Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1317918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1515 dnia: Maj 16, 2016, 06:42:44 pm »
gildia dostanie jeszcze ostatnie 14 sztuk


pracujemy na kilkoma komiksami jednoczesnie :)
w tym tygodniu heavy metal dredd powinien pojsc do druku
wkrotce nastpeny dredd

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1516 dnia: Maj 16, 2016, 07:39:34 pm »
Czekam więc kiedy Heavy Meta Dredd pojawi się w ofercie. Orientacyjna cena jest już znana?
Ostatnio komiksy Studia Lain schodzą jak ciepłe bułeczki.
Szok szokująco szybko został sprzedany. Jeśli dobrze pamiętam, pojawił się 3 tygodnie temu.
Nakład 600 egz? Jeśli to nie tajemnica.



"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1517 dnia: Maj 16, 2016, 09:40:47 pm »
szok - niecale 700 sztuk
cena Dredda - niecale 85 zl - 128 stron kolor twarda - planowany naklad 600

Offline juras9

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1518 dnia: Maj 16, 2016, 10:05:20 pm »
szok - niecale 700 sztuk


O rany, tylko 700 :sad: ? Zamówiłem kilka dni temu z kilkoma zapowiedziami które ukażą się pod koniec maja na sklep.gildia, mam nadzieję, że odłożą egzemplarz i mnie nie zawiodą :>, a widzę, że już niedostępny. Aż mi ciśnienie skoczyło na myśl, że może zabraknąć :>.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2016, 10:11:52 pm wysłana przez juras9 »

Offline mappy

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1519 dnia: Maj 16, 2016, 11:17:02 pm »
Jeśli mowa o nakładach to jaki komiks miał największy nakład nie licząc dodruku Slaine, a jaki najmniejszy?
Z jakiej pozycji jesteście najbardziej zadowoleni jeśli chodzi o "zejście" nakładu oczywiście nie licząc Slaine(z uwagi na dodruk)?

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1520 dnia: Maj 17, 2016, 12:23:31 am »

O rany, tylko 700 :sad: ? Zamówiłem kilka dni temu z kilkoma zapowiedziami które ukażą się pod koniec maja na sklep.gildia, mam nadzieję, że odłożą egzemplarz i mnie nie zawiodą :>, a widzę, że już niedostępny. Aż mi ciśnienie skoczyło na myśl, że może zabraknąć :>.
Jak złożyłeś zamówienie to będziesz miał  :smile:

Offline SawiK

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1521 dnia: Maj 17, 2016, 07:52:05 am »
Dredd tylko 600 sztuk ,trochę mało ;/ Trzeba będzie od razu zamawiać jak się pokaże w dostępności by nie obudzić się z ręka w nocniku hehe ;]

Offline Kokosz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1522 dnia: Maj 17, 2016, 07:53:41 am »
szok - niecale 700 sztuk
cena Dredda - niecale 85 zl - 128 stron kolor twarda - planowany naklad 600

Szok wyprzedał się w miesiąc, a Dredd (tytuł o większym potencjale, w dodatku seria) ma jeszcze mniejszy nakład?!?

Nie bardzo rozumiem tę politykę - czy wolicie co chwilę dodrukowywać mikronakłady (to jest chyba nieopłacalne - lepiej zrobić jeden większy nakład niż dodruki), czy też chcecie wydawać tytuły, które z założenia są niedostępne i ludzie przepłacają na allegro?

Jeśli to drugie to napiszcie proszę wprost, wtedy będzie wiadomo, że najlepiej wszystkie Wasze tytuły brać w przedsprzedaży i już.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2016, 08:04:56 am wysłana przez Kokosz »

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1523 dnia: Maj 17, 2016, 08:23:34 am »
Jak zawsze użytkownicy wiedzą lepiej co powinien zrobić wydawca :lol:

Jeśli to drugie to napiszcie proszę wprost, wtedy będzie wiadomo, że najlepiej wszystkie Wasze tytuły brać w przedsprzedaży i już.

I teraz doszedłeś do tego wniosku? Nie po błyskawicznej wyprzedaży ABC Warriors i przede wszystkim Króla?

Już kiedyś pisałem o tym, ale czasami warto powtórzyć. Może wydawnictwo woli jak nakład danego komiksu wyprzeda się w miesiąc? Bo wtedy szybko zwraca się hajs i można działać z licencjami na kolejne serie? A nie jak kasa spływa w ciągu trzech, czterech miesięcy czy pół roku. Po drugie, małe nakłady powodują większy popyt, bo każdy zdaje sobie sprawę że te wydania będą unikatowe. Kolekcjonerów nie brakuje na rynku.

Offline chch

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1524 dnia: Maj 17, 2016, 08:47:05 am »

Mam dwa pytania do Studia Lain:


1. Jak już wydacie oba Dreddy (pewnie pierwszy będzie miał premierę w czerwcu, skoro teraz będzie się drukował, a drugi w lipcu?). to co będzie kolejne do wydania?


2. Jaki kolejny komiks Moore'a będziecie wydawać (Skizz czy DR. and Quinch)?


2 1/3 - :) - Kiedy będziecie w stanie określić czy będzie dodruk Halo Jones czy nie?

