Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1318508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5145 dnia: Listopad 25, 2018, 11:51:50 am »
WOW, czy to już potwierdzone? Ongrys do tej pory nie wspominał o tym.


nie sadze by bylo inaczej :) jak rozmawialem z Leszkiem bylismy tego samego zdania, ze to wydanie trzeba uaktualnic, Rebellion na pewno nie bedzie robil tu klopotow:)

Offline Mati29

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5146 dnia: Listopad 25, 2018, 01:21:31 pm »
Zgadza sie lawless miażdży. Temu żal, ze spadł na bliżej nieokreślona przyszłość ;)
A miał lecieć w tym roku. Oczywiście fajnie ze sie rozszerzacie, ale szkoda ze już zapowiedziane numery spadają na kiedyś tam w przyszłości. A patrząc na coraz nowe zapowiedzi obawiam sie czy, lawless, red durnham, sinistra sie załapią sie na 2019.

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5147 dnia: Listopad 25, 2018, 03:47:44 pm »
Ostatnio zacząłem trochę odpływać od waszej oferty, ale pochwalam aktualny kierunek - grudzień jak i Yslaire = bierę.
Wydalibyście jeszcze Providence Moore'a, i resztę jego oferty z AP :) Jak nie wy to nikt się za to nie weźmie, błagam.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5148 dnia: Listopad 25, 2018, 05:10:40 pm »
Zgadza sie lawless miażdży. Temu żal, ze spadł na bliżej nieokreślona przyszłość :wink:
A miał lecieć w tym roku. Oczywiście fajnie ze sie rozszerzacie, ale szkoda ze już zapowiedziane numery spadają na kiedyś tam w przyszłości. A patrząc na coraz nowe zapowiedzi obawiam sie czy, lawless, red durnham, sinistra sie załapią sie na 2019.


lawless na bank - jest juz kupione i w tlumaczeniu :wink:
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2018, 05:47:49 pm wysłana przez studio_lain »

Offline Pawel.M

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5149 dnia: Listopad 25, 2018, 06:16:31 pm »

- ale zeby nie bylo krytyke przyjelismy i teraz naszym komiksom przyglada sie tez Mala Kasia :smile: zajmowala sie juz chociazby Brygada :smile: i bylem ciekaw jak dwoch kolegow przyjmie koncowy efekt, ale milcza :wink:
Jeśli to było "alibi" do mnie, to Brygadę kupiłem, ale jeszcze nie przeczytałem. Natomiast, skoro już daję głos, to proponuję Wam zwrócić uwagę na to, jak drukarnia pakuje komiksy. Bo, jako Wasz wierny czytelnik, trzy razy ostatnio poleciałem do stacjonarnej KIK w Poznaniu w pierwszy dzień sprzedażowy (chodzi o Szambalę, Solo i Brygadę) i widziałem jak zapakowane komiksy przychodzą - wrzucone do kartonów bez uszczelnienia. W wszystkich przypadkach trochę się naprzeglądałem, żeby wybrać sztuki "spod igły"; większość była mniej lub bardziej "trafiona". Mnie to w gruncie rzeczy rybka, bo w księgarni stacjonarnej zawsze sobie wybiorę egzemplarz idealny, ale Wy potem płacicie za wymiany.
Cytuj
sedzina Anderson

Sędzia Anderson - sędzina to żona sędziego (ewentualnie można tak nazwać kobietę sędziującą zawody sportowe, ale nigdy kobietę wydającą wyroki).
seczytam.blogspot.com

Offline Bartek Gawron

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5150 dnia: Listopad 25, 2018, 07:00:16 pm »
Sędzia Anderson - sędzina to żona sędziego (ewentualnie można tak nazwać kobietę sędziującą zawody sportowe, ale nigdy kobietę wydającą wyroki).
Rzeczywiście do niedawna to było prawdą i choć ja uważam, że powinno to prawdą pozostać, bowiem ogromnie nie lubię, gdy kobietę sędzię określa się mianem "sędziny", niemniej już jakiś czas temu prawdą to być już przestało, czego dowodem jest np. poniższy artykuł Rady Języka Polskiego:

http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=327:sdzina&catid=44&Itemid=145

Pomimo to ja sam zawsze określam kobietę sędzię jako "sędzia" i napawa mnie pewnym niesmakiem nazywanie takiej osoby "sędziną", choć, jak przywołany wyżej artykuł wskazuje, w języku potocznym jest to dopuszczalne.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5151 dnia: Listopad 25, 2018, 07:55:42 pm »
Jeśli to było "alibi" do mnie, to Brygadę kupiłem, ale jeszcze nie przeczytałem. Natomiast, skoro już daję głos, to proponuję Wam zwrócić uwagę na to, jak drukarnia pakuje komiksy. Bo, jako Wasz wierny czytelnik, trzy razy ostatnio poleciałem do stacjonarnej KIK w Poznaniu w pierwszy dzień sprzedażowy (chodzi o Szambalę, Solo i Brygadę) i widziałem jak zapakowane komiksy przychodzą - wrzucone do kartonów bez uszczelnienia. W wszystkich przypadkach trochę się naprzeglądałem, żeby wybrać sztuki "spod igły"; większość była mniej lub bardziej "trafiona". Mnie to w gruncie rzeczy rybka, bo w księgarni stacjonarnej zawsze sobie wybiorę egzemplarz idealny, ale Wy potem płacicie za wymiany.
Sędzia Anderson - sędzina to żona sędziego (ewentualnie można tak nazwać kobietę sędziującą zawody sportowe, ale nigdy kobietę wydającą wyroki).


nie chodzilo o ciebie :smile: tak wiemy jak kik dostaje pokiereszowane komiksy i zawsze mu wymieniamy - kik ma notorycznie zniszczone niestety, umowilismy sie, ze bedziemy mu wysylac od nas, ale komiksy pojawia sie w efkecie kilka dni pozniej - na przyklad brygada szla do nas teraz 3 dni z drukarni - to co wyprawiaja firmy kurierskie z pakami to jest prawdziwy skandal - my jak pakujemy dosylki do gildii to pakujemy wrecz pancernie, a i tak potrafia cos zniszczyc


mnie tam sedzina ani nie boli, ani nie wprawia w euforie :wink:
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2018, 08:02:03 pm wysłana przez studio_lain »

Offline Pawel.M

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5152 dnia: Listopad 26, 2018, 12:22:50 am »

Rzeczywiście do niedawna to było prawdą

Nadal jest prawdą, co nawet z zalinkowanego przez Ciebie artykułu wynika. Zacytuję:
Współcześnie na określenie kobiety wykonującej zawód sędziego używa się dwóch nazw − sędzia i sędzina, przy czym ta druga ma charakter potoczny.

studio_lain
Ale ja widziałem, jak drukarnia pakuje Wasze komiksy - to nie ma prawa dotrzeć nieuszkodzone. Tu nie winiłbym firmy kurierskiej - jak karton jest nieuszczelniony, to wiadomo, że zawartość będzie latać.
seczytam.blogspot.com

Offline LordDisneyland

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5153 dnia: Listopad 26, 2018, 01:19:24 am »
Cholera, zachęcam jednak do uważnego kartkowania tuż po zakupie - kupowany w Gildii Mandroid ma niestety mocno pogięte dwie kartki na początku, a postał sobie miesiąc na półce, bo pobieżne oględziny nie wykazały tej wady...no i teraz niepokój, czy mi wymienią.
Na razie musiałem pocieszyć się "Zombo" z angielskiej kolekcji :D

Dobra, podzieliłem się mym bólem- a chciałem przecież pytanie zadać: czy są jakieś szanse, że wydacie "Scarlet Traces" albo "The Simping Detective"? Nie są to jakieś specjalnie pożądane przez polską publiczność tytuły, więc szanse pewnie znikome?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5154 dnia: Listopad 26, 2018, 10:44:28 am »
Paweł na szczęście oprócz KiK nie mamy problemu, na tym odcinku nam tylko masakrują, do pozostałych sklepów dociera okej. Za każdym razem jednak prosimy, żeby drukarnia robiła to lepiej, niestety jak sam widzisz to wołanie na puszczy. Alternatywą jest przejęcie pakowania przez nas, ale komiksy będą w KiK kilka dni później.
Lord - mało prawdopodobne.

Offline LordDisneyland

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5155 dnia: Listopad 26, 2018, 10:53:23 am »
Dzięki...

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5156 dnia: Listopad 26, 2018, 11:34:37 am »
na pocieszenie :wink:



sory za takie male, ale fejsbook strasznie kompresuje :sad:

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5157 dnia: Listopad 26, 2018, 11:44:42 am »
A jak fabuła w tych Armiach? Nie jest obrazą dla rysunków? O czym to jest to już pisaliście, ale pytam raczej o poziom.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5158 dnia: Listopad 26, 2018, 11:56:18 am »
Historie przypominają opowiadania np. Howarda, gdzie liczył się nastrój, obcowanie z czymś pradawnym, jakieś ruiny innych cywilizacji, historie są więc na pewno klimatyczne, ale jednocześnie bardzo klasyczne -  rysunki i ich klimat rozbudzają tu wyobraźnie czytelnika bardziej niż słowa. Nazwałbym to starą szkołą fantasy - jest w tym też coś z konstrukcji mitów greckich czy Odysei.   
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2018, 12:00:43 pm wysłana przez studio_lain »

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5159 dnia: Listopad 26, 2018, 04:