Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1319057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1455 dnia: Maj 05, 2016, 08:15:15 pm »
Zgadzam się z przedmówcami. Ballada o Hallo Jones (głównie 2 i 3 część) oraz Wieczna wojna to prawdopodobnie najlepsze komiksy SF wydane na naszym rynku. Odczuwam niedosyt dobrych pozycji SF wydanych w Polsce. Do czołówki bym zaliczył Trylogię Nikopola. Osobiście lubię komiksy Leo (Betelgeza, Aldebaran, Antares). Żałuję, że przerwany został cykl Universal War One (a o UW2, to chyba tylko pomarzę).
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline adam and arluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1456 dnia: Maj 05, 2016, 09:19:15 pm »
UW1 jest równie dobre jak Wieczna Wojna i Hallo Jones. Co do kontynuacji tj. UW2 jakiś czas temu padła informacja, że któryś z naszych rodzimych wydawców zakupił prawa do publikacji. Niestety wciąż cisza w temacie.
Komiksy Leo uważam za wtórne i schematyczne. Aldebaran jeszcze mnie zainteresował, ale kolejne już nie. 

Offline chch

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1457 dnia: Maj 05, 2016, 10:35:28 pm »
jak bedziemy i o ile bedziemy robic dodruk halo jones to mam pomysl na nowa okladke :smile:
okladka sprzedaje towar - i ja to rozumiem -  z dwojga zlego wolalem jednak taka niz malowana przez innego autora


To ja poczekam na deklarację czy będzie nowe wydanie (aż przejrzałem kilkadziesiąt stron tego tematu szukając postu z alternatywnymi okładkami i te dwie uważam za lepsze).:




@rzem
Dziękuję. Z mojej strony nie ma tematu, pokazałeś, że umiesz się zachować. :)
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1458 dnia: Maj 05, 2016, 10:46:21 pm »
UW1 jest równie dobre jak Wieczna Wojna i Hallo Jones. Co do kontynuacji tj. UW2 jakiś czas temu padła informacja, że któryś z naszych rodzimych wydawców zakupił prawa do publikacji. Niestety wciąż cisza w temacie.
Komiksy Leo uważam za wtórne i schematyczne. Aldebaran jeszcze mnie zainteresował, ale kolejne już nie.
UW1 dobre hard SF jest (choć nie powiedziałbym, że aż tak dobre jak "Wieczna..."). Problem jednak w tym, że dobroć tego komiksu ukazuje się w pełnej okazałości w albumach 4-6, a te niestety nie zostały u nas wydane.

Leo lubię, nie wiem czy to wtorne i schematyczne, ale z tego co pamiętam buzie jakies takie "sztuczne" były, no i trochę wkurzało mnie, że tak kulturalnie cały czas do siebie mówią: "pani to,  pani tamto". Jak dla mnie, to trochę więcej jakiegoś chamstwa by się tam przydało albo coś w tym stylu, żeby ludzie z krwi i kości występowali, a nie jakies ugrzecznione manekiny. Toć to nawet C3P0 przekląć na swój sposób potrafił.

Offline rzem

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1459 dnia: Maj 06, 2016, 08:33:25 am »
Fajne tytuły wymieniliście. Na UW nie poznałem się całkowicie w 2002 czy 2003, kiedy to wychodziło. Dopiero kilka lat temu ponowna lektura strzeliła mi plaskacza. Bardzo bym chciał, zeby to ktoś wydał u nas. Nie stawiam jednak tego komiksu tak wysoko ja Wieczną W.
Rzeczywiście kilka innych tytułów zasługuje na podium, ale to byłoby jednak trzecie miejsce. Yans 1-5: o tak, ale ciekaw jestem, na ile tu u mnie gra sentyment. Trylogia Nikopola- nie można zapominać, wszak miałem bujne sny po przeczytaniu na ten temat artykułu kiedyś w Komiks-Fantastyka. Aldebarany jakoś się dla mnie nie liczą, choć czekam na zakończenie Antaresa.
Ciekawe, że nikt nie przywołał całego uniwersum Jodo :-)


Fajnie by było, jakby ktoś u nas wydawał euroklasyki SF. Jest miejsce na westerny, to i na SF byłby zbyt.


Eksterminator 17. Czytał to ktoś?

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1460 dnia: Maj 06, 2016, 08:48:12 am »
Fajne tytuły wymieniliście. Na UW nie poznałem się całkowicie w 2002 czy 2003
Gdyż z UW1 jest jak z serialem Babilon 5. Pierwszy sezon może odrzucić (w UW1 tomy 1-2), ale jak się przez to przebrnie to okazuje się, że żaden kadr nie był przypadkowy. Oj, chciałoby się to w integralu!

Offline absolutnie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1461 dnia: Maj 06, 2016, 08:48:55 am »

Ciekawe, że nikt nie przywołał całego uniwersum Jodo :smile:




Bo to chyba w ostatecznym rozrachunku bardziej mistyka niż fantastyka.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline wilk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1462 dnia: Maj 06, 2016, 09:00:29 am »
Na mnie Ballada nie zrobiła takiego wrażenia jak na Was i z pewnością daleko jej do czołówki komiksów s-f. Tym niemniej jeśli wymieniamy najlepsze komiksy s-f to konsekwentnie, obok Wiecznej wojny, na podium stawiam Kwestię czasu Gimeneza. Chciałbym, żeby jakiś wydawca zebrał i wydał te wszystkie historie jako jedną całość.
Oczywiście dzieła Bilala, Moebiusa i Jodorowsky'ego też oceniam bardzo wysoko (Moebius wciąż mnie zachwyca), chociaż ci dwaj ostatni to specyficzna fantastyka. UW1 też jest bardzo fajne ale nie czytałem zakończenia więc trudno mi wydać jednoznaczną ocenę.

Offline rzem

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1463 dnia: Maj 06, 2016, 09:03:41 am »
Kilka postów i już mamy solidną listę rzeczy do wydania. Oddaję głos do Studia :-)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1464 dnia: Maj 06, 2016, 09:31:39 am »
z dobrego s-f to na pewno Caza zostal do wydania :)
az dziw ze nikt go u nas nie ruszyl
od czasu Gandaharu jestem oddanym fanem

Offline pyetya

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1465 dnia: Maj 06, 2016, 09:36:16 am »
Na mnie Ballada nie zrobiła takiego wrażenia jak na Was i z pewnością daleko jej do czołówki komiksów s-f. Tym niemniej jeśli wymieniamy najlepsze komiksy s-f to konsekwentnie, obok Wiecznej wojny, na podium stawiam Kwestię czasu Gimeneza. Chciałbym, żeby jakiś wydawca zebrał i wydał te wszystkie historie jako jedną całość.
Oczywiście dzieła Bilala, Moebiusa i Jodorowsky'ego też oceniam bardzo wysoko (Moebius wciąż mnie zachwyca), chociaż ci dwaj ostatni to specyficzna fantastyka. UW1 też jest bardzo fajne ale nie czytałem zakończenia więc trudno mi wydać jednoznaczną ocenę.

Pełna zgoda co do Kwestii Czasu! U mnie podobnie na podium obok Wiecznej Wojny. Mam to po angielsku, ale chciałbym, żeby ktoś to wydał u nas w twardej oprawie i w powiększonym formacie (ale wydrukowane w dobrej drukarni, na porządnym papierze...)

"Halo Jones" bardzo lubię, natomiast miałem "Aldebarana" i "Betelgezę" Leo i pozbyłem się obu. UW1 bardzo fajne.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1466 dnia: Maj 06, 2016, 09:40:21 am »
A komiksy Andreasa pod ten rodzaj komiksu nie podchodzą?  :smile:

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1467 dnia: Maj 06, 2016, 09:53:05 am »
hm... to raczej miks pulpy z mistycyzmem :)


hiszpanie jeszcze sporo dobrego s-f robia - moze kiedys obierzemy ten kierunek - fajnych staroci nie brakuje, a i nowych pozycji tez troche jest








Offline lucekrysowany

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1468 dnia: Maj 06, 2016, 10:14:35 am »
z dobrego s-f to na pewno Caza zostal do wydania :smile:
az dziw ze nikt go u nas nie ruszyl
od czasu Gandaharu jestem oddanym fanem
Caza jak najbardziej! Jak już przy klasyce , to może Den Corbena :smile:

Offline rzem

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1469 dnia: Maj 06, 2016, 10:38:44 am »
Jeśli ktoś tutaj myśli o własnym biznesie wydawniczym, to niech robi notatki :cool:

 

anything