Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1317887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5055 dnia: Listopad 12, 2018, 08:53:08 am »
Przeczytałem Byrgadę i pierwsza rzecz jaka mi się nasuwa to pytanie czy będzie ciąg dalszy? Autor zostawił masę niedomkniętych wątków oraz ciekawy kończący twist fabularny. Historia aż prosi się, aby ją kontynuować. Sam komiks to taka "parszywa dwunastka" tylko że mamy tu 6 krasnoludów, a akcja dzieje osadzona jest w klimatach fantasy. Przez dwie księgi, które mamy w wydaniu mamy w miarę czytelnię zarysowane prawa jakimi rządzi się przedstawiona kraina. Natomiast bardzo oszczędnie są przedstawienie bohaterowie, a poza 6 krasnoludów jest ich dość sporo. Autorowi udało się stworzyć świat fantasy i uniknąć kopiowania schematów.

 Rysunkowo jest ciekawie, choć nie każdemu spodobają się "kulfonowate" nosy jakie posiada większość bohaterów, ale same krajobrazy jakie serwuje artysta, są naprawdę niesamowite.

Offline am666

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5056 dnia: Listopad 12, 2018, 10:18:50 am »
Pytanie do Pana Wydawcy- czy Studio Lain zamierza wydać Slaine Skarby Brytanii i Zabójcę demonów? Jeżeli tak to poprosiłbym o podanie przybliżonych terminów. Z góry dziękuję.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5057 dnia: Listopad 12, 2018, 10:44:01 am »
Przeczytałem Byrgadę i pierwsza rzecz jaka mi się nasuwa to pytanie czy będzie ciąg dalszy? Autor zostawił masę niedomkniętych wątków oraz ciekawy kończący twist fabularny. Historia aż prosi się, aby ją kontynuować. Sam komiks to taka "parszywa dwunastka" tylko że mamy tu 6 krasnoludów, a akcja dzieje osadzona jest w klimatach fantasy. Przez dwie księgi, które mamy w wydaniu mamy w miarę czytelnię zarysowane prawa jakimi rządzi się przedstawiona kraina. Natomiast bardzo oszczędnie są przedstawienie bohaterowie, a poza 6 krasnoludów jest ich dość sporo. Autorowi udało się stworzyć świat fantasy i uniknąć kopiowania schematów.

 Rysunkowo jest ciekawie, choć nie każdemu spodobają się "kulfonowate" nosy jakie posiada większość bohaterów, ale same krajobrazy jakie serwuje artysta, są naprawdę niesamowite.


historia byla  zaplanowana od poczatku na dwa tomy - zamyka temat mgly ;) ale enrique zapowiedzial ze bedzie chcial kiedys wrocic do tego uniwersum, ale akcja dziala by sie kilkanascie lat pozniej :) licze ze to zrobi :)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5058 dnia: Listopad 12, 2018, 10:45:59 am »
Pytanie do Pana Wydawcy- czy Studio Lain zamierza wydać Slaine Skarby Brytanii i Zabójcę demonów? Jeżeli tak to poprosiłbym o podanie przybliżonych terminów. Z góry dziękuję.


oczywiscie - zabojca juz przetlumaczony,  pierwsza polowa 2019 roku, potem jest w kolejnosci wladca zgnilizny tez przyszly rok, w 2020 skarby brytanii - moze wczesniej sie uda.

Offline robbirob

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5059 dnia: Listopad 13, 2018, 02:19:20 pm »
Rysunkowo jest ciekawie, choć nie każdemu spodobają się "kulfonowate" nosy jakie posiada większość bohaterów, ale same krajobrazy jakie serwuje artysta, są naprawdę niesamowite.
Komiks graficznie jest rewelacyjny, kulfonowatych nosów nie zauważyłem :)

Co do fabuły, to faktycznie wątek mgły domknięty, ale inne wcale nie do końca. Przyzwyczaiłem się do tego typu rozwiązań. Ale pewnie pojawią się głosy w stylu: "kiedy ten tom drugi?".

