trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1332973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koziorozec1979

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1200 dnia: Luty 22, 2016, 08:00:24 pm »
te author=kuba g link=topic=36511.msg1337049#msg1337049 date=1456099066]
Widzisz, skoro nie widziałeś tam tego momentami dość nachalnie obecnego folkloru to niestety Twoje "wykonanie to klapa" ma dla mnie wartość zero, bo to jakby wina leżała po Twojej stronie a nie samego komiksu. Przez co wyżej postawię entuzjastyczną opinię Deatha nawet jeżeli przestrzeloną w "porównaniach".

Już nawet pominę większe rozpływanie się nad tym jak zawsze bawiło mnie robienie z LND "wielkiego" komiksu.
[/quote]
Jasne,zgadzam sie zToba w calej rozciaglosci!
Wina lezala po mojej stronie. Ciezko to przyznac. Ale czasem trzeba zachowac sie jak trzeba.

W koncu gdyby nie moje wygorowane oczekiwania, gdybym nie czytal wczesniej tego Hellboya, BPOD czy LND , gdybm przeskoczyl na ten komiks ze stajni 2000AD wprost z objec jakiegos superhero koniecznie new lub now , to Absalom, kto wie?, moze by mi sie nawet spodobal. Moja wina ze uwazam ten komiks za przeceniany, moja wina ze znuzony ta pasjonujaca lektura nie dostrzeglem tego folkloru, moja wina ze zle odbieram srednie komiksy.

A czy ja porównałem poziom tych historii, czy tylko nakreśliłem podobieństwa? :) Absalom to super czytadło.
Ej no, Death, no co Ty? LND to swietne czytadlo. Absalom zas ....przyzwoite.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1201 dnia: Luty 22, 2016, 08:10:59 pm »
No to ja Ligę uważam za rewelacyjne czytadło (pierwsze dwa tomy), a Absaloma za bardzo dobre.
Biuro Badań Paranaromalnych i Obrony stawiam niżej, niż Absaloma (chodzi mi o te 3 tomy, które wydano w Polsce).

Offline koziorozec1979

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1202 dnia: Luty 22, 2016, 08:16:43 pm »
Zgadzam sie z Toba oczywiscie ze poczatki BPOD wydane PL to nie jest zbyt wysoki poziom. Dalej jest duzo lepiej, choc w sumie nie tak od razu dalej  :) A1946,1947 itd to wg mnie juz poziom bardzo dobrego czytadla.

Offline adro

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1203 dnia: Luty 22, 2016, 09:02:56 pm »
komiks z masa nawiazan, zabaw intertekstualnych itp nie musi byc od razu dzielem wybitnym
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline koziorozec1979

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1204 dnia: Luty 22, 2016, 09:10:05 pm »
Ok. Adro podsumowal wiec konczymy dyskusje :D

Offline adro

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1205 dnia: Luty 22, 2016, 09:23:29 pm »
nie no sory, nie chcialem sie pakowac miedzy wodke a zakaske, ale tak jakos mnie naszlo. W temacie o  bekartach z poludnia Kuba G tez napisal, ze w zasadzie sama ilosc roznych nawiazan i zabaw powinna od razu stanowic o wartosci danego dziela, a tak nie jest (to tylko moja opinia).
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1206 dnia: Luty 22, 2016, 09:36:00 pm »
nie no sory, nie chcialem sie pakowac miedzy wodke a zakaske, ale tak jakos mnie naszlo. W temacie o  bekartach z poludnia Kuba G tez napisal, ze w zasadzie sama ilosc roznych nawiazan i zabaw powinna od razu stanowic o wartosci danego dziela, a tak nie jest (to tylko moja opinia).
pzdr

Wróć tam, przeczytaj sam post jeszcze raz, wróć tu i przeproś. Tam nie ma nic poza stwierdzeniem, że ten komiks znacznie zyskuje dzięki obecnemu tam gatunkowemu dialogowi.

Gdybym twierdził to co mi wmawiasz jako same nawiązania wystarczyłyby do wychwalania mi komiksu pod Olimp to znaczyć by musiało też, że wspominane LND uważam za komiks idealny - a jak widać tak nie jest. Cóż.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2016, 09:45:49 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline koziorozec1979

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1207 dnia: Luty 22, 2016, 09:52:13 pm »
komiks z masa nawiazan, zabaw intertekstualnych itp nie musi byc od razu dzielem wybitnym
pzdr
Ok. Adro podsumowal wiec konczymy dyskusje :D
nie no sory, nie chcialem sie pakowac miedzy wodke a zakaske, ale tak jakos mnie naszlo. W temacie o  bekartach z poludnia Kuba G tez napisal, ze w zasadzie sama ilosc roznych nawiazan i zabaw powinna od razu stanowic o wartosci danego dziela, a tak nie jest (to tylko moja opinia).
pzdr
Nie, ja napisalem zupelnie powaznie. Twoje zdanie akurat tak sie wpasowalo ze w moim odczuciu wszyscy dyskutanci mogliby przy odrobinie dobrej woli sie z nim zgodzic.
Z tym pierwszym Twym postem znaczy.

Bo w drugim to juz poleciales :D

Offline adro

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1208 dnia: Luty 22, 2016, 09:58:56 pm »
ja zawsze lece :razz: , a Kuba G jest zbyt  drazliwy, ale to madry chlopak :biggrin:
no moze faktycznie zle zrozumialem Twoja wypowiedz Kuba takze sory no offence  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Blaksad

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1209 dnia: Luty 22, 2016, 10:23:20 pm »
Absalom dobrym komiksem jest. Misię podobał.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1210 dnia: Luty 23, 2016, 11:29:05 am »
Slaine - Król - będzie dodruk na 100 proc - na 90 proc z nowa okladka.

Offline Jaxx

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1211 dnia: Luty 23, 2016, 11:34:44 am »
Slaine - Król - będzie dodruk na 100 proc - na 90 proc z nowa okladka.

No i super. Oby tylko wyszedł w jakimś spokojniejszym miesiącu :)

Offline Nawimar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1212 dnia: Luty 23, 2016, 12:00:21 pm »
Studio-Slaine: "Slaine - Król - będzie dodruk na 100 proc - na 90 proc z nowa okladka."

Doskonale! Dzięki.

Offline mack3

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1213 dnia: Luty 23, 2016, 12:09:49 pm »
No i super. Oby tylko wyszedł w jakimś spokojniejszym miesiącu :smile:
Właśnie - z ciekowści - mniej więcej kiedy zamierzacie wydać?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1214 dnia: Luty 23, 2016, 12:25:51 pm »
za 2-3 tygodnie powinien byc w sprzedazy