Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1317852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1185 dnia: Luty 21, 2016, 08:42:13 pm »
Znaczy: nakład był trafiony, a wykup był spekulacyjny :)

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1186 dnia: Luty 21, 2016, 08:42:23 pm »
Tez chcialem czekac na dodruk ale raczej  juz zreygnuje z nabywania tej pozycji jak patrze ilu niezadowolonych klientow / czytelnikow sie objawia

Jakich niezadowolonych? Chyba chcących zarobić przed dodrukiem raczej?

Offline koziorozec1979

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1187 dnia: Luty 21, 2016, 08:52:07 pm »
Jakich niezadowolonych? Chyba chcących zarobić przed dodrukiem raczej?
E tam, jak by sie im komiks naprawde podobal to by przeciez tak od razu nie sprzedawali. Czyli musial im sie nie spodobac. Widocznie nie sprostal oczekiwaniom

Offline absolutnie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1188 dnia: Luty 21, 2016, 09:01:43 pm »
E tam, jak by sie im komiks naprawde podobal to by przeciez tak od razu nie sprzedawali. Czyli musial im sie nie spodobac. Widocznie nie sprostal oczekiwaniom
Sądząc po cenach, za jakie chca go sprzedać, to raczej przerósł ich oczekiwania.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline koziorozec1979

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1189 dnia: Luty 21, 2016, 09:17:03 pm »
Sądząc po cenach, za jakie chca go sprzedać, to raczej przerósł ich oczekiwania.
przypuszczam iz staraja sie tymi cenami zapewnic sobie swego rodzaju rekompensate straconych nadziei i czasu.

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1190 dnia: Luty 21, 2016, 09:27:59 pm »
przypuszczam iz staraja sie tymi cenami zapewnic sobie swego rodzaju rekompensate straconych nadziei i czasu.

Kolejna złota sentencja :lol: Ale raczej nieprawdziwa.

Offline Blaksad

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1191 dnia: Luty 21, 2016, 09:32:45 pm »
hype + feedback  :arrow:  HIT

Offline koziorozec1979

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1192 dnia: Luty 21, 2016, 11:19:15 pm »
Absalom jest świetny. Hellboy połączony z X-files (odcinki bez wątku z kosmitami) i Ligą Niezwykłych Dżentelmenów. Brytyjski folklor, legendy, steampunk, kupa żartów i świetne rysunki. Super!
Naprawde? Wg mnie jest to co prawda moze i przyzwoite i gladko wchodzace czytadlo ale tylko czytadlo i tylko przyzwoite. I dziwia mnie te porownania. Jeszcze zanim kupilem i przeczytalem komiks widzialem w zapowiedziach czy jakichs polecankach odwolania wlasnie do hellboya i LND. Tymczasem maja one sens tylko w zakresie podejmowanej tematyki (a i to bardzo ogolnie raczej). Wykonanie to natomiast klapa. I nie rzucily mi sie w oczy brytyjski folklor ( ktorego faktycznie sporo bylo w Hellboyu i ktory to folklor w znacznym stopniu decydowal o atrakcyjnosci cyklu Mignoli) i legendy. Ani kupa zartow, ale to juz rzecz gustu i poczuciz humoru. Przywolywanie w kontekscie Absaloma Dziel Moore'a czy Mignoli uwazam przeto za dalece niestosowne. Jesli juz trzeba wskazywac punkt odniesienia to moze lepiej niech to juz bedzie frankofonski West.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1193 dnia: Luty 21, 2016, 11:29:49 pm »
nie rzucily mi sie w oczy brytyjski folklor


Idąc najbardziej oczywistą oczywistością do której nawet google nie powinno być potrzebne -  zapraszam na drugą stronę (właściwych już) "Duchów Londynu" i rzucenie sobie okiem w kierunku postaci, która jest jakby klamrą tej opowieści. Ot, bohater folkloru istotny zarówno dla mieszkańca Londynu co (nawet bardziej) mieszkańca Liverpoolu.