Offline mappy

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5060 dnia: Listopad 13, 2018, 10:02:00 pm »
To ja dzisiaj chciałbym pochwalić Studio Lain :biggrin:
Czytałem pierwsze wydanie ABC Warriors, które miało problem ze słabym szyciem. Niestety i mi podczas lektury przydarzyło się rozklejenie po całości.
Komiks kupowałem jak tylko wyszedł ale za czytanie zabrałem się sporo po tym fakcie. Oczywiście sklep po takim czasie nie posiadał już nic na wymianę.
Studio Lain wykazało się nie lada zaufaniem bo dostałem ofertę nie do odrzucenia. Wymienią mi egzemplarz ale z adnotacją, że stary zostaje u mnie i nie muszę go odsyłać.
Dzisiaj dostałem świeżutki egzemplarz ABC Warriors wyd. 2 wysłany Pocztą.
No i jak ich nie lubić i nie kupować? :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2018, 10:06:04 pm wysłana przez mappy »

Offline -gościu-

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5061 dnia: Listopad 13, 2018, 10:05:07 pm »
A ja wciąż swojego nie przeczytałem  :sad:

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5062 dnia: Listopad 14, 2018, 10:10:16 am »
Komiks graficznie jest rewelacyjny, kulfonowatych nosów nie zauważyłem :smile:

Co do fabuły, to faktycznie wątek mgły domknięty, ale inne wcale nie do końca. Przyzwyczaiłem się do tego typu rozwiązań. Ale pewnie pojawią się głosy w stylu: "kiedy ten tom drugi?".


ja ten komiks z racji przygotowan czytalem z 15 razy, i chyba dopiero po 7 zlapalem - uwaga spoiler!- ze tam jest twist zwiazany z czasoprzestrzenia i jak sobie to uswiadomilem, to - tu spekuluje - mamy do czynienia z petla czasowa i mieszaniem sie legendy o brygadzie z brygada. znaczacy poczatek i koniec opowiesci.

Offline Talvi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5063 dnia: Listopad 15, 2018, 12:52:55 pm »
Jest jeszcze parę sztuk limitki Brygady: https://www.gildia.pl/komiksy/377403-brygada-okladka-limitowana

Offline LordDisneyland

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5064 dnia: Listopad 15, 2018, 07:19:05 pm »
A ja wciąż swojego nie przeczytałem  :sad:
Ja także :(
Ruszam chociaż przejrzeć...

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5065 dnia: Listopad 16, 2018, 11:33:53 am »
Tak wygląda polskie wydanie Brygady.

Offline LordDisneyland

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5066 dnia: Listopad 16, 2018, 11:42:34 am »
Sympatyczna robota kolorysty.

Ale nie tak sympatyczna jak w "Mandroidzie", którego ostatnio nabyłem i z niekłamaną przyjemnością czytam :) Wiadomo, Stickleback to to nie jest, ale co tam ;)

Offline gobender

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5067 dnia: Listopad 18, 2018, 08:35:23 am »
Po cudownej Kobrze, Brygadę skończyłem z uczuciem sporego rozczarowania. Rysunek - cudo. Ale scenariusz uważam za całkowicie nieudany. Przekomplikowany, mało klarowny z totalnym anti-cimaxem na końcu. Pod koniec miałem wrażenie, że nie mam pojęcia o co chodzi i jakim cudem uda mu się zamknąć dobrze tę historię na 2-3 kartkach, które zostały. Całość przywodzi na myśl trailer do epickiej sagi, w którym 3 godziny są upchnięte w 3 minutach. Oczywiście album warto mieć, ze względu na rysunek, ale nie jest do najlepsza rzecz jaką przeczytałem.  :sad:

Offline Dembol_

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5068 dnia: Listopad 18, 2018, 06:33:39 pm »
Podepnę się pod powyższą opinię. Nielinearność opowieści służy chyba tylko jej zagmatwaniu. Przez braku naturalnego rozwoju opowieści spora liczba postaci zostaje wprowadzona naraz. Do tego trzeba wprowadzić świat i zasady w nim panujące. Powstaje chaos. Ogromna liczba informacji z którą trzeba się oswoić na niedużej ilości stron. Brakuje już miejsca na charaktery postaci, jakieś motywacje, cel do którego zmierzają. Historia też nie zmierzała do żadnej sensownej konkluzji. Po jej przeczytaniu zupełnie nie wiem kto, co, jak, dlaczego i po co. Jeśli autor zastosował jakiś celowy zabieg, który pewnie w jego głowie miał sens (może to przez chaos spowodowany magiczną mgłą?)to mnie, jako czytelnika on nie przekonuje. Szkoda, bo historia miała niezły potencjał.

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5069 dnia: Listopad 18, 2018, 08:05:12 pm »
I ja czuję się zagubiony po przeczytaniu :roll: ale SL pisało, że czytał to naście razy, może wtedy będzie lepiej :P szkoda, że w parze z takimi rysunkami idzie raczej średni scenariusz.

 

anything