Autor Wątek: Watchmen  (Przeczytany 136940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Odp: Watchmen
« Odpowiedź #450 dnia: Marzec 18, 2009, 09:00:16 am »
fan czyli snyder zrobil film dla fanow. a ja wielki fan jestem zadowolony. fajny dodatek do obrazkopowiesci moore'a i gibonsa. zrobia dvd to kupie i postawie na polce obok tych ksiazek. smuce jak trendsetter. eh

a niezawodni komedianci z mad donosza o powstalej w 2008 grupie eroherosow crotchmen. kim sa dr.man-cheatin, ozylecherous, the sick spectacle, oraz whoreshack i paru innych.
tu link
http://www.dccomics.com/mad/?action=on_the_stands&i=11263

potem wchodzimy do preview sample i na 3 stronie jest odpowiedz. epraszam na stronie 4.

hefan...
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2009, 09:05:11 am wysłana przez pitupit »
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Odp: Watchmen
« Odpowiedź #451 dnia: Marzec 18, 2009, 09:46:00 am »
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline m010ch

Odp: Watchmen
« Odpowiedź #452 dnia: Marzec 18, 2009, 09:53:39 am »
apropo fanow tu dla nich duzo atrkcji

http://www.dccomics.com/sites/watchmen/?action=after_watchmen

To nie dla fanów, tylko dla tych co to obejrzeli film, spodobał im się, więc przeczytali komiks, który też im się spodobał i chcieliby poczytać coś w podobnych klimatach. Powiedziałbym nawet, że to dla wszystkich tylko nie dla fanów ;).

Offline Dembol_

Odp: Watchmen
« Odpowiedź #453 dnia: Marzec 18, 2009, 02:33:33 pm »
To nie dla fanów, tylko dla tych co to obejrzeli film, spodobał im się, więc przeczytali komiks, który też im się spodobał i chcieliby poczytać coś w podobnych klimatach. Powiedziałbym nawet, że to dla wszystkich tylko nie dla fanów ;).
Tak czy inaczej kolejny dowód na to jak świetną akcję marketingową zorganizowano przy okazji premiery Watchmen.
TPB są w czołówkach najlepiej sprzedających się książek. Dostępna jest masa najróżniejszych gadżetów oraz płyty z Black Freighterem i Motion Comic. Dodatkowo dzięki wspomnianej stronie (choć na pewno nie tylko) DC wspomaga inne swoje serie co w jakimś stopniu na pewno działa bo na Amazonie w czołówce bestsellerów w dziale komiksów króluje właśnie DC i Gaiman (pewnie przy okazji filmowej Koraliny i jego nowej książki dla dzieci). Dodatkowo Watchmen są w czołówce KSIĄŻEK (a nie komiksów) sprzedawanych na Amazonie. Żyć nie umierać.

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Odp: Watchmen
« Odpowiedź #454 dnia: Marzec 19, 2009, 07:53:50 am »
you can also took part in discussions on the graphic novel and the movie and practise your english at the same time.
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Raf Fariszta

Odp: Watchmen
« Odpowiedź #455 dnia: Marzec 19, 2009, 09:39:10 am »
Tak czy inaczej kolejny dowód na to jak świetną akcję marketingową zorganizowano przy okazji premiery Watchmen.
TPB są w czołówkach najlepiej sprzedających się książek. Dostępna jest masa najróżniejszych gadżetów oraz płyty z Black Freighterem i Motion Comic. Dodatkowo dzięki wspomnianej stronie (choć na pewno nie tylko) DC wspomaga inne swoje serie co w jakimś stopniu na pewno działa bo na Amazonie w czołówce bestsellerów w dziale komiksów króluje właśnie DC i Gaiman (pewnie przy okazji filmowej Koraliny i jego nowej książki dla dzieci). Dodatkowo Watchmen są w czołówce KSIĄŻEK (a nie komiksów) sprzedawanych na Amazonie. Żyć nie umierać.
Szkoda, że Egmont odpuścił......
T. Kłodziejczak na WSKa stwierdził, iż nie wiedzieli dobrego interesu w zrobieniu dodruku z okazji premiery filmu, bo mieli zapasy wydania z 2003 r. .....nadto, zainteresowanie danym tytułem przy okazji premiery ekranizacji nie przekłada się na sukces biznesowy na interesującym ich poziomie (powołał się na doświadczenia E. z niekomiksowymi tytułami)..... 
Film w końcu obejrzałem ...
Bardzo mi się podobał...Początek wprowadza doskonale wprowadza w klimat: widz wie, że akcja dzieje się w realnym świecie, pewne rzeczy miały miejsce.....a o reszcie dowie się w odpowiednim czasie....
Sprawnie zrobiony, nie dłużył mi się ani chwili, świetne zdjęcia, wspaniały casting (choć A. Veidt trochę zawodzi)...
Rorschach poprostu szok, ten aktor jest stworzony do tej roli, sobowtór komiksowego Kovaksa.....
Nightowl II wspaniale wypada....
Zakończenie Snydera - duże brawa: zaproponowane zakończenie jest takie......naturalne i oczywiste....jedyny minus to wyoutowanie tym samym wątku wyspy naukowców i artystów.....istotnego moim zdaniem, bo Moore mówi o tym, że to oni stworzą nowy świat i zginą u jego zarania....
Drugi minus to śladowa (co abolutnie rozumiem i akceptuję) ilość wątków psychiatry więziennego oraz kioskarza i czytelnika komiksów w kontekście New Frontiersmena.... 
Nocy Matko Dnia

