trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 697417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4890 dnia: Wrzesień 30, 2018, 06:05:15 pm »
Jak ktoś nie daje rady, to ja radzę SL tym osobom podziękować. Jak brakuje ludzi to trudno, lepiej wydać mniej, ale lepszej jakości niż iść w ilość.

Offline studio_lain

« Odpowiedź #4891 dnia: Wrzesień 30, 2018, 06:47:52 pm »
nikt nie napisal ze nie daje rady, tylko ze czlowiek jest z natury rzeczy istota ulomna - wiecie, ze powtarzamy dyskusje sprzed roku nie? i to wlasciwie z tymi samymi osobami :)

Offline sum41

« Odpowiedź #4892 dnia: Wrzesień 30, 2018, 06:55:00 pm »
Robicie dobra robote SL a pedantycznych narzekaczy ktorzy chca zyc w idealnym swiecie poprawnej slownikowej polszczyzny musicie delikatnie ....
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline parsom

« Odpowiedź #4893 dnia: Wrzesień 30, 2018, 06:59:45 pm »

Niepasuje  ci jednak kolejne komiksy kupiles po co, kup sobie po hiszpansku bedziesz mial 100% poprawnie.

Jak widzę kolega z językiem na bakier,  obrazki wystarczą. Właśnie dlatego się wkurzam, że SL wydaje dobre rzeczy, a ja po hiszpansku nie czytam.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline LucasCorso

« Odpowiedź #4894 dnia: Wrzesień 30, 2018, 07:05:47 pm »
wiecie, ze powtarzamy dyskusje sprzed roku nie?

Podobno kto się nie rozwija, ten się cofa...

Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline sum41

« Odpowiedź #4895 dnia: Wrzesień 30, 2018, 07:05:52 pm »
Wiem ze jestem smutnym czlowiekiem bo 80% mojej kolekcji kupione tylko przez wzglad na rysownikow, tak juz mam ze komiks to obrazki jak bym sie jaral scenarzystami to bym kupowal ksiazki  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline studio_lain

« Odpowiedź #4896 dnia: Wrzesień 30, 2018, 07:10:32 pm »
K..., czy wy nie potraficie normalnie przyjąć krytyki? Wasze musi być na wierzchu? Kilka osób wam mówi, że śmierdzi,  a wy że wam pachnie.

Uwaga o skostniałym języku to jakiś żart,  bo idzie właśnie o to, że język w tych komiksach ni ch... nie jest żywy.

Powtaramy dyskusję. I czuja to wina?

ale wiesz parsom, ze to nie dotczylo komiksu, tylko sposobu odpowiedzi? bo juz zapedzasz sie nawet do tego by mowic jak nalezy sie wypowiadac :smile:
zakonczmy ta dyskusje tak ja ostatnio prostym stwierdzeniem - klient glosuje potrfelem, studio po roku czasu nie ma zadnych problemow ze sprzedaza, jego komiksy zbieraja dobre recenzje, takze co do tlumaczenia itd, itp jak ktos zwraca sie do nas z rzeczowa krytka zawsze sie odnosimy.

Lucas - jesli cofanie sie to zwiekszenie oferty wydawniczej, zwiekszenie nakladow, wprowadzanie limitow, komiksy w top 5 sprzedazy - to ja bardzo chetnie bede sie cofal dalej :wink:

ps. zeby uprzedzic - to nie znaczy, ze z jakoscia produktu nie moze byc lepiej, zawsze moze. 

Offline parsom

« Odpowiedź #4897 dnia: Wrzesień 30, 2018, 07:16:28 pm »
No to super, jesteście zajebiści. Ale przy taki postawieniu sprawy... Na szczęście Dredda wydaje Ongrys. Ich się jakoś nikt nie czepia. Zwróciliście na to uwagę?
I nie jarajcie się tak recenzjami, bo po pierwsze - to są recenzje komiksów, które są dobre. Więc dlaczego recenzje miałyby być złe? A po drugie - nawet po szybkim zerknięciu w Internet trafiłem w kliku z nich na sugestie, że z tłumaczeniem nie jest tak różowo.

Offline studio_lain

« Odpowiedź #4898 dnia: Wrzesień 30, 2018, 07:18:21 pm »

recenzent ocenia tez komiks pod wzgledem tlumaczenia, to czy go odbierze dobrze, zalezy takze od tego, prawda? jakby mu sie nie podobalo to by od razu dal znac :smile:

a masz jakis linki do tych nierozowych :smile:

nie widze tez zeby ktos cie czepial Dredda od nas :smile: 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2018, 07:23:29 pm wysłana przez studio_lain »

Offline parsom

« Odpowiedź #4899 dnia: Wrzesień 30, 2018, 07:24:39 pm »
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294712/slaine-krol
Przyczepić się mogę jedynie do tłumaczenia. Czasami ewidentnie brakuje mu tzw. dopieszczenia. Te kilka błędów słownikowych i gramatycznych nie wpływa aż tak destruktywnie na lekturę, ale mimo wszystko w oczy kole...