Btw. Przeczytałem kolejne trzy historie z Time Twisters. Nie porwały mnie ani nie rozbawiły tak jak pierwsza, ale dalej jestem ciekawy kolejnych.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline absolutnie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1525 dnia: Maj 17, 2016, 08:48:56 am »
Jak zawsze użytkownicy wiedzą lepiej co powinien zrobić wydawca :lol:


Jeśli ten uzytkowniek jest innym wydawcą, to:
a) może wiedzieć lepiej
b) może warto z jego opinią się zapoznać, zamiast ją flekować.
c) może warto się zastanowić, zanim się napisze własny komentarz.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1526 dnia: Maj 17, 2016, 08:53:54 am »
Mimo wszystko tylko wydawca wie, czy dodruk Slaina był udaną decyzją z punktu finansowego, czy też sprzedało się kilka sztuk dla spóźnionych a reszta leży na półkach. To, że u innego wydawcy dodruk innego tytułu się sprzedał - nic nie znaczy.

Offline Kokosz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1527 dnia: Maj 17, 2016, 08:57:06 am »
Jak zawsze użytkownicy wiedzą lepiej co powinien zrobić wydawca :lol:

Jestem jak najdalszy od pouczania wydawców, ale jaki jest koń - każdy widzi. Nawet użytkownik, nie tylko wydawca widzi, że te tytuły są dostępne tylko przez miesiąc, a potem zostaje przepłacanie na Allegro.

Już kiedyś pisałem o tym, ale czasami warto powtórzyć. Może wydawnictwo woli jak nakład danego komiksu wyprzeda się w miesiąc? Bo wtedy szybko zwraca się hajs i można działać z licencjami na kolejne serie? A nie jak kasa spływa w ciągu trzech, czterech miesięcy czy pół roku. Po drugie, małe nakłady powodują większy popyt, bo każdy zdaje sobie sprawę że te wydania będą unikatowe. Kolekcjonerów nie brakuje na rynku.

Inaczej ubrałeś w słowa to co napisałem wyżej. Być może tak właśnie jest i dlatego prosiłem wydawcę o potwierdzenie - że ich celem nie jest dostępność ich pozycji w dystrybucji (przez jakiś rozsądny czas - np. rok czy dwa lata), a tylko jak najszybsza wyprzedaż całego nakładu.

A jeszcze odpowiadając na Twoje wątpliwości - przy takim podejściu koszty faktycznie zwracają się szybko, ale też zysk całej produkcji nie jest optymalny. Zwiększenie nakładu np. o 10% może spowodować zwiększenie kosztów o np. 5%, a zysk z albumu np. o 50 czy 100%. Oczywiście jest to zysk nieco bardziej oddalony w czasie, ale jest.  Więc wszystko zależy od tego co chce wydawca - szybko zwrócić koszty z mniejszym zyskiem czy też mieć większy zysk w dłuższej perspektywie. Przy czym zwracam uwagę, że zyski rosną szybciej niż koszty, to nie jest proporcjonalne.

Optymalna byłaby sytuacja, gdy np. po sprzedaży 60% nakładu zwracały się koszty, a potem był już czysty zysk. Czyli tak trzeba by dobrać nakład, żeby w miarę szybkim czasie (miesiąc, dwa, trzy - jak uważa wydawca) sprzedało się 60% nakładu zwracając koszty, a potem reszta. I to może potrwać jeszcze pół roku, rok, może nawet dwa lata. Ale koszty już się zwróciły, teraz leci czysty zysk.

Nawet jako użytkownik jestem przekonany, że w przypadku "Szoku Przyszłości" tak nie było.

Mimo wszystko tylko wydawca wie, czy dodruk Slaina był udaną decyzją z punktu finansowego, czy też sprzedało się kilka sztuk dla spóźnionych a reszta leży na półkach. To, że u innego wydawcy dodruk innego tytułu się sprzedał - nic nie znaczy.

Właśnie o to mi chodzi, że dodruk zawsze jest ryzykiem. A jeśli nakład jednego albumu wyprzedaje się w miesiąc, to dla następnego albumu warto rozważyć zwiększenie nakładu od początku.

Choć może też być tak, że inne tytuły Studia miały podobny nakład, a cały czas są dostępne. Wiadomo, że nie da się przewidzieć który tytuł zejdzie lepiej, a który gorzej.

Ale tu akurat się da - Sędzia Dredd sprzeda się lepiej. Jestem o tym przekonany. Więc warto zrobić nieco (choćby nieco) większy nakład, a nie mniejszy.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2016, 09:02:20 am wysłana przez Kokosz »

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1528 dnia: Maj 17, 2016, 09:09:31 am »
Tak, ale w przypadku Studia Lain mogą dużym czynnikiem fałszującym obraz być spekulanci. To, że Studio Lain będzie miało mikronakłady było wiadomo prawie od początku (to kolejny dowód dla wydawców, że ujawnianie wysokości nakładów nie zawsze jest dobrym pomysłem). Wystarczy więc kilku spekulantów, którzy kupując po 5-10 sztuk komiksów spowodują, że 500 sztuk nakładu rozejdzie się w miesiąc. To znaczy, że jest popyt na 700 sztuk komiksu? Niekoniecznie - może się okazać, że jest popyt na 520 sztuk. Ale spekulanci fałszują stan rzeczywisty.

Offline donTomaszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1529 dnia: Maj 17, 2016, 09:17:20 am »
Tez o tym pomyslalem. To juz nie te czasy, kiedy spekulowalo sie egmontowymi MK czy PE. Sa wyzsze naklady oraz dodruki (niejednokrotnie lepsze niz wydanie pierwotne, jak np. Azyl Arkham). Teraz pod noz poszly male nakladziki od malych wydawnictw. Wiadomo - mniejsza dostepnosc, mozna podbijac cene na rynku wtornym. Zawsze znajdzie sie ktos, kto nie zdazyl i gotow bedzie przeplacic.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything