Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1334500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brzon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5175 dnia: Listopad 28, 2018, 09:32:36 pm »
Bardzo fajne :smile:

Offline robbirob

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5176 dnia: Listopad 29, 2018, 04:23:59 am »

dymkow jest masa :wink:  scenariusz machnal Morvan - ten od Armady, Ireny czy Pożogi
dalem takie plansze, bo pokazują dobrze kreskę autora
tak to będzie jeden album, jakieś 200 stron w kolorze
Komiks z tych must have ale jednocześnie rodzi się pytanie czy to nie poprzesuwa innych pozycji w kolejce? Kilka komiksów w tym roku poleciało na 2019, nie wiem czy to nie ze względu na wydanie Solo, Gala i Brygady? A szkoda bo trochę osób czekało na Lawless i inne.

Offline Mati29

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5177 dnia: Listopad 29, 2018, 05:59:24 am »
Ano właśnie, trochę zaczynam z rezerwa podchodzić to tych zapowiedzi. Patrząc na realizacje ubiegłorocznych trzeba miec na uwadze - ze to wszystko może zmienić sie kompletnie.
Zapowiedź goni zapowiedź. Szkoda ze sie nie kumuluje, tylko wypiera starsze.


Pamiętacie kolekcje okładek z 2000 AD zapowiedzianych rok temu? Pamiętacie obietnice wojny volganskiej raz w roku?


Także ja już nie traktuje jakoś poważnie tych wszystkich zapowiedzi. Zapowiedzią w tym przypadku jest pojawienie sie komiksu w przedsprzedaży.

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5178 dnia: Listopad 29, 2018, 06:03:25 am »
Pamiętacie obietnice wojny volganskiej raz w roku?
Tu wydawca wyraźnie zaznaczył, że serię dociągnie do końca nawet jak się nie będzie sprzedawać, a podobno się nie sprzedaje. Więc może wydawanie innych tytułów które schodzą szybciej umożliwi mu to postanowienie.

Offline Mati29

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5179 dnia: Listopad 29, 2018, 06:56:35 am »
Oczywiście, daleki jestem od trzymania za nieopatrznie dane słowo. Zwracam tylko uwagę, że skala i tempo zapowiedzi oznacza, że nie wszystko zapewne pojawi sie w terminie. Część może nie pojawić sie w ogóle. Przecież w 2019 wydawca może odkryć kolejną niszę, która zepchnie na dalszy plan własnie zpowiedziane komiksy. Tak jak w Brygada, Solo i reszta europejskich cudeniek zepchnęła świetne pozycje z 2000 AD.


Takie prawo wydawcy. Z tym, że ja wolę mniej zapowiedzi i płonnych nadziei.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5180 dnia: Listopad 29, 2018, 07:06:15 am »
Ale wam zazdroszczę że nie macie w domu kupki wstydu do przeczytania i tak was uwiera roszada z kolejnością wydawania komiksów...

Offline Mati29

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5181 dnia: Listopad 29, 2018, 07:15:33 am »
nie rozumiem Twego podejścia. Usiłuję powiedzieć, że zapowiedzi (zwłaszcza gdy ich tempo rośnie gwałtownie) nie są pewnikiem tego, że te komiksy wyjdą.
Ty to bierzesz za utyskiwania typu - Bagniaka przesunieto o miesiąc i występujesz w roli nestora z komentarzem typu - [size=78%]Dzieci po co te kłotnie - czytajcie to co macie. [/size]




Offline -gościu-

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5182 dnia: Listopad 29, 2018, 07:19:08 am »
Też pomyślałem o przesunięciach względem tej grafiki z zapowiedziami na 2018 rok. Z jednej strony szkoda, że tytuły z 2000AD schodzą na dalszy plan, z drugiej, spoza 2000AD Studio Lain wynajduje tak ciekawie zapowiadające się komiksy, że ciężko mieć żal. W dodatku może to być podyktowane tym, że Ongrys wszedł z kopyta z Dreddem i chyba szykuje się do kolejnych tytułów z 2000AD, więc nie ma tego złego...

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5183 dnia: Listopad 29, 2018, 07:54:14 am »
nie rozumiem Twego podejścia. Usiłuję powiedzieć, że zapowiedzi (zwłaszcza gdy ich tempo rośnie gwałtownie) nie są pewnikiem tego, że te komiksy wyjdą.
Ty to bierzesz za utyskiwania typu - Bagniaka przesunieto o miesiąc i występujesz w roli nestora z komentarzem typu - [size=78%]Dzieci po co te kłotnie - czytajcie to co macie. [/size]

Dokładnie takie mam podejście. Komiksy wyjdą, gdyż SL kupiło na nie licencje. A SL nigdy nie podaje informacji że coś wyda nie mając podpisanych wszystkich dokumentów. Jak więc będzie się zbliżało ku końcowi ów termin - komiksy się pojawią.

Poza tym prywatnie jestem przeciw nadmiernej korporyzacji małych rodzinnych firm. Wieczne grafiki, plany, deadline'y, briefingi. Po co zakładać małe firmy i przenosić styl w pracy znany z dużych firm a nie robić w nich to na co ma się ochotę?

Offline celtic

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5184 dnia: Listopad 29, 2018, 08:53:53 am »
Drogie Studio, lubujecie się w dopieszczonych graficznie cudach (mam to samo :biggrin: ) może skusicie się na Frankenstein Alive Alive Berniego Wrightsona?

Offline -gościu-

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5185 dnia: Listopad 29, 2018, 09:02:56 am »
Po co zakładać małe firmy i przenosić styl w pracy znany z dużych firm a nie robić w nich to na co ma się ochotę?
Słuszny argument. Nie patrzyłem na to z tej strony.

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5186 dnia: Listopad 29, 2018, 09:12:48 am »

to nie jest manga :smile:
Jak dla mnie to jednak styl mangowy, więc i też nie dziwię się, że wcześnie padło takie stwierdzenie, że to taka "europejska manga". Tak samo jak Monstressa to dla mnie "amerykańska manga".
Patrząc też na ilustratorów i ich pochodzenie to nie dziwię się bardzo, że mogą rysować takim stylem.

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5187 dnia: Listopad 29, 2018, 10:02:02 am »
visionie kochany - nie ma czegoś takiego jak styl mangowy :smile:
ale tak ten komiks nawiązuje swoja estetyka - celowo - do ghost in the shell i innych prac Shirowa :)lektura wszystko wyjaśni :)autor Ja Wei jest z pochodzenia Chińczykiem, zrobił piękny komiks Ya San - można go całego zobaczyć w necie - polecam
zachwycił Morvana i ten zaproponował mu współpracę - tak powstała Zaya, która jest zrobiona w formacie francuskich albumów
Zaya to nasza ostatnia zapowiedź na przyszły rok, komiksy które podajemy mają już podpisane umowy
w przypadku 2000AD obecnie trwają/ są już przetłumaczone Canon Fodder, Lawless, Slaine x 2, Dredd x 2 - nic więc nie schodzi na dalszy plan :smile:
inne komiksy w 2019 to Straznicy Masery x 2 (przetłumaczone), Kobra (w trakcie), XXe.Ciel (w trakcie) i Zaya (w trakcie) i pewnie Solo 3

« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2018, 10:27:06 am wysłana przez studio_lain »

Offline Mati29

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5188 dnia: Listopad 29, 2018, 10:15:51 am »
Dobre wieści


Niemniej pamietam, że w zestawie okładek był chyba Sinister Dexter? Wypadł? Czy 2020?

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5189 dnia: Listopad 29, 2018, 10:21:59 am »
Był też Stickleback 2  :doubt: