Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1332891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1695 dnia: Czerwiec 18, 2016, 04:52:49 pm »
Robak napisał:
Cytuj
Podoba mi się za to, że nie ingerujecie w oryginalne plansze i nie robicie wlepek z polskimi tekstami np. kiedy pojawia się jakieś hasło na murze (w takich przypadkach też jest zwykle problem z doborem fontu) - zamiast tego dyskretne tłumaczenie obok kadru.
I tak powinien robić każdy wydawca. Nienawidzę jak zmieniają napisy w rysunkach. W Składzie głównym z Egmontu (nie pamiętam czy też w dwójce z Ongrysa) zmienili nawet szyld na składzie (w sensie na budynku w komiksie). Mocno widać, że to jest takie sztuczne. Ostatnio takie sztuczne napisy były nawet w...polskich Rewolucjach. :smile: W pewnym momencie odbywa się tam strajk i napisy na transparentach protestujących były dodane komputerowo. Wygląda to tragicznie.

EDIT. COŚ SIĘ SPIEPRZYŁO NA TYM FORUM. NIE DA SIĘ PORZĄDNIE CYTOWAĆ. ZNIKA QUOTE ZAMYKAJĄCE CYTAT.  :sad:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2016, 04:57:56 pm wysłana przez Death »

Offline SawiK

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1696 dnia: Czerwiec 18, 2016, 08:00:02 pm »
Mój Dredd też nie dosuszony przy tych pierwszych i ostatnich czarnych stronach :\ Środek wygląda świetnie, wieczór jak dzieci pójdą spać już zaplanowany ;] Teraz czekam przełomu czerwca i lipca ;] Fajnie by było gdybyście(Studio Lain) wrzucali wpiskę jaki nakład np pod info o Druku ;]

mgnesium

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1697 dnia: Czerwiec 18, 2016, 08:06:16 pm »
Fajnie by było gdybyście(Studio Lain) wrzucali wpiskę jaki nakład np pod info o Druku

żeby "spekulanci" kupowali po parę sztuk?

Offline mr.castor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1698 dnia: Czerwiec 18, 2016, 08:14:38 pm »
Wydaje mi się że i bez tego kupują  :wink:

Offline SawiK

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1699 dnia: Czerwiec 18, 2016, 08:21:31 pm »
SL pisze ile wydaje sztuk wiec to żadna tajemnica

mgnesium

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1700 dnia: Czerwiec 18, 2016, 10:19:01 pm »
Wydaje mi się że i bez tego kupują  :wink:

mnie się wydaje że, to nie jest aż taki problem. no ale.

kontynuując wątek z kiedyś, w którym poinformowano mnie, że to wydawca ustala maksymalną wysokość progu rabatowego:

http://allegro.pl/sedzia-dredd-heavy-metal-dredd-sklep-warszawa-i6232626567.html

wychodzi na to, że te 6% wymyślił sobie jednak sklep gildii. chyba że to pan karol podziałał na dziko. albo wynegocjował lepsze (?) warunki sprzedaży.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2016, 10:30:38 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1701 dnia: Czerwiec 18, 2016, 10:48:07 pm »
wychodzi na to, że te 6% wymyślił sobie jednak sklep gildii. chyba że to pan Karol podziałał na dziko. albo wynegocjował lepsze (?) warunki sprzedaży.

Imiona piszemy od wielkiej litery.

Offline AvengerGT

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1702 dnia: Czerwiec 19, 2016, 12:22:40 am »
Imiona piszemy od wielkiej litery.
Tutaj akurat widzę pewną konsekwencję u mgnesium, bo chyba nigdy nie używam wielkich liter - patrz początek zdania :wink: (edycja: o, już poczytałem na ten temat w różnych gadkach po napisaniu tego posta).

Żeby całkiem nie offtopować, hm, też kupiłem jakiś czas temu Heavy Metal Dredd i powinien trafić do mnie w poniedziałek. Co ciekawe, zamówiłem go z wyprzedzeniem, bo miałem jakieś dziwne podejrzenia, że nakład się wyprzeda zanim komiks ujrzy światło dzienne, ale widocznie kiepski ze mnie prognostyk. W każdym bądź razie wolałem dmuchać na zimne.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2016, 12:26:27 am wysłana przez AvengerGT »

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1703 dnia: Czerwiec 19, 2016, 06:59:41 am »
Dajcie zdjęcia Dredda ze środka.  :smile:

Offline peta18

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1704 dnia: Czerwiec 19, 2016, 09:11:08 am »
To pewnie znowu błąd, bo w swoim sklepie on-line sprzedaje po 79,90.
Ta aukcja wisi juz od przynajmniej tygodnia i mogli ja zdjac zaraz po zmianie ceny w sklepie.
Kazdy sklep ustala z wydawca marze indywidualnie. Wydawca moze dawac wszystkim taki sam upust, a sklep daje swoim klientom taki rabat jaki chce i juz.
Np. komiks Halo Jones. kupilem w innym sklepie duzo taniej, niz cena z jaka go sprzedawala gildia w tym samym czasie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Motyl

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1705 dnia: Czerwiec 19, 2016, 10:26:53 am »
wychodzi na to, że te 6% wymyślił sobie jednak sklep gildii. chyba że to pan karol podziałał na dziko. albo wynegocjował lepsze (?) warunki sprzedaży.

No nie wiem czy sobie sklep wymyślił czy nie, ale rabat jest większy niż 6% bo cena okładkowa komiksu to nie 84,90 a 89,90 zł, przynajmniej na moim egzemplarzu taka jest.
Samo wydanie Dredda - matowa okładka wygląda lepiej niż błyszcząca, ale poskąpiono jej twardości i będzie się odkształcać, papier kredowy - chyba cieńszego już nie można było dać. Plus oczywiście kartki posklejane, bo zamiast porządnie wysuszyć to już od razu towar musi iść na sprzedaż. Miałem problem z rozczepieniem dwóch stron, aby ich nie uszkodzić. Standard wydania - przeciętny.

Offline mack3

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1706 dnia: Czerwiec 19, 2016, 10:51:58 am »
Samo wydanie Dredda - matowa okładka wygląda lepiej niż błyszcząca
Szkoda, dla mnie lakier na okładce (prawie) zawsze na propsie ;)... szczególnie przy tak wyrazistych rysunkach na okładce jak ten z Dredda... ale nie widziałem na żywo, więc może jeszcze zmienię zdanie ;)

Offline Ryba2111

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1707 dnia: Czerwiec 20, 2016, 09:28:32 am »
Odebrałem dzisiaj przesyłkę. Brakuje mi trochę lakierowanej okładki. Dodatkowo mój egzemplarz jest strasznie luźno zszyty i wygląda jakby miał się rozpaść :neutral:  Okładka jest wymazana jakimś klejem a rogi poobijane. Także lektura trochę poczeka, bo pora na reklamacje towaru.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1708 dnia: Czerwiec 20, 2016, 12:09:57 pm »
A gdzie zamawiałeś?

Offline Ryba2111

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1709 dnia: Czerwiec 20, 2016, 12:11:36 pm »
Gildia


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other