Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1319298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damballa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2040 dnia: Lipiec 23, 2016, 08:25:33 am »
Już po lekturze. Rysunki są fenomenalne, historia też daje radę. Nie dziwię się, że John Wagner po zaledwie jednym rysunku przesłanym przez Grega Staplesa postanowił wrócić do historii sędziów śmierci. Mój egzemplarz przyjechał w idealnym stanie.

Widzę, że na stronie następny w planach jest Volgan War i zaraz po nim Shadow Warriors - bardzo się ucieszę jeśli tak jest. Oba tytuły w tym roku?

Offline Wolf85

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2041 dnia: Lipiec 23, 2016, 09:27:14 am »
No ja już też po lekturze, rysunki - wow, fabuła - 3+. Trochę sporo tych dodatków, nie jestem fanem umieszczania okładek czy szkiców bez komentarza itp. Wolałbym zamiast tego drugi album (oczywiście nie przeszkadzałoby mi zwiększenie grubości i, co za tym idzie, ceny). Ale to jest mój gust, takie wydanie też daje radę :).


Teraz to już wiem na 100 %, że nie będę brał NIC z WKKDC, wolę sobie zamiast dwóch tomów kolekcji kupić jednego Dreddzika :)
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline mappy

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2042 dnia: Lipiec 23, 2016, 12:20:20 pm »
Cytuj
Teraz to już wiem na 100 %, że nie będę brał NIC z WKKDC, wolę sobie zamiast dwóch tomów kolekcji kupić jednego Dreddzika :)
Jakby to powiedział 8azyliszek- Tak działa wolny rynek :lol:
Świetne podsumowanie jest nas dwóch.

Przekartkowałem pobieżnie Dredda i racja co do rysunków. Coś świetnego.
Nie ma już pofalowanych kartek jak we wcześniejszych albumach Studia.

Jak nie kochać Studia?

Jaką chcecie okładkę? Twardą! Ok będzie twarda.
Jaką chcecie okładkę? O taką! Ok będzie taka jak chcecie.
Wysuszcie porządnie albumy bo falują kartki! Ok postaramy się.
Czy jesteście zainteresowani taką pozycją i możecie to wydać? Najpierw wydamy to i to ale później tak jesteśmy zainteresowani i wydamy to co chcecie.

Muszę powiedzieć że z ostrożnością kupowałem komiksy od Studia ale na dzień dzisiejszy mam wszystko :smile:
Oczywiście nadal czekam na komiks gdzie uwzględnione zostały Cursed earth.


Offline Inuki

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2043 dnia: Lipiec 23, 2016, 01:15:03 pm »
Ja wczoraj dostałem oba Dreddy i jak na razie przeczytałem tylko "Mroczną Sprawiedliwość". To moje pierwsze zetknięcie się z Sędziami w formie komiksu, więc wiem, że nie mam prawa oceniać całego tego świata, ale patrząc na tą jedną jedyną historię, to cóż... czuję zawód. Rysunki są fenomenalne, zwłaszcza w tym powiększonym formacie. Cudo. Jeżeli zaś chodzi o fabułę, to jest średnio. Czyta się to szybko, przyjemnie, ale mam wrażenie, że z tej historii można było wyciągnąć coś jeszcze. Zdecydowanie czegoś mi zabrakło. Być może jest to spowodowane tym, że tak mało wiem o tym świecie i nie potrafię jeszcze wyczuć tego "czegoś"? Nie wiem. Tom od Ongrysa kupię na 100%, bo jednak jestem ciekaw innych historii. Potem zdecyduję czy dalej inwestować w to uniwersum.


Co do wydania, to jak już wcześniej pisałem, format świetny, kolory również, ale mam zastrzeżenia co do papieru. Strasznie cienki i dziwnie mi się te kartki przekładało. Osobiście wolałbym grubszy. Dobrze, że zdecydowano się na twardą oprawę, bo w przypadku miękkiej mam wrażenie, że całość mocno by falowała. Mój egzemplarz chyba też za bardzo nie wysechł, bo kilka stron było ze sobą lekko sklejonych i w trakcie ich rozklejania odeszło im trochę farby. W rezultacie mam na tych stronach kilka białych kropek. Nie jest to nic strasznego, ale jednak. Więcej zastrzeżeń raczej nie mam. Z pewnością "Mroczna Sprawiedliwość" została wydana lepiej niż HMD. Tam napis na grzbiecie jest za mały, kilka stron jest pofalowanych, a czarne strony wyglądają na zakurzone, zupełnie jak w WKKM. Nie wygląda to fajnie. W dodatku (pewnie w procesie składania albumu) mam pewnego rodzaju zgięcie na środku strony, które ciągnie się przez kilkanaście kartek. Na rysunkach tego aż tak nie widać, ale na czarnych stronach już tak.


Wydanie MS oceniam tak na 5/6, ale HMD to już słabe 4. Sam komiks to bardziej 3/6. Nie odrzucił, ale też nie zachwycił. Ot, taki średniak. Mam nadzieję, że gdy bardziej wczuję się w ten świat, bardziej go docenię. HMD nie oceniam, bo jeszcze nie czytałem.


Do tłumaczenia zastrzeżeń nie mam. Literówek nie znalazłem, czytało się bardzo przyjemnie.


To też moje pierwsze albumy od Studia Lain, ale już wiem, że nie ostatnie. Z pewnością sięgnę po "Slaina", "ABC Warriors" i "Durham Red". Oby wszystko poszło "na twardo" :biggrin:

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2044 dnia: Lipiec 23, 2016, 03:44:05 pm »
Cursed Earth...
kusi wydac nieocenzurowana wersje - ale to jednak jest chyba zbyd duzy oldschool :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2045 dnia: Lipiec 23, 2016, 03:56:56 pm »
Cursed Earth...
kusi wydac nieocenzurowana wersje - ale to jednak jest chyba zbyd duzy oldschool :smile:
czy ja wiem chyba nie większy niż ABC Warriors Czarna Dziura

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2046 dnia: Lipiec 23, 2016, 04:11:08 pm »
Dokładnie, wydajcie...

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2047 dnia: Lipiec 23, 2016, 04:40:09 pm »
zdecydowanie wiekszy niz ABC Warriors :)

Offline Inuki

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2048 dnia: Lipiec 23, 2016, 05:13:30 pm »
Cursed Earth...
kusi wydac nieocenzurowana wersje - ale to jednak jest chyba zbyd duzy oldschool :)

Ale to chyba wchodzi w skład "CCF"? Ongrys nie będzie tego wydawał? Niby brali pod uwagę tomy 1-12. Może lepiej wydać coś, co nie wchodzi w skład "Kompletnych Akt"?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2049 dnia: Lipiec 23, 2016, 05:39:39 pm »
Ta wersja nie wchodzi do akt - dopiero teraz po wielu wielu latach udalo sie ten komiks pokazac bez obawy na proces z wielkimi korporacjami

Offline gsg80

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2050 dnia: Lipiec 23, 2016, 05:53:39 pm »
Inna kwestia to tempo wydawania CCF. W Anglii to bodajże 2 na rok, nie sądzę żeby u nas wchodziło w grę szybsze tempo. Teraz jest ich już 27 więc optymistycznie dogonimy bieżący stan za 13 lat :) Dlatego nie widzę przeciwskazań do wydania zamkniętych historii wchodzących w skład CCF. A Cursed Earth Saga to rzeczywiście ramotka, ale i tak chętnie zakupiłbym wersję nieocenzurowaną po polsku.

Offline mappy

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2051 dnia: Lipiec 23, 2016, 05:57:01 pm »
https://www.amazon.com/Judge-Dredd-Cursed-Earth-Uncensored/dp/1781084440/ref=pd_sim_14_2?ie=UTF8&dpID=51YGa9h3qhL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR123%2C160_&psc=1&refRID=G955MW6NAMBN8R2AJE8T

Mówimy oczywiście o tym nowym wydaniu?

Coś ciekawego z mutantami jeszcze wyszło?
Oglądając mapy USA poza Megacity one i two występuje jeszcze Texas City. Jakieś nawiązania do dzikiego zachodu oraz ciekawe historie występują z tym miastem w roli głównej?
Niestety jestem laikiem Dreddowym :wink:

Offline Inuki

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2052 dnia: Lipiec 23, 2016, 06:15:03 pm »
Ta wersja nie wchodzi do akt - dopiero teraz po wielu wielu latach udalo sie ten komiks pokazac bez obawy na proces z wielkimi korporacjami

Znalazłem info, że ta historia znajduje się w 2 tomie "CCF", ale dopiero potem doczytałem, że brakuje tam bodajże 4 numerów. W takim razie, skoro to ma być wydanie kompletne, zawierające brakujące numery, to jestem jak najbardziej "za". Nawet jeżeli Ongrys wyda ten 2 tom CCF, to i tak pewnie nie będzie tam tych 4 zeszytów.

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2053 dnia: Lipiec 24, 2016, 02:30:54 pm »
Studio Lain - raz jeszcze ogromne dzięki za wprowadzenie komiksów 2000 AD na polski rynek. Nie miałem pojęcia, że czegoś może mi brakować w komiksowie do życia jak komiksy z Wysp.


Dredd: Mroczna Sprawiedliwość przeczytana - graficznie mistrzostwo, scenariuszowo spójnie i ciekawie. Miałem okazję czytać kilka wcześniejszych Dreddów (choć aż tak dużo tego u nas nie było) i powiem, że ten komiks za scenariusz jest gdzieś na samym początku.
Szkoda, że Egmont rzucił na początku KŚK Batman/Dredd edytorsko bardzo słabo przygotowane. Pierwszy tom to się cały porozklejał i brakuje papieru kredowego, by docenić wszystkie walory tej historii. Pewnie jestem jedynym ludziem, który kupiłby ten komiks ponownie w lepszej oprawie. Czy może jest na sali ktoś jeszcze? ;)


Dalej "męczę" Szok Przyszłości, ale jednak są to historie, które należy celebrować, a nie czytać wszystko naraz. Moore stworzył świetne historie. Są one błyskotliwe, inteligentne i wciągające. Jeszcze nie dotarłem do historii ilustrowanych przez Dillona, ale musiałem przekartkować do nich i normalnie widzę zupełnie innego artystę.


No to jeszcze w kolejce został HMD i RadioActive Cross do łyknięcia. Ale pomału. Zdąży się ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2054 dnia: Lipiec 24, 2016, 03:03:14 pm »
Szkoda, że Egmont rzucił na początku KŚK Batman/Dredd edytorsko bardzo słabo przygotowane. Pierwszy tom to się cały porozklejał i brakuje papieru kredowego, by docenić wszystkie walory tej historii. Pewnie jestem jedynym ludziem, który kupiłby ten komiks ponownie w lepszej oprawie. Czy może jest na sali ktoś jeszcze?
Batman/Dredd w jednym tomie w formacie Studia, czyli A4, na twardo - biorę od ręki! :)