I to tylko ten najbardziej bijący po oczach fragment. Tam jest naprawdę sporo nieprzypadkowych elementów (np. sanatorium w Cumbrii, miejscu gdzie Michael Scot zamienił wiedźmy w kamienie), które są mniej oczywiste bez "lokalnej wiedzy" przez co kapkę trudniejsze do wychwycenia.

Wbrew pozorom zdaję sobie, że można uznać te porównanie do Hellboya jako coś na wyrost ale też bym nie przesadzał. Death zaznaczył jak klimatycznie widzi ten komiks i nie ma co go za to ganić... bo gdybym miał oceniać Absaloma przez zaproponowany WEST to sam zapytałbym "z czym do ludzi?"W moich oczach takie coś jak WEST nie ma nawet startu do rozrywki jaką zapewnia Absalom.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2016, 11:44:28 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline koziorozec1979

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1194 dnia: Luty 21, 2016, 11:48:20 pm »
Teraz to juz sobie za bardzo nie sprawdze co tam widnialo bo komiks uwolnilem dawno temu ale wierze na slowo. Zatem folklor byl, legendy rozumiem tez byly. Ciagle komiks nawet sie nie ociera o poziom klasykow do ktorych sie go przyrownuje. Uwazam ze pisanie o Absalomie ze to swietny komiks to dokladnie taka sytuacja jaka opisal dzis gdzies w innym temacie Amsterdream piszac o ochach i achach nad sredniakami pokroju Lady S. Tak wlasnie odbieram peany na czesc Absaloma.

Przyznaje ze porownujac do Westa to moze polecialem troche zbyt ostro :badgrin:  Chodzi mi tylko by pokazac kontekst: jest jeden biegun, jest drugi, jest i Absalom gdzies pomiedzy
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2016, 12:00:13 am wysłana przez koziorozec1979 »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1195 dnia: Luty 21, 2016, 11:57:46 pm »
Widzisz, skoro nie widziałeś tam tego momentami dość nachalnie obecnego folkloru to niestety Twoje "wykonanie to klapa" ma dla mnie wartość zero, bo to jakby wina leżała po Twojej stronie a nie samego komiksu. Przez co wyżej postawię entuzjastyczną opinię Deatha nawet jeżeli przestrzeloną w "porównaniach".

Już nawet pominę większe rozpływanie się nad tym jak zawsze bawiło mnie robienie z LND "wielkiego" komiksu.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2016, 12:01:09 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline koziorozec1979

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1196 dnia: Luty 22, 2016, 12:06:51 am »
Widzisz, skoro nie widziałeś tam tego momentami dość nachalnie obecnego folkloru to niestety Twoje "wykonanie to klapa" ma dla mnie wartość zero, bo to jakby wina leżała po Twojej stronie a nie samego komiksu. Przez co wyżej postawię entuzjastyczną opinię Deatha nawet jeżeli przestrzeloną w "porównaniach".

Już nawet pominę większe rozpływanie się nad tym jak zawsze bawiło mnie robienie z LND "wielkiego" komiksu.
I to jest najwazniejsze obopolne rozbawienie.  Ja tez nie moge sie nie usmiechnac machinalnie jak czytam ze Absalom to swietny komiks,

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1197 dnia: Luty 22, 2016, 02:00:31 pm »
hot news: fankomiks ma 6 sztuk slaina :)

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1198 dnia: Luty 22, 2016, 02:24:58 pm »
Jak tak dalej pójdzie, będziecie musieli zmienić nazwę na Studio Slaine :)

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1199 dnia: Luty 22, 2016, 05:36:41 pm »
Naprawde? Wg mnie jest to co prawda moze i przyzwoite i gladko wchodzace czytadlo ale tylko czytadlo i tylko przyzwoite. I dziwia mnie te porownania.
A czy ja porównałem poziom tych historii, czy tylko nakreśliłem podobieństwa? :) Absalom to super czytadło.