 2014, 10:33:24 pm »
z nowszych rzeczy chyba wszystko od Paul Pope'a. 100%, Batman year 100, heavy liquid, battling boy też jest świetny, tylko rozczarowało mnie to, że to 1 tom serii, a myślałem że to one shot.
Hmmmm to jestem mocno w tyle.....Ja myslałem bardziej o klasyce Funky Koval, Yans, Armada, Navis, Lanfeust w Kosmosie....Rozbitkowie czasu.....TAJFUN!!! :oops: Raczkiewicza :wink:
Starsów odpuszczam bo ta seria kompletnie mnie nie bawi
Orbital wcale nie jest taki zły, jest średni ze wskazaniem na + za rysunki i półmroczny klimat. Że nie wspomnę o deszczu :biggrin:

Offline wilk

Odp: "Orbital"
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 30, 2014, 08:06:17 am »
Też uważam, że Orbital nie jest taki zły aczkolwiek mam nieodparte wrażenie, że jest to takie połączenie Armady i Valeriana. Komiksy Bilala to zupełnie inna bajka.

Offline bosssu

Odp: "Orbital"
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 30, 2014, 09:18:07 am »
że jest to takie połączenie Armady i Valeriana.
tego mi właśnie brakowało. Ten koleś to nie Lucky Luke jak ktoś pisał ale właśnie Valerian z odświeżoną grafiką. Mnie ujął tą miękką kredką jak w Składzie Głównym

Offline amsterdream

Odp: "Orbital"
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 30, 2014, 12:02:38 pm »
Ostatnio właśnie zastanawiałem się nad Orbitalem, ale po waszych wypowiedziach (szczególnie melee) już wiem, że to komiks zupełnie nie dla mnie.

Może jakieś ciekawe propozycje w takim wypadku???...
Obecnie Image ma w ofercie dużo dobrego sci-fi.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Orbital"
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 30, 2014, 12:28:15 pm »
Orbital wcale nie jest taki zły, jest średni ze wskazaniem na + za rysunki i półmroczny klimat. Że nie wspomnę o deszczu :biggrin:
Czy zgodzisz się objąć funkcję asystenta redaktora przy redagowaniu "deszczowej" antologii, bosssu? Zależy mi, bo wyjątkowo czujesz te klimaty. :)

Komiksy Bilala to zupełnie inna bajka.
Nikt tu nie napisał, że to ta sama bajka, wilk.

Zauważyłem, że TAURUS MEDIA był dziś na forum. Szkoda, że przy okazji nie udzielił żadnej informacji na temat tego, jak sprzedaje się "Orbital" i czy jest szansa na kontynuację w Polsce... :-?

Offline melee

Odp: "Orbital"
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 30, 2014, 12:38:07 pm »
Obecnie Image ma w ofercie dużo dobrego sci-fi.

które serie masz na myśli? Fatale to wg mnie najsłabszy Brubaker (choć wciąż b. dobry). Pierwszy tom Lazarusa jest bardzo fajny, ale to dopiero 1 tom. Walking Dead już lata temu powinno być zamknięte. Sagi jeszcze nie czytałem, liczę na sensowne tempo polskiej edycji i na razie wstrzymałem się z kupnem. O East of West słyszałem dobre rzeczy, ale też wyszedł dopiero 1 TPB, w miarę możliwości staram się czytać serie po zamknięciu.. Pozostałych nie znam (poza Spawn, który szkoda komentować).

Czy któraś z tych serii zasługuje w ogóle na miano SF? Zresztą obecnie większość dzieł (nie tylko komiksów) przypisywanych do SF ma tak naprawdę cechy fantasy, nawet jeśli dzieją się w "przyszłości". Bardzo brakuje hard SF
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2014, 12:44:58 pm wysłana przez melee »

Offline Motyl

Odp: "Orbital"
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 30, 2014, 12:39:47 pm »
SF ma się słabo w filmie, w komiksach.
Mało filmów oglądasz :) A Orbital to całkiem przyzwoite s-f, ja również czekam na ciąg dalszy.

Offline wilk

Odp: "Orbital"
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 30, 2014, 12:44:37 pm »
Ok, przepraszam. A zatem prostuję. Nie uważam aby rysunki w Orbitalu odwoływały się, w stopniu uprawniającym do porównań, do rysunków Bilala. Nie ten styl, nie ta estetyka, nie ta technika. Jeżeli chodzi o grafikę to już bardziej trafia do mnie porównanie do Loisela i Trippa ze Składu Głównego.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Orbital"
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 30, 2014, 12:51:37 pm »
Nie uważam aby rysunki w Orbitalu odwoływały się, w stopniu uprawniającym do porównań, do rysunków Bilala.
No cóż, pozwolę sobie mieć odmienne zdanie.

Staram się oglądać każdy film SF, który się ukazuje. Który niby jest tak dobry? OK, jestem w stanie wymienić 5 z ostatnich 10 lat, ale to niewiele.
W takim razie Twoje wymagania są chyba nie z tego świata. I to jest dopiero SF! No offence. :)

Offline melee

Odp: "Orbital"
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 30, 2014, 12:55:32 pm »
Pełna zgoda, z komiksami akurat jestem w dobrej sytuacji, bo raczej większość lubię (do czytania trafiają po selekcji), dla filmów i książek mam znacznie mniej wyrozumiałości. Może dlatego tak lubię komiksy.

Offline DarekŻory

Odp: "Orbital"
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 01, 2014, 02:51:09 am »
Mi komiks przypadł do gustu .Na pewno kupię trzeci cykl w całości. Na dzień dzisiejszy Taurus Media wymiata.

Offline DarekŻory

Odp: "Orbital"
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 01, 2014, 01:02:37 pm »

Oj, obecnie sci-fi jest naszpikowany efektami specjalnymi, a najlepiej w 3D. Czegoś tym filmom brakuje. Film powinien mieć klimat, a nie plan. Oczywiście, wychodzą dobre produkcje, jednak za rzadko.

Fajnie by było obejrzeć ekranizacje Orbitala w formie serialu najlepiej.

Offline amsterdream

Odp: "Orbital"
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 02, 2014, 12:35:54 am »
które serie masz na myśli?
Prophet, The Manhattan Projects, Godland. Starlight po pierwszym zeszycie też dobrze się zapowiada.

 

anything