trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1332756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1410 dnia: Kwiecień 29, 2016, 10:15:37 am »
Tak.
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1411 dnia: Kwiecień 29, 2016, 07:33:31 pm »
Kurczę mało mi tego szoku  :biggrin:

jest szansa na to? http://www.amazon.com/Star-Future-Shocks-Neil-Gaiman/dp/1781080747/ nazwiska też zacne  :smile:

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1412 dnia: Kwiecień 29, 2016, 07:38:41 pm »
Taaak, prosimy :)

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1413 dnia: Kwiecień 30, 2016, 10:16:00 am »
Pisałem kilka postów wcześniej o braku paginacji w Królu, no i się chyba wykrakałem.
W pewnym momencie nastąpił dziwny przeskok rysownika i fabularny. Zacząłem sprawdzać kolejne strony i okazało się, że powtarza mi się cała wklejka. Gdyby była paginacja, to taki błąd wychwyciłbym przeglądając album, a tak wychodzi kwiatek dopiero w trakcie lektury. Nie wiem teraz ile stron mi brakuje, bo nie mam jak tego zweryfikować. Pierwsze wydanie.







Pytanie do wydawcy - co w tym przypadku mogę zrobić (sprzedawca, wydawca)?

Offline graves

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1414 dnia: Kwiecień 30, 2016, 10:58:44 am »
Sprawdziłem swój album (jeszcze nie czytałem) - strona, która Ci się powtarza jest u mnie zupełnie w innym miejscu. Nie jest to ani część strony lewej na pierwszym, ani na drugim zdjęciu. Jest to 4 strona opowiadania z 3 części albumu (jako części rozumiem czarne strony tytułowe - w tym wypadku z dymkiem "Krew dla Avagddu!"). Lepiej tego nie opisze po przejrzeniu bez czytania :)
Masz album pozszywany w dość przypadkowej kolejności.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1415 dnia: Kwiecień 30, 2016, 11:22:50 am »
Masz album pozszywany w dość przypadkowej kolejności.

Nie przypadkowej, tylko jedną składkę mam wszytą dwa razy. Ta pierwsza jest wstawiona w miejsce w którym powinna być prawidłowa składka (nie ma jej).

Na trzecim zdjęci widać te same strony, a plik kartek które trzymam jest właśnie zdublowana.

Offline Fau

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1416 dnia: Kwiecień 30, 2016, 11:37:05 am »
Pokia, witaj w klubie. Miałem dokładnie taki przypadek jak ty. Powtarzały się dokładnie te same strony co u ciebie. Brakuje 16 stron.


Wygląda więc na to, że jest więcej takich egzemplarzy. Kto nie czytał jeszcze swojego niech sprawdzi.

"Łupy z Annwn" urywają się na słowach: "Witaj dobrze się spisałeś docierając tak daleko". Na następnej stronie pojawia się w pierwszej ramce: "W zamian za pomoc wiecznie żyjącym...". Po 16 stronach jest powtórka.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2016, 11:44:36 am wysłana przez Fau »

Offline Ty_draniu

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1417 dnia: Kwiecień 30, 2016, 12:06:57 pm »
Widzę, że muszę nadrobić zaległości w lekturze skoro takie kwiatki wychodzą. Przekartkowałem swój egzemplarz, nic się chyba nie powtarza, a prawą stronę z pierwszego i drugiego zdjęcia mam w miejscu, o którym wspomniał graves. Wychodzi na to, że to nie tylko powtórzona składka ale i wstawiona w innym miejscu, no chyba że mój egzemplarz ma inną, niewykrytą jeszcze wadę.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline Funny

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1418 dnia: Kwiecień 30, 2016, 01:49:36 pm »
 :biggrin:  Zostaw sobie ten komiks, za kilka lat pozycja z takim błędem może być warta sporo kasy  :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1419 dnia: Kwiecień 30, 2016, 04:04:20 pm »
odeslac - wymienimy na dobre - ale niestety II wyd, pierwsze juz wyprzedane


takie bledy sie drukarniom zdarzaja, sam mam kilka takich komiksow z wada


postaram sie cos wymyslic z numerkami stron
ale to moze troche potrwac
nie bede opisywal drogi jaka wydawca musi pokonac by wprowadzic cos czego w oryginale nie ma


pozd


celtic

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1420 dnia: Kwiecień 30, 2016, 04:42:31 pm »
Czy istnieje możliwość zmiany papieru?
Niestety Wasze komiksy trzeba czytać w rękawiczkach, aby ślady po paluchach nie zostawały na kartkach.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1421 dnia: Kwiecień 30, 2016, 04:56:50 pm »
takie bledy sie drukarniom zdarzaja, sam mam kilka takich komiksow z wada

Bodycount Bisleya i Eastmana, tamta zjeba drukarni po dziś mnie smuci (a to chyba dotyczyło całego nakładu).
perły przed wieprze

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1422 dnia: Kwiecień 30, 2016, 08:14:25 pm »
Ten Szok Przyszłości świetny. Zazdroszczę wyobraźni w kreacji krótkich form.
Sporo opowieści żartobliwych, część pesymistycznych. Gdybym czytał pojedyncze opowieści bym pewnie nie zwrócił uwagi na ogólny sposób kreacji świata. Czytając zbiór można wyłuskać perełki. Chyba moją ulubioną zostanie ta opowieść o facecie, którego życie jest opisane z czasem wstecznym  (od śmierci do urodzenia).


Z powodu błędów drukarskich o których wspominano w tym wątku (pokia ma lipny egzemplarz) sensowna byłaby paginacja stron.


Trafiają się literówki.
Znalazłem poważny błąd rzeczowy przeczący antopogenezie. Rozumiem, że tak było w oryginale. Z Neandertalczyka nie powstał Homo erectus (człowiek wyprostowany). Obecnie się przyjmuje, ze z Afryki wywędrował Homo erectus. Najstarsze szczątki erectusa (około 1,8 miliarda lat wstecz) pochodzą z Gruzji. W Europie w wyniku ewolucji przekształcił się w Homo heidelbergensis a później w neandeltalczyka (około 400 tysięcy lat temu). Natomiast Homo erectus, który pozostał w Afryce przekształcił się w Homo sapiens (około 200-150 tysięcy lat wstecz). Około 35 tysięcy lat temu zasiedlił Europę. Prawdopodobnie forma kaukaska (obecni biali europejczycy) są hybrydami neandaltczyka i Homo sapiens (obecni europejczycy zawierają do 4% DNA neandeltalczyków, dane z 2010 roku).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2016, 08:44:54 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline pyetya

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1423 dnia: Maj 02, 2016, 12:01:48 pm »
"Szok" Moore'a naprawdę daje radę, miałem sporo zabawy przy lekturze (choć wiadomo - niektóre opowieści są mocniejsze, niektóre słabsze). Od Studia Lain mam jeszcze "Halo Jones" i takie klimaty retro SF bardzo mi się podobają.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1424 dnia: Maj 03, 2016, 10:52:53 am »

 

anything