Autor Wątek: Watchmen  (Przeczytany 136351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zielone_biurko

Odp: Watchmen
« Odpowiedź #570 dnia: Październik 06, 2013, 11:36:12 pm »
No właśnie. Bo zakończenie filmu jest lepsze, niż komiksu co nie?
Ja najpierw czytałem komiks. Aż dziwne, że Alan Moore na to nie wpadł nie?
Nie mówię, że jest lepsze. Mówię... Że jest inne. Wg mnie widać tu ingerencję Alana Moore'a w film i zwrócił uwagę na skorygowanie końcówki jak Stephen King koryguje historie bohaterów w serialu "Pod kopułą".

Komiks - perła. Film... Jedna z niewielu wiernie oddanych ekranizacji (tuż obok 300, Sin City).

Offline Piotruposz

Odp: Watchmen
« Odpowiedź #571 dnia: Październik 07, 2013, 02:41:03 am »
To Moore ingerował w jakikolwiek sposób (inny, niż przeklinanie DC) w ekranizację Watchmen? On w ogóle ten film oglądał? x)

fragsel

  • Gość
Odp: Watchmen
« Odpowiedź #572 dnia: Październik 07, 2013, 05:57:32 am »
Wątpię aby Moore w jakikolwiek sposób był z tą produkcją powiązany. W końcu nie jest nawet ujęty w "credits" (jest jakieś polskie słowo lepsze niż "napisy końcowe"? lista produkcyjna? lista ekipy?)

Offline peta18

Odp: Watchmen
« Odpowiedź #573 dnia: Październik 07, 2013, 06:18:19 am »
Nie mówię, że jest lepsze. Mówię... Że jest inne. Wg mnie widać tu ingerencję Alana Moore'a w film i zwrócił uwagę na skorygowanie końcówki jak Stephen King koryguje historie bohaterów w serialu "Pod kopułą".

Komiks - perła. Film... Jedna z niewielu wiernie oddanych ekranizacji (tuż obok 300, Sin City).
Moore nawet tego filmu nie ogladal.

A film 300 wiernie oddana ekranizacja komiksu? Chyba ogladalismy inne filmy i czytalismy inne komiksy :) Popraw mnie jezeli sie myle, ale film jest fabularnie znacznie bardziej rozbudowany wzgledem pierwowzoru.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline zielone_biurko

Odp: Watchmen
« Odpowiedź #574 dnia: Październik 07, 2013, 01:29:40 pm »
Moore nawet tego filmu nie ogladal.

A film 300 wiernie oddana ekranizacja komiksu? Chyba ogladalismy inne filmy i czytalismy inne komiksy :smile: Popraw mnie jezeli sie myle, ale film jest fabularnie znacznie bardziej rozbudowany wzgledem pierwowzoru.


Obejrzyj dwóch spider-manów, z 2004 i 2012 - całkowicie różniące się profile bohaterów Parkera, czy Batman z Jokerem Nolana, a Burtona ;-)


Ekranizacja w sensie - wszystko, co w komiksie było w filmie. W Strażnikach w wersji 3h35m były nawet sceny animowane z komiksu, który czytał Bernard pod kioskiem :-)

http://farm1.staticflickr.com/110/262552284_19bf5447ff_z.jpg




Wątpię aby Moore w jakikolwiek sposób był z tą produkcją powiązany. W końcu nie jest nawet ujęty w "credits" (jest jakieś polskie słowo lepsze niż "napisy końcowe"? lista produkcyjna? lista ekipy?)
No to jestem zaskoczony. Dziękuję za sprostowanie.

Offline donTomaszek

Odp: Watchmen
« Odpowiedź #575 dnia: Październik 07, 2013, 01:42:46 pm »
A film 300 wiernie oddana ekranizacja komiksu? Chyba ogladalismy inne filmy i czytalismy inne komiksy :smile: Popraw mnie jezeli sie myle, ale film jest fabularnie znacznie bardziej rozbudowany wzgledem pierwowzoru.

