Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1337796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 79ers

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3315 dnia: Listopad 03, 2017, 06:10:10 pm »
Jestem biedny  :shock:

Dobrze, że się kręci chociaż nie ukrywam, że gdyby komiksy dłużej zalegały w sklepach brałbym więcej "przy okazji".  Powoli nadrabiam zaległości wydawnicze od SL. W przedpłatach nie biorę nic. ABC Volgan vol.2 - wolniejsze tempo, ale wybór tytułów ze świata Dredda różnorodny, więc prędzej się skuszę. Jest wybór  :biggrin:

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3316 dnia: Listopad 03, 2017, 06:49:47 pm »
Jest wybór  :biggrin:

Wybór to jest wtedy, jak z pięciu ofert bierzesz jedną czy dwie. Jak bierzesz wszystkie, albo prawie wszystkie, to w zasadzie podpada to już pod kategorie kliniczne.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3317 dnia: Listopad 03, 2017, 07:12:01 pm »
Nie wiem jaka sprzedaż jest dla niech rewelacyjna, ale Król mimo dodruku już się chyba wyprzedał.
Tak, ale w porównaniu do pierwszego wydania Króla, które rozeszło się miesiąc-dwa, dodruk schodził prawie ponad rok czasu, albo i trochę dłużej.

Offline 79ers

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3318 dnia: Listopad 03, 2017, 07:25:25 pm »
Wybór to jest wtedy, jak z pięciu ofert bierzesz jedną czy dwie. Jak bierzesz wszystkie, albo prawie wszystkie, to w zasadzie podpada to już pod kategorie kliniczne.

Nie biorę wszystkich - niestety. Odpuszczam AlanaM ponieważ nie podchodzi, Absaloma przez brak 1tomu(może kiedyś) i chwilowo Dredda, więc jak widać skromnie. Nie zaprzeczam jednak, że w skali globalnej z każdym kolejnym rokiem owe kategorie kliniczne ... :roll:

Wcześniejsze Dreddy będę nadrabiał na zasadzie co się trafi, z nowszych prawdopodobnie pozycje z uniwersum Dredda a nie z "serii głównej". Na horyzoncie nie widać Savage Sword of Conan to i dodatkowy pieniądz się znajdzie. 
 

Offline Kokosz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3319 dnia: Listopad 03, 2017, 07:42:46 pm »
dodruk schodził prawie ponad rok czasu, albo i trochę dłużej.

Rok (albo trochę dłużej) na wyprzedanie dodruku to według mnie rewelacyjny wynik.

Nie wiem, skąd w postach różnych osób taka potrzeba błyskawicznego (liczonego w miesiącach) wyprzedawania nakładów. Wydaje mi się, że na normalnym rynku normalny cykl życia albumu byłby wtedy, gdyby był dostępny w sprzedaży przez 3-5 lat.

Oczywiście, na samym początku sprzedaż jest największa i optymalnie jest, jak w ciągu pierwszego roku sprzeda się ok. 60-70% nakładu, co pozwala zwrócić całość lub większość kosztów. Pozostałe 30% nakładu sprzedaje się znacznie wolniej, ale dla wydawcy to jest już czysty zysk. Tak to według mnie powinno wyglądać.

To, że co chwila pojawiają się posty typu "...[jakikolwiek album] od roku zalega w sklepach..." jest dla mnie bardzo dziwne.

Offline peta18

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3320 dnia: Listopad 03, 2017, 07:49:22 pm »
Nie wiem, skąd w postach różnych osób taka potrzeba błyskawicznego (liczonego w miesiącach) wyprzedawania nakładów.
Kompleks Fantasmagorie wsrod uzytkownikow forum zapewne ;)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3321 dnia: Listopad 03, 2017, 07:51:59 pm »
W 2018 roku, kiedy Wydawca zamierza wydać 12 pozycji ma to sens. Ale na początku, ile komiksów Studio Lain wydawało? Znacznie mniej bo chyba od 2014 do 2015 roku cztery pozycje. Zgodnie z listą na alei komiksu.