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Watchmen
« Odpowiedź #456 dnia: Marzec 19, 2009, 12:27:03 pm »
Szkoda, że Egmont odpuścił......
T. Kłodziejczak na WSKa stwierdził, iż nie wiedzieli dobrego interesu w zrobieniu dodruku z okazji premiery filmu, bo mieli zapasy wydania z 2003 r. .....nadto, zainteresowanie danym tytułem przy okazji premiery ekranizacji nie przekłada się na sukces biznesowy na interesującym ich poziomie (powołał się na doświadczenia E. z niekomiksowymi tytułami)..... 
Film w końcu obejrzałem ...
Bardzo mi się podobał...Początek wprowadza doskonale wprowadza w klimat: widz wie, że akcja dzieje się w realnym świecie, pewne rzeczy miały miejsce.....a o reszcie dowie się w odpowiednim czasie....
Sprawnie zrobiony, nie dłużył mi się ani chwili, świetne zdjęcia, wspaniały casting (choć A. Veidt trochę zawodzi)...
Rorschach poprostu szok, ten aktor jest stworzony do tej roli, sobowtór komiksowego Kovaksa.....
Nightowl II wspaniale wypada....
Zakończenie Snydera - duże brawa: zaproponowane zakończenie jest takie......naturalne i oczywiste....jedyny minus to wyoutowanie tym samym wątku wyspy naukowców i artystów.....istotnego moim zdaniem, bo Moore mówi o tym, że to oni stworzą nowy świat i zginą u jego zarania....
Drugi minus to śladowa (co abolutnie rozumiem i akceptuję) ilość wątków psychiatry więziennego oraz kioskarza i czytelnika komiksów w kontekście New Frontiersmena.... 

Co do psychiatry wieziennego to sie nie zgodze - nawet Snyder dodal nowy element ("Now doctor, what do you see?" - fun).
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Raf Fariszta

Odp: Watchmen
« Odpowiedź #457 dnia: Marzec 19, 2009, 12:47:24 pm »
Co do psychiatry wieziennego to sie nie zgodze - nawet Snyder dodal nowy element ("Now doctor, what do you see?" - fun).

True, true....to było bardzo dobre.... no i ślad na śniegu.... nie pamiętam czy był w komiksie....
Nocy Matko Dnia

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Watchmen
« Odpowiedź #458 dnia: Marzec 19, 2009, 02:47:27 pm »
A tak w ogóle "Watchmen" okazali się sukcesem w kinach amerykańskich, czy nie?

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Watchmen
« Odpowiedź #459 dnia: Marzec 19, 2009, 02:50:43 pm »
A tak w ogóle "Watchmen" okazali się sukcesem w kinach amerykańskich, czy nie?

koszta produkcji już się prawie zwróciły: http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=watchmen.htm

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Watchmen
« Odpowiedź #460 dnia: Marzec 19, 2009, 02:59:46 pm »
Cholercia, nie wiedziałem, że władowali w ten film tyle kasy... Chociaż powieniem był się domyślić.
Mam nadzieję, że "Watchmen" podtrzymają dobrą passę ekranizacji komiksów w boxoffice'ach.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Watchmen
« Odpowiedź #461 dnia: Marzec 19, 2009, 03:08:29 pm »
No niestety... to nie jest az tak masowy produkt jak Spiderman czy Batman, z calym szacunkiem dla obu tych tytulow.

Chcialbym, zeby sie koszty producentom zwrocily (w tym kontekscie latwiej zaakceptowac uhappyendowione zakonczenie filmu), ale moze nalezalo ten film zrealizowac z mniejszym rozmachem? Niektore efekty specjalne troche razily, mozna by bez straty na nich zaoszczedzic.

Jak rozumiem, brak gwiazd to wlasnie metoda na oszczednosci, ktora wyszla filmowi na dobre.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline skil

Odp: Watchmen
« Odpowiedź #462 dnia: Marzec 19, 2009, 03:50:40 pm »
Niektore efekty specjalne troche razily, mozna by bez straty na nich zaoszczedzic.

i tak niektóre efekty raziły mocnym niedopracowaniem.
z jednej strony podobały mi się znakomicie dopracowane wszelkiego rodzaju slow motion i dynamiczne ruchy kamer, z drugiej denerwowały mnie bardzo sztucznie wyglądające sceny z wietnamu, z marsa, no i ten nieszczęsny bubastis. też uważam, że ich ograniczenie nie wpłynęłoby na jakość filmu.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Watchmen
« Odpowiedź #463 dnia: Marzec 19, 2009, 04:07:35 pm »
i tak niektóre efekty raziły mocnym niedopracowaniem.
z jednej strony podobały mi się znakomicie dopracowane wszelkiego rodzaju slow motion i dynamiczne ruchy kamer, z drugiej denerwowały mnie bardzo sztucznie wyglądające sceny z wietnamu, z marsa, no i ten nieszczęsny bubastis. też uważam, że ich ograniczenie nie wpłynęłoby na jakość filmu.

Spojrzcie na pierwszego Obcego, genialny klimat, a tytulowa role zagral aktor w gumowym przebraniu. I lepiej wyszedl niz caly ten Bubastis. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Watchmen
« Odpowiedź #464 dnia: Marzec 31, 2009, 01:14:29 pm »
No, no, no... W kwietniowym numerze "Filmu" Michał Walkiewicz, który – uwaga! – nie czytał komiksu, przy okazji swojej recenzji "Strażników" przyznał im w 6-punktowej skali maksymalną ocenę. A recenzja jest tak entuzjastyczna, że sam mam ochotę uznać film za arcydzieło. :) Aż sobie pomyślałem, że to może żart primaaprilisowy...