A moglbys napisac w czym ta znaczna wzgledem oryginalu rozbudowa sie objawia? Nie czepiam sie, ale ja jestem tego zdania co zielone biurko, ze to jedna z najbardziej wiernych komiksowych adaptacji. Niektore sceny, jak chocby na zdjeciu pozwyzej, sa zywcem przenisione z kadr komiksu.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline peta18

Odp: Watchmen
« Odpowiedź #576 dnia: Październik 07, 2013, 03:50:23 pm »
A moglbys napisac w czym ta znaczna wzgledem oryginalu rozbudowa sie objawia? Nie czepiam sie, ale ja jestem tego zdania co zielone biurko, ze to jedna z najbardziej wiernych komiksowych adaptacji. Niektore sceny, jak chocby na zdjeciu pozwyzej, sa zywcem przenisione z kadr komiksu.
Na pewno watek zony Leonidasa w filmie zostal bardzo mocno rozwiniety, w komiksie, o ile dobrze pamietam, jego zona znika zaraz po pozegnaniu armii 300.
Wszystkie walki zostala mocno w filmie rozbudowane, pojawil sie nosorozec (na 95% w komiksie go nie bylo) i jakis koles-mutant, ktory skonczyl z mieczem w Leoniadasa w oku. W komiksie jedynie chyba jeden rysunek sugerowal te kreature (ale pewnosci czy to byl on to nie mam i nie byl ukazany jego rychly koniec. Pewnie tych rozbudowanych watkow jest wiecej, jedynie to zapamietalem.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline graves

Odp: Watchmen
« Odpowiedź #577 dnia: Październik 07, 2013, 04:03:55 pm »
W końcu nie jest nawet ujęty w "credits" (jest jakieś polskie słowo lepsze niż "napisy końcowe"? lista produkcyjna? lista ekipy?)
lista płac.
A co do 300 i jego ekranizacji, to chyba pomyliliście tematy.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

fragsel

  • Gość
Odp: Watchmen
« Odpowiedź #578 dnia: Październik 07, 2013, 05:41:19 pm »
@graves: "lista płac". ma sens. dzięki

Offline Matt@

Odp: Watchmen
« Odpowiedź #579 dnia: Październik 07, 2013, 08:18:27 pm »
haha, wybacz skoro po prostu nie wiedziałeś, ale przy tym wszystkim co można poczytać o Moorze i jego podejściu do ekranizacji, rozśmieszyło mnie to.

Offline Julek_

Odp: Watchmen
« Odpowiedź #580 dnia: Październik 07, 2013, 08:31:15 pm »
No właśnie. Bo zakończenie filmu jest lepsze, niż komiksu co nie?
Ja najpierw czytałem komiks. Aż dziwne, że Alan Moore na to nie wpadł nie?
:doubt:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Watchmen
« Odpowiedź #581 dnia: Marzec 07, 2014, 10:50:24 pm »
Pozwolę sobie odświeżyć temat jednym zapytaniem. Czy polskie elementy i nawiązania w Strażnikach (chodzi mi np o Jupiter) są przypadkowe czy ma to jakiś głębszy sens? Poruszał ktoś kiedyś ten wątek?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Spoiler Included

Odp: Watchmen
« Odpowiedź #582 dnia: Lipiec 04, 2016, 03:07:30 pm »
Wszystkich zainteresowanych zachęcam do obejrzenia mojej wideorecenzji Watchmen.
Jest to chyba pierwszy taki film po polsku. W sumie nie rozumiem, dlaczego nikt nie nagrał takiego materiału wcześniej... A jeśli się mylę, podlinkujcie jakieś inne wideorecenzje :smile:

https://youtu.be/MdiWuf1Xoa8
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2016, 01:44:11 pm wysłana przez Spoiler Included »

Offline dudi1212

Odp: Watchmen
« Odpowiedź #583 dnia: Lipiec 04, 2016, 03:16:50 pm »
Ale, weź, dbaj, o, przecinki.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline chch

Odp: Watchmen
« Odpowiedź #584 dnia: Lipiec 04, 2016, 07:05:01 pm »
Wszystkich zainteresowanych zachęcam do obejrzenia mojej wideorecenzji Watchmen.
Jest to chyba pierwszy taki film po polsku. W sumie nie rozumiem, dlaczego nikt nie nagrał takiego materiału wcześniej... A jeśli się, mylę, podlinkujcie jakieś inne wideorecenzje :smile:

https://youtu.be/MdiWuf1Xoa8


Dobre. Dawaj kolejne Moorey. :)
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore