trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1317954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #225 dnia: Październik 08, 2014, 10:52:39 am »
W poście dotyczącym moich wrażeń po przeczytaniu ABC wspomniałem o widocznym wpływie niekomercyjnej muzyki heavy metalowej na autorów. Kontynuując tę myśl, uważam, iż nie można do końca zrozumiec fenomenu Bisleya w oderwaniu od tego rodzaju muzyki i jej otoczki estetycznej. Ja po raz pierwszy dowiedziałem się o istnieniu Bisley w 93 roku nie poprzez jego komiksy, ale za sprawą jego okładki do EPki "Thrall - Demonsweatlive" super wokalisty - Glenna Danziga:
z którym - jak poźniej się dowiedziałem - Bisley współpracował również przy małych projektach komiksowych, m.in. Verotika i Satinika, do których Danzig napisał scenariusze. Nawiasem mówiąc, w latach 90. Glenn Danzig sam wyglądał jak jedna z bisleyowskich postaci. (Niestety później Danzig zamienił się w żałosny lateksowy balon, który nie powien byc wystawiany na widok publiczny).

celtic

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #226 dnia: Październik 08, 2014, 02:42:01 pm »
Według mnie w "Melting Pot", Bisley był dużo słabszy niż W czterech jeźcach

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #227 dnia: Październik 14, 2014, 09:56:58 pm »
Czytam tyle krytyki na temat wydania "ABC Warriors", że mam dylemat czy kupić. A lubię 2000 AD, Millsa, Bisleya... Komuś z was trafił się w ogóle egzemplarz bez pofalowanego papieru? Jeśli tak, to gdzie kupiony?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #228 dnia: Październik 14, 2014, 10:07:24 pm »
Komiks super. Kupię inne pozycje wydawnictwa. Jednak pod pewnym warunkiem. Proszę o zmianę drukarni, która drukuje w bardziej profesjonalny sposób. Jeśli jakość będzie podobna jak obecnie to odpuszczam. Szkoda kasy na bubel wydawniczy, szczególnie przy obecnym pojawieniu się dużej ilości dobrych komiksów. Mój egzemplarz także ma falisty papier wewnątrz komiksu i odstające okładki tak jak na prezentowanych zdjęciach. [/size][size=78%]Ogólnie komiks świetny wydanie słabe. [/size]
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #229 dnia: Październik 14, 2014, 10:10:31 pm »
Kupiłem ABC Warriors. Papier jest cienki, niektórym przez to może się wydawać falisty. Gdyby nie forum, w ogóle nie przyszło by mi do głowy, że takie coś może być kryterium jeśli chodzi o kupno/nie kupienie komiksu.

Offline Koalar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #230 dnia: Październik 14, 2014, 10:12:12 pm »
Komuś z was trafił się w ogóle egzemplarz bez pofalowanego papieru? Jeśli tak, to gdzie kupiony?

Mnie się trafił. Kupiony bezpośrednio u wydawcy.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #231 dnia: Październik 14, 2014, 10:33:41 pm »
Ja zwracam uwagę na jakość wydania: papier, rogi, grzbiet itp. Kiedyś zamówiłem w Arosie kilka części Thorgala. Otrzymałem z z poobijanymi rogami. Nic więcej w tej firmie, nie zamówię. Także nic nie reklamowałem a komiksy oddałem do biblioteki.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #232 dnia: Październik 14, 2014, 10:37:21 pm »
Kupiłem ABC Warriors. Papier jest cienki, niektórym przez to może się wydawać falisty. Gdyby nie forum, w ogóle nie przyszło by mi do głowy, że takie coś może być kryterium jeśli chodzi o kupno/nie kupienie komiksu.

A co w tym dziwnego? I wcale nie wydaje się falisty, tylko taki jest, na praktycznie każdej stronie. Najgorsze jest jednak szycie, tutaj mam obawy, jak długo to wydanie przetrwa bez wypadania stron. Komiksu jeszcze nie czytałem, więc mam nadzieję że podzielę się w końcu jakimiś pozytywami, jak to się mówi pierwsze koty za płoty, oby kolejne wydania były już na standardowym poziomie.

Offline maximumcarnage

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #233 dnia: Październik 14, 2014, 10:44:23 pm »
A mi wcale nie przeszkadza jakość wydania. Te cienkie kartki, przez które przebija tusz czynią ten komiks tylko bardziej oldschoolowym. Fajny klimacik, czuję jakbym czytał go w czasopiśmie w chwili wydania. Mnie się podoba :smile:

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #234 dnia: Październik 15, 2014, 10:05:37 am »
Zacząłem wczoraj czytać. Zapowiada się niezła sieczka :)
Co do jakości, to faktycznie klejenie i szycie wygląda kiepsko, natomiast pomimo cienkich stron, pofalowanie u mnie występuje w minimalnym stopniu, praktycznie nie zauważalnie.

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #235 dnia: Październik 15, 2014, 12:23:48 pm »
Ja też nie rozumiem do końca tego narzekania. Ja mam pofalowaną chyba tylko pierwszą i ostatnią stronę, reszta w jak najlepszym porządku. Mi taki standard w zupełności odpowiada i też zauważyłem, że te cienkie strony są całkiem fajne. :)

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #236 dnia: Październik 15, 2014, 06:46:40 pm »
Ja też mam skrajne strony pofalowane. To po prostu wina papieru o małej gramaturze. Do reszty się nie czepiam, jest dobrze. Pamiętajcie, że chłopaki z Stuido Lain dopiero zaczynają. Trafili na złą drukarnię, bo nikt tam im nie doradził, tylko puścili jak w zamówieniu. Wierzcie mi danie grubszego papieru nie podniosło by znacząco kosztów. Początki bywają trudne.

My powinniśmy trzymać za nich kciuki, a nie tylko narzekać. Dla mnie trzymanie tego w rękach to spełnienie marzeń sprzed 20 lat. Pamiętam jak przerysowałem babkę z tatuażem NO PAIN, NO GAIN z SUPER BOOM!

No a jeśli, ktoś nie kupi tego komiksu, bo ma za cienki papier, to już jego indywidualna sprawa. Ja swój egzemplarz mam i go nie oddam.

Offline maximumcarnage

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #237 dnia: Październik 15, 2014, 06:56:23 pm »
My powinniśmy trzymać za nich kciuki, a nie tylko narzekać. Dla mnie trzymanie tego w rękach to spełnienie marzeń sprzed 20 lat. Pamiętam jak przerysowałem babkę z tatuażem NO PAIN, NO GAIN z SUPER BOOM!

No a jeśli, ktoś nie kupi tego komiksu, bo ma za cienki papier, to już jego indywidualna sprawa. Ja swój egzemplarz mam i go nie oddam.

Święta racja. Chwała Studiu Lain za inicjatywę. Żadne z wiodących wydawnictw na naszym rynku nie zdecydowałoby się na wydanie takiego komiksowego undergroundu. Liczę na więcej takich perełek (szczególnie napaliłem się na "Druunę").

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #238 dnia: Październik 15, 2014, 06:58:31 pm »
(szczególnie napaliłem się na "Druunę").
Dziwnym nie jest. :wink:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #239 dnia: Październik 15, 2014, 06:59:20 pm »
Popieram Pokie i jednocześnie przekornie zapytam: Czy ktoś z narzekaczy jest szcześliwym posiadaczem np. egmontowskiego "Aldebrana", który nie rozkleił się po lekturze? Jasne, że zwykle cos mozna wydac lepiej niz zostalo wydane, ale czytajac te "krecenia nosami" dotyczace ABC mozna odniesc wrazenie, ze to najgorzej wydany komiks, z ktorym narzekacze mieli dotychczas do czynienia. A jest to nieprawda, bo wydanie ABC nawet jesli nie jest doskonale, to nie jest tez zle, a moim zdaniem calkiem niezle, szczegolnie w porownaniu z niektorymi wydaniami takich starych komiksowych wyzeraczy jak Egmont czy Taurus.

 

anything