https://dybuk.wordpress.com/tag/studio-lain/

Za jedyne niedociągnięcie można uznać część dodatkową komiksu. Odnoszę wrażenie, że sposób w jaki przetłumaczone zostały e-maile wysyłane pomiędzy twórcami Mrocznej sprawiedliwości nie oddają do końca ducha tej korespondencji.
http://skrzydlagryfa.blogspot.com/2018/08/recenzja-solo-swiat-kanibali-oscar.html
Przekład dialogów chwilami mógłby być lepszy

Offline studio_lain

« Odpowiedź #4900 dnia: Wrzesień 30, 2018, 07:28:27 pm »
parsomie - miazdzaca krytyka :)

a jak spojrzysz kilkanascie postow wyzej i do tematu rok temu - przeczytasz moja odpowiedz - zawsze moze byc lepiej :) zawsze :) i caly czas to podtrzymuje - dziekujac ci za motywacje w dazeniu do absolutu :)

Offline studio_lain

« Odpowiedź #4901 dnia: Wrzesień 30, 2018, 07:51:02 pm »
parsomie - gdybym cie nie dazyl jakas tam internetowa sympatia nie gadal bym z toba, owszem drocze sie czesto, ale to wynika tylko z skali demonizowania przez ciebie bledow i jakiejs takiej koniecznosci zrobienia z igly widly

wiec sie na mnie nie obrazaj :smile:

sam powiedz ile razy mam ci pisac, ze wierz mi, ze my naprawde bierzemy uwagi do siebie i staramy sie poprawiac bledy, ktory wytykaja nam osoby tak jak ty, ze w przeciwienstwie do wielu innych wydawcow rozmawiamy jak rowny z rownym z naszymi czytelnikami, ze nie mam cie w d..., bo gdybym mial zlalbym twoje komentarze - jedyne co mi czasem przeszkadza to brak konkretow w opiniach, one sa luzne, ogolne - trudno sie odnosic wtedy jakos inaczej niz luzna gadka czy droczeniem

zwroc uwage, ze nawet ty znajdujesz tych bledow co raz mniej, to dzieki uwagom od czytelnikow sie to poprawia - tlumacze widza, ze ktos czyta uwaznie i sprawdza, sami sie mocniej pilnuja, korekta tak samo itd, itp

czasem po prostu bym chcial zebys napisal - ej sluchajcie czytalem to i to i w zdaniu tym moim zdaniem skiepscilisci sprawe, bo powinno byc tak - itd, itp - wtedy moge to wziac pokazac tlumaczowi i korekcie i zapytac co wy na to

Offline LucasCorso

« Odpowiedź #4902 dnia: Wrzesień 30, 2018, 08:32:13 pm »
klient glosuje potrfelem, studio po roku czasu nie ma zadnych problemow ze sprzedaza

jesli cofanie sie to zwiekszenie oferty wydawniczej, zwiekszenie nakladow, wprowadzanie limitow, komiksy w top 5 sprzedazy - to ja bardzo chetnie bede sie cofal dalej :wink:

reakcją na zarzuty o kiepską jakość informacja, że i tak się sprzedaje?

Panie Tomaszu? To Pan?
To już nie tylko Egmont Pan prowadzi?
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Szekak

« Odpowiedź #4903 dnia: Wrzesień 30, 2018, 09:24:45 pm »
nikt nie napisal ze nie daje rady, tylko ze czlowiek jest z natury rzeczy istota ulomna - wiecie, ze powtarzamy dyskusje sprzed roku nie? i to wlasciwie z tymi samymi osobami :smile:
No to jak taka dyskusja byla rok temu i po roku wciaz jest narzekanie na jakosc tlumaczenia w nowych tytulach to swiadczy o tym, ze rok temu nie zareagowaliscie wcale lub zareagowaliacie nieodpowiednio i teraz nalezy zareagowac w sposob ktory przyniesie oczekiwane efekty, czyli podwyzszenie jakosci.

Offline studio_lain

« Odpowiedź #4904 dnia: Wrzesień 30, 2018, 10:19:58 pm »
lucas i szekak
jedni narzekaja inni chwala? - kogo sluchac panowie?
zawsze ktos bedzie narzekal, zawsze komus cos bedzie sie nie podobalo
zawsze ktos bedzie mial inne zdanie
rozwiazaniem jest zawsze robic to co sie robi i starac sie by bylo to zrobione jak najlepiej - rynek jest weryfikatorem, taka brutalna prawda
dyskusje na poziomie ogolnikow, jak widac po naszych rozmowach, niespecjalnie dokads prowadza

dobranoc panowie - odezwe sie zeby dac cyne kiedy ruszy sprzedaz limitowanej brygady.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2018, 10:23:05 pm wysłana przez studio_lain »

anything