Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1330094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #885 dnia: Styczeń 19, 2016, 11:31:44 am »
(w Komikslandii też jest z tego co widzę po FB).
Tam akurat nie polecam kupowac. Na forum, mozna znalezc rozne niezbyt pochlebne opinie o tym sklepie (w tym moja).
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #886 dnia: Styczeń 19, 2016, 11:39:15 am »
Jestem jedną z takich osób (unikających Komikslandii) ale też głupio było mi robić post, który wygląda jak sponsorowany  :wink: No i jednak stacjonarnie nie spotka nikogo to co z ich obsługą wysyłek.
perły przed wieprze

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #887 dnia: Styczeń 19, 2016, 11:49:08 am »
Wprawdzie ja jeszcze nie mam :smile: Ale tak już Slaine jest w sprzedaży. Zdjęcie z katowickiej Komiksiarnii.



ps. dorzucam linka do podsumowania 2015
http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2016/01/2054-rok-2015-wg-wydawcow-3.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 01:11:57 pm wysłana przez studio_lain »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #888 dnia: Styczeń 19, 2016, 03:29:17 pm »
a tu fotka już z wydawnictwa :)
wyszło fajnie :)



Offline Holsten

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #889 dnia: Styczeń 19, 2016, 04:48:03 pm »
No to gratuluje.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #890 dnia: Styczeń 19, 2016, 06:34:50 pm »
Ja już mam :smile:  Wygląda solidnie. Teraz muszę zdecydować co mam wieczorem robić, czytać czy kontynuować przygodę z pierwszym sezonem "The Flash". Wreszcie i mnie dopadł legendarny "cyrklowiec" :smile:
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #891 dnia: Styczeń 20, 2016, 02:43:42 pm »
W Sklepie Gildia data premiery Kompletnego szoku przyszłości zmieniona na 15 marca...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #892 dnia: Styczeń 20, 2016, 06:50:13 pm »
Bardzo fajny ten Slaine.


Slaine-Król opisuje wydarzenia poprzedzające bezpośrednio perypetie celtyckiego wojownika zawarte w Rogatym bogu (wydanym u nas przez Egmont).
Komiks opiera się głównie na mitologii celtyckiej. Choć można doszukać się mitów greckich. Legendy celtyckie są mało znane w Polsce. Zapewne przeciętny czytelnik zdecydowanie lepiej orientuje się w mitologii greckiej, rzymskiej, nordyckiej czy nawet egipskiej. Istnieje możliwość, że swego rodzaju egzotyka, hermetyczność może stanowić przeszkodę w komfortowej lekturze niektórym czytelnikom.
Slaine-Król składa się z 3 części. W pierwszej opowieści, Slaine wraz z towarzyszami zostaje namówiony, przez maga Myrddina, na wyprawę w głąb grobowca aby pokonać Grimnismala (boga Cythronów). Określenia typu "dziewięciowymiarowość", wygląd bóstwa kojarzy się mi z prozą Lovecrafta. Rysunki wykonali Glen Fabry i David Pugh. Kolejny rozdział opowiada o wyprawie do Annwn. Slaine musi wykonać trudne zadania aby być godnym zostania królem. Bardzo dobre rysunki, których autorami są: Collins i Farmer. Trzecia część to powrót wojownika do rodzinnej osady. Plemię jest ciemiężone przez Formoriańskie morskie demony. Slaine wraca z wygnania, zostaje królem i odpiera najeźdźców. Rysunki: Fabry. Ciąg dalszy przygód w znanym u nas Rogatym bogu.
Niewątpliwa zaletą komiksu jest karzeł Ukko. Warto nabyć komiks dla samych dialogów Ukko z pozostałymi postaciami. Osobiście polubiłem tego podstępnego, chciwego, lubieżnego karła. Podczas lektury możemy poznać obyczaje, wierzenia celtyckie. Niektóre bardzo interesujące.
Z chęcią kupię inne tytuły z celtyckim wojownikiem.





"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #893 dnia: Styczeń 20, 2016, 07:11:32 pm »
dzieki za dobre slowo :smile:


Ramirez - musielismy - tlumaczenie jest tu naprawde wyzwaniem - w kazdej historyjce jest gesto od roznych zabaw jezykowych i nawiazan - chcemy wam dac dobrze zrobiona rzecz, a to wymaga sporej pracy

Offline eyesore

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #894 dnia: Styczeń 20, 2016, 07:52:01 pm »
W Sklepie Gildia data premiery Kompletnego szoku przyszłości zmieniona na 15 marca...

Z tego co widziałem to jakiś czas temu zmienili ten termin (7-10 dni temu?). Pewnie wolą wysyłać szybciej niż mieć opóźnienia i się tłumaczyć, w końcu komiksiarze to bardzo drażliwi i wrażliwi ludzie  :wink:

Offline Koalar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #895 dnia: Styczeń 20, 2016, 08:34:44 pm »
Ramirez - musielismy - tlumaczenie jest tu naprawde wyzwaniem - w kazdej historyjce jest gesto od roznych zabaw jezykowych i nawiazan - chcemy wam dac dobrze zrobiona rzecz, a to wymaga sporej pracy

Bardzo mi się podoba takie podejście!
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Corto Maltese

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #896 dnia: Styczeń 20, 2016, 08:54:23 pm »
tlumaczenie jest tu naprawde wyzwaniem - w kazdej historyjce jest gesto od roznych zabaw jezykowych i nawiazan - chcemy wam dac dobrze zrobiona rzecz, a to wymaga sporej pracy
I taką postawą sprawiliście (oraz tym fragmentem "w każdej historyjce jest gęsto od różnych zabaw językowych i nawiązań"), że szanse, że zakupię "Kompletny szok przyszłości" mocno, mocno wzrosły. Drugi komiks w kolekcji od Studia Lain? Czemu by nie? Pierwszym "Slaine" który zamówiony przyjdzie z resztą przesyłki w przyszłym tygodniu.


Mogłoby zachęcić samo nazwisko Moore'a ale ponieważ każdemu się zdarzają lepsze i gorsze momenty,a po trylogii "Liga Niezwykłych Dżentelmenów: Stulecie", również i dzieła Moore'a wybieram ostrożnie.

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #897 dnia: Styczeń 20, 2016, 09:23:19 pm »
Na gildii kupuję raczej rzadko, w styczniu robię sobię komiksową prohibicję, więc zamówię pewnie Slaine'a razem z Szokiem. Co dalej, następne Moore'y?

Offline adro

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #898 dnia: Styczeń 20, 2016, 09:38:19 pm »
i to jest podejscie do czytelnika, nie jestem moze jakims fanatykiem Pana M, ale szok przyszlosci wezme na bank
pzdr
ps slaine'a zreszta tez  :razz:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #899 dnia: Styczeń 20, 2016, 11:33:30 pm »
I taką postawą sprawiliście (oraz tym fragmentem "w każdej historyjce jest gęsto od różnych zabaw językowych i nawiązań"), że szanse, że zakupię "Kompletny szok przyszłości" mocno, mocno wzrosły. Drugi komiks w kolekcji od Studia Lain? Czemu by nie? Pierwszym "Slaine" który zamówiony przyjdzie z resztą przesyłki w przyszłym tygodniu.

Mogłoby zachęcić samo nazwisko Moore'a ale ponieważ każdemu się zdarzają lepsze i gorsze momenty,a po trylogii "Liga Niezwykłych Dżentelmenów: Stulecie", również i dzieła Moore'a wybieram ostrożnie.
To lepiej kup Balladę o Halo Jones. 2 klasy lepsze od Stulecia i Nemo. Brak ostrożności zostanie nagrodzony. :)