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3322 dnia: Listopad 03, 2017, 07:53:42 pm »
To, że co chwila pojawiają się posty typu "...[jakikolwiek album] od roku zalega w sklepach..." jest dla mnie bardzo dziwne.
OK, tylko to zaleganie komiksów powoduje że seria nie jest kontynuowana np. Mroczna Wieża, gdzie zbrakło 3 serii oraz jednego albumu z drugiej.

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3323 dnia: Listopad 03, 2017, 09:05:15 pm »
Rok (albo trochę dłużej) na wyprzedanie dodruku to według mnie rewelacyjny wynik.

Nie wiem, skąd w postach różnych osób taka potrzeba błyskawicznego (liczonego w miesiącach) wyprzedawania nakładów. Wydaje mi się, że na normalnym rynku normalny cykl życia albumu byłby wtedy, gdyby był dostępny w sprzedaży przez 3-5 lat.

Oczywiście, na samym początku sprzedaż jest największa i optymalnie jest, jak w ciągu pierwszego roku sprzeda się ok. 60-70% nakładu, co pozwala zwrócić całość lub większość kosztów. Pozostałe 30% nakładu sprzedaje się znacznie wolniej, ale dla wydawcy to jest już czysty zysk. Tak to według mnie powinno wyglądać.

To, że co chwila pojawiają się posty typu "...[jakikolwiek album] od roku zalega w sklepach..." jest dla mnie bardzo dziwne.
Chyba jak każdy chce mieć jak najszybszy obrót gotówki i nie zamrażanie go, choć ze strony czytelnika fajnie by było jakby TYTUŁY były dostępne w ciągłej dystrybucji.
Wydaje mi się że taki Moore, Moebius, Miller, Eisner,  te tytuły powinny być sukcesywnie dodrukowywane. Komiksowo się rozrasta, szczególnie że komiks wszedł do świadomości nauczania, tworzone jest nowe pokolenie.

Offline Kokosz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3324 dnia: Listopad 03, 2017, 09:13:48 pm »
OK, tylko to zaleganie komiksów powoduje że seria nie jest kontynuowana np. Mroczna Wieża, gdzie zbrakło 3 serii oraz jednego albumu z drugiej.

Ale ja nie pisałem o sytuacji, kiedy faktycznie jakieś komiksy sprzedają się przez wiele lat i wciąż są dostępne (podałeś przykład Mrocznej Wieży - dostępny jest tom 2 wydany w roku 2010, czyli 7 lat temu), tylko o takim przypadku, że jeśli po przykładowym roku od premiery (czyli obecnie mówimy o publikacjach z 2016) album jest dostępny w księgarniach, to mówi się o nim, że "zalega" i że słabo się sprzedaje, z czym ja się nie zgadzam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2017, 09:18:11 pm wysłana przez Kokosz »

Offline nazareth

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3325 dnia: Listopad 04, 2017, 06:39:19 am »
@Studio Lain

Plany świetne!

Offline Archie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3326 dnia: Listopad 05, 2017, 04:55:14 pm »
Też jestem tego zdania, że na miękko tylko Absalom i Stickleback.

Szamballa na pewno wpadnie, Sinister Dexter pewnie też i mocno ciekawi mnie Lawless.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline 79ers

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3327 dnia: Listopad 05, 2017, 05:26:58 pm »
Slaine Kroniki B od 2-go tomu czy tylko tymczasowa okładka na potrzeby zapowiedzi? Nie sądzę, że 3 w 1  = 330 stron kolor ???

*podobne pytanie do MCUndercover - okładka 2-go, wydanie 3 w 1 czy jak Volgar war w albumach
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2017, 05:53:33 pm wysłana przez 79ers »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3328 dnia: Listopad 05, 2017, 08:42:42 pm »
beda od 1 tomu :) to tylko okladeczki ilustracyjne dla zapowiedzi - ostateczne w wiekszosci przypadkow beda inne :)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3329 dnia: Listopad 17, 2017, 10:43:51 pm »
premiera 21 grudnia

 

anything