Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1330251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wazon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5505 dnia: Styczeń 30, 2019, 09:02:55 am »
Jestem za. Mam w .... fejsa. :evil:

Offline Shinue

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5506 dnia: Styczeń 30, 2019, 09:15:44 am »
To na czym miałaby polegać ta ekskluzywnośc? Na wyższej cenie?
ekskluzywność = wyłączność

Moim zdaniem Studio powinno odchodzić od limitowania ale pozostać przy ekskluzywności.
I nie piszcie mi proszę, że każdy kto chciał to sobie kupił skoro nakład rozszedł się w 3 godziny.
Pierwszy tom udało mi się kupić. Obawiam się, że zdrugim mi się nie uda.

Offline jeanvanhamme

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5507 dnia: Styczeń 30, 2019, 09:17:19 am »
Obawiam się, że dołożę łyżkę dziegciu. Bardzo szanuję Studio Lain i wysoko stawiam na liście ulubionych wydawnictw, ale okładki limitowane to amatorszczyzna. Sketch (czy to w ogóle Frezzato? bo obejrzałem cały internet jego szkiców i nie widziałem podobnego stylu). Sam design okładki, winieta przechylona, żeby ratować cyc, dobór fontów i w ogóle aranż szkicu na potrzeby okładki, wprowadzenie koloru do grafiki, która koloru unika, przecież to dzieci już uczą, że takich rzeczy się nie robi. A okładki albumowe były niesamowite, wystarczyło drukować to, co było, a nie poszukiwać polskiej drogi designu okładek. Jak w ogóle można zmieniać dzieło, przecież ktoś już to zrobił z myślą o tym, żeby było jak najlepsze i nagle w Polsce dostaną jakiś szkic jako okładkę. Regularną rozumiem, bo trzyma styl innych prac i zbiera wszystkie postaci, ale limitowana nie jest ekskluzywna, jest amatorska. Miałem ją w koszyku, ale zwyczajnie nie mogłem tego zamówić.

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5508 dnia: Styczeń 30, 2019, 09:17:34 am »
Jakie 3 godziny? Przecież Studio Lain napisało, że rozszedł się w 6,5 godziny i jest to rekord. Od 15 do 21:30.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5509 dnia: Styczeń 30, 2019, 09:30:35 am »
Ja tam lubię ten dreszczyk polowania. Co prawda tylko Sędzię Anderson mam w limitowanej okładce ale kupuję komiksy przede wszystkim dla zawartości. Ale sam fakt istnienia alternatywnej okładki w ograniczonym nakładzie lubię.

Offline Jaxx

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5510 dnia: Styczeń 30, 2019, 09:42:40 am »
Mi kompletnie nie zależy na ekskluzywności danego wydania, a i na limitki nigdy nie polowałem. Treść przede wszystkim, oprawa potem. A na tą zapolowałem, bo ten "szkic" jest po prostu rewelacyjny. Robi dużo większe wrażenie, niż grafika na standardowym wydaniu.


Offline Shinue

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5511 dnia: Styczeń 30, 2019, 09:59:00 am »
Jakie 3 godziny? Przecież Studio Lain napisało, że rozszedł się w 6,5 godziny i jest to rekord. Od 15 do 21:30.
Łał. Ale różnica...

Offline -gościu-

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5512 dnia: Styczeń 30, 2019, 10:00:22 am »
Rożnica znacząca, jeszcze raz tyle co podałeś.

Offline midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5513 dnia: Styczeń 30, 2019, 10:19:04 am »
Łał. Ale różnica...
Ale z Ciebie malkontent. Czego nie rozumiesz? Limitowane, znaczy w ograniczonej ilości. I, po to jest polowanie i dreszczyk emocji. Tak to działa. Nie zdążyłeś, to trudno. Może następnym razem się uda.

Offline -gościu-

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5514 dnia: Styczeń 30, 2019, 10:23:55 am »
Ale zdążył, tylko martwi sie że nie zdąży nastepnym razem. I dlatego limitka powinna być w masowej ilości  :roll:


Generalnie wiadomo, rodzimi wydawcy wszystko robią zle.

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5515 dnia: Styczeń 30, 2019, 11:09:16 am »
ale okładki limitowane to amatorszczyzna...


W wielu punktach swojej wypowiedzi się mylisz. Na szczęście masz wybór i możesz kupić okładkę wydaną w większym nakładzie.

Offline Cringer

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5516 dnia: Styczeń 30, 2019, 11:22:24 am »
Może rozwiązaniem byłaby informacja z kilkudniowym wyprzedzeniem odnośnie gdzie i kiedy będzie można kupić limitkę.

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5517 dnia: Styczeń 30, 2019, 11:25:47 am »
Taka informacja pojawia się na forum i nie inaczej było ostatnim razem.

Offline Cringer

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5518 dnia: Styczeń 30, 2019, 11:36:54 am »
Taka informacja pojawia się na forum i nie inaczej było ostatnim razem.
Tak pojawiła się informacja o taka:
w tym tygodniu - dam znac jak tylko uzgodnimy date
i następnego dnia:
sprzedaz limitki ruszyla po 15 a zakonczyla sie o 21.30 - mamy rekord od kiedy robimy 200 sztuk
To nie jest to co proponuję. Czyli kilkudniowe wyprzedzenie z dokładną informacją. Co jest szczególnie istotne dla serii, bo tu jest większa szkoda jak nie uda się komuś upolować kompletu.

Offline Sybirak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5519 dnia: Styczeń 30, 2019, 11:43:33 am »
Mi kompletnie nie zależy na ekskluzywności danego wydania, a i na limitki nigdy nie polowałem. Treść przede wszystkim, oprawa potem. A na tą zapolowałem, bo ten "szkic" jest po prostu rewelacyjny. Robi dużo większe wrażenie, niż grafika na standardowym wydaniu.


mam podobne podejście ,ale  i w moim przypadku nie mogłem odpuścić tak hipnotyzującej  okładki (moja pierwsza limitka). Mam nadz.że kolejne limitki będą równie dobre. Okładki standardowe dwóch pierwszych tomów mają składać się w jeden obraz ,wiec jest szansa, ze mniej osób rzuci się na limitke

 

anything