trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1317933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1425 dnia: Maj 03, 2016, 11:46:44 am »
Podawałem już w temacie o samym Dreddzie, ale przeszło bez echa, więc może tutaj ten news zwróci uwagę:
http://www.filmweb.pl/news/S%C4%99dzia+Dredd+powr%C3%B3ci+na+ma%C5%82ym+ekranie-117257

Świetna wiadomość dla tych, którzy chcą więcej komiksów z Sędzią w Polsce - na pewno obecność takiego serialu nie zaszkodzi, a jeśli odniesie duży sukces, to nawet bardzo pomoże (kolekcja Hachette? :). Co prawda przy takim etapie planów nie należy liczyć na start serialu wcześniej niż za dwa lata, ale wydawcy mogą chyba poczuć się odrobinę pewniej. Oczywiście o ile projekt wypali :)

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1426 dnia: Maj 03, 2016, 12:15:04 pm »
kolekcja Hachette? :smile:
Bo wystarczy jeden serial i Sędzia będzie tak popularny jak Marvel czy Star Wars  :biggrin: nie mówiąc już o Lucky Luke i Asterixie (które dla Hachette są za mało popularne)

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1427 dnia: Maj 03, 2016, 12:18:32 pm »
Whatever, i tak od Hachette wolałbym wydanie całej Complete Case Files :)

Może Dredd nie będzie tak popularny jak Marvel, ale jest spora szansa, że zainteresowanie wzrośnie.

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1428 dnia: Maj 03, 2016, 01:14:12 pm »
Whatever, i tak od Hachette wolałbym wydanie całej Complete Case Files :smile:
Ale w CCF to tylko sam Dredd a w "WKKJD" masz i poboczne rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2016, 02:36:35 pm wysłana przez JanT »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1429 dnia: Maj 03, 2016, 02:51:52 pm »
Ale w CCF to tylko sam Dredd a w "WKKJD" masz i poboczne rzeczy.

Tylko ze te spinofy można wydać normalnie, bez tej zbędnej panoramy.
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1430 dnia: Maj 03, 2016, 03:14:00 pm »
Tylko ze te spinofy można wydać normalnie, bez tej zbędnej panoramy.
No można  :smile: ale chodziło o "CCF VS WKKJD"

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1431 dnia: Maj 03, 2016, 03:24:44 pm »
Dalej wygrywa CCF ;)
perły przed wieprze

fragsel

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1432 dnia: Maj 03, 2016, 03:49:08 pm »
Też tak myślę...

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1433 dnia: Maj 03, 2016, 04:38:21 pm »
No OK ale:

CCF dwa tomy na rok, średnio 300 stron i cena pewnie za tom minimum 100 zł

WKKJD 26/27 tomów na rok, średnio 200 stron (tu nie ma chudych tomów jak w WKKM) cena za tom 40 zł

Ale nie ma się o co spierać CCF "mamy" a na WKKJD szanse są bardzo małe.

PS. I jeszcze mamy Studio Lain  :smile:

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1434 dnia: Maj 03, 2016, 07:17:24 pm »
po dwa rocznie spinoffy od studia Lain i dwa CCF od Ongrysa i będę hepi :)

Offline amsterdream

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1435 dnia: Maj 04, 2016, 01:22:23 pm »
"Szok" zawodzi. Halo Jones o niebo lepsza. Tutaj dostajemy same komiksowe shorty, które są bardzo nierówne, np. bardzo podobały mi się te związane z czasem, ale szoki Tharga to często głupkowate historyjki stawiające głównie na humor, który zupełnie do mnie nie trafił.


Z tego co mi wiadomo Lain ma wydać jeszcze dwa komiksy Alana. Czy to będą rzeczy bardziej w stylu Ballady czy tych shortów z Szoku?

fragsel

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1436 dnia: Maj 04, 2016, 01:33:18 pm »
Jeden to spinoff tych szoków, więc chyba podobny (jeszcze nie czytałem)

A drugi, Skizz, to coś zupełnie innego... trochę bliżej do Halo, ale jednak inne. lżejsze. choć też z przesłaniem...
Inny klimat jednak, ale na pewno nie głupkowaty i humorystyczny...

Offline NuoLab

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1437 dnia: Maj 04, 2016, 08:43:14 pm »
"Szok" nie zawodzi, ale czytelnik oczytany w literaturze s-f jest w stanie przewidzieć puentę już po kilku kadrach każdej z historyjek, które w założeniu mają zapewne zaskakiwać. Przynajmniej ja tak mam, a czy u nie czytających s-f jest podobnie ?

Offline rzem

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1438 dnia: Maj 05, 2016, 07:45:33 am »
Choć jestem po jakiejś 1/5 Szoku, to jestem całkowicie usatysfakcjonowany. Zgadzam się, ze czytelnicy SF przewidzą, co i jak - inspiracje klasyką bardzo widoczne. Ale też trzeba wziąć pod uwagę, że ogólnie obracając się w pop-kulturze, siłą rzeczy trafia się na podobne rozwiązania, co w Szoku.
Wyobrażam sobie, że w latach 80-tych mogły to być rzeczy bardziej odkrywcze, na swój sposób przełomowe, a dopiero późniejsza konsumpcja pop-kultury powoduje, że teraz te rzeczy w Szoku odbieramy jako...gdzieś już spotkane (żeby nie napisać wtórne, bo to krzywdzące określenie). Stąd spodziewam się, że nie tylko czytacze SF będą mieli takie odczucia.
Dla mnie lektura to super frajda, a że Halo Jones pozostanie lepsza, to też raczej pewnik.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2016, 07:50:02 am wysłana przez rzem »

Offline chch

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1439 dnia: Maj 05, 2016, 09:16:20 am »
Trochę mnie zasmuciliście Panowie. Odpuściłem "Balladę o Halo..." (głównie ze względu na rysunki i okładkę, choć znaczenie miał też fakt, że historia zaplanowana na bodaj 9  części urywa się po 3), ale kupiłem "Szok..." (chociaż czekam na przesyłkę). A tu opinie, że "Ballada..." jednak lepsza. No nic, poczekam na przesyłkę i ocenię.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore