Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1334088 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Youreck

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1125 dnia: Luty 17, 2016, 07:03:31 pm »
a wady opisane powyżej nie wynikają z faktu bycia ostatnimi egzemplarzami magazynowymi?


Pewnie tak bo załapałem się na ten 1 z 30 egzemplarzy wysłanych przez wydawnictwo do Gidli.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1126 dnia: Luty 17, 2016, 07:45:16 pm »
kolejnego Slaina zrobimy oczywiscie troche wiecej :)


Conana darze olbrzymim sentymentem - ale to chyba poki co jednak nie do nas - choc te zbiorki francuskie piekne :)


no i obecnie rozszerzamy grupe tlumaczy, zeby szlo szybciej - bo nasza ekipa utknela poki co na mistrzu Moore - ktory jest bezlitosny ;)




Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1127 dnia: Luty 17, 2016, 08:06:05 pm »
Rozszerzajcie, rozszerzajcie - grupa czytelników, jak widać, też się rozszerza.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1128 dnia: Luty 17, 2016, 08:31:31 pm »
Bo to słaby, niepotrzebny komiks. O "tragikomiksie" słyszeli wszyscy, a komiks zdecydowanie zasłużył na swoją sławę. Pisano o nim również w mediach nie-komiksowych. "Komiksodramat" to próba powtórzenia tamtego sukcesu - nieudana i artystycznie, i komercyjnie. Generalnie recenzentom z gazet papierowych szkoda było miejsca, żeby coś o nim napisać.

Hansie drogi. Nie zgadzam się. i trochę o tym w wątku o komiksie Bechdel napisałem, licząc na szpad skrzyżowanie. Do napisania tam, mam nadzieję.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 08:36:40 pm wysłana przez winckler »
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline amsterdream

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1129 dnia: Luty 18, 2016, 10:29:57 pm »
Czy wydawca, tzn. Studio Lain, planuje dodruk komiksu ''Slaine: Król''?

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1130 dnia: Luty 18, 2016, 10:48:53 pm »
Czy wydawca, tzn. Studio Lain, planuje dodruk komiksu ''Slaine: Król''?

Ostatnich 30 sztuk Slaine leci wlasnie do sklepu gildii
nie planujemy wznowien tego co sie ukazalo z tej serii
[...]
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1131 dnia: Luty 18, 2016, 11:06:22 pm »
Wznowienie to nie dodruk.

Offline Sokratesik

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1132 dnia: Luty 18, 2016, 11:10:04 pm »
W takim razie następne Slaine'y powinny być w choć trochę większym nakładzie.
Bez dodruku tego tomu nie ma sensu większy nakład kolejnych

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1133 dnia: Luty 19, 2016, 07:29:16 am »
Bez dodruku tego tomu nie ma sensu większy nakład kolejnych


Tu się mylisz.


A co z ludźmi dla których szybka sprzedaż "Króla" jest jak reklama dla serii i przez to są potencjalnie zainteresowani następnymi tomami? A co z faktem, że dodruk nie jest potrzebny w tym momencie bo planowane tomy dzieją się "przed" więc znajomość "Króla" nie jest potrzebna do ich lektury?


Większy nakład ma sporo sensu.
perły przed wieprze

fragsel

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1134 dnia: Luty 19, 2016, 07:56:22 am »
I z tymi co się zainteresowali Slainem jak się już było za późno więc kupią sobie Króla po angielsku, ale nie widzą przeszkód by inne tomy mieć po Polsku, skoro cena w sumie podobna?

Offline Jaxx

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1135 dnia: Luty 19, 2016, 08:18:14 am »
Bez sensu z takimi niskimi nakładami. Trzeba kupić od razu, bo jak w pierwszych dwóch tygodniach się nie zdąży, to potem można tylko pomachać albumowi na "do widzenia". A wszystkiego naraz nie da się kupować. Chciałem kupić Slaina, odłożyłem go jednak na potem, a teraz widzę, że będę musiał się obejść smakiem...  :-X

Offline SawiK

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1136 dnia: Luty 19, 2016, 08:47:04 am »
Ja z zakupem  Slaine'a miałem podobnie. Odkładałem na marzec i całe szczęście nie czekałem do marca z zakupem gdyż byłby ,,zonk,,. Co prawda wciągnąłem go w marcowy miesiąc i będę na niego czekał aż ukaże się Ygrek ,ale dzieki temu zabiegowi bede miał swój egzemplarz. Nieszczęście tylko w tym ze co dalej, gdyby nie to forum zapewne odłożył bym faktyczny zakup na marzec i bym się rozczarował. Teraz z uwaga trzeba zozkładac wydatki by nic nie umkło uwadze ze StudiaL. Pozycji Egmontu jest od groma wiec można zawsze poswiecic pozycje lub dwie by zakupić cos co zaraz moze zniknąć ;p Jednocześnie nie pogniewał bym sie gdyby nakłady były nieco wyższe(i rabaty większe) ,zwłaszcza ze ma wejść kolor i Dredd

Offline Jaxx

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1137 dnia: Luty 19, 2016, 08:49:31 am »
Jeżeli SL wypuści Dredda w takim samym nakładzie jak Slaine'a, to dopiero będzie zonk. Komiks dostępny tylko w przedsprzedaży, w dniu premiery wyprzedany  :D

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1138 dnia: Luty 19, 2016, 08:54:45 am »
Ja dalej nie widzę problemu :roll:

Przecież w gildii możecie sobie zrobić zamówienie nawet dwa miechy do przodu, a więc do koszyka włożyć wszystko co Was interesuje, biorąc także pod uwagę że mniejsze wydawnictwa typu Studio Lain mają ce mniejsze nakłady. Płacić też nie musicie od razu, wystarczy powiedzmy tydzień przed premierą najpóźniej wychodzącego komiksu. "Kompletny szok przyszłości" mam zamówiony od miesiąca, a paczkę dostanę za niecałe 30 dni. Sklep gildia to nie dyskonty gdzie można kupować tylko rzeczy fizycznie przez nich dostępne. Więc wystarczy odrobinę pokombinować, a nie czekać miesiąc na zakup komiksu, który ma nakład 500 egzemplarzy.

A co z faktem, że dodruk nie jest potrzebny w tym momencie bo planowane tomy dzieją się "przed" więc znajomość "Króla" nie jest potrzebna do ich lektury?

Popieram w całej rozciągłości.

Offline rzem

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1139 dnia: Luty 19, 2016, 09:04:33 am »
Serce roście na myśl, że nasz rynek komiksowy rozrósł się do tego poziomu, że wydawcy musza zwiększać nakłady, z 800 egz. na  1000 czy z 500 na 700.

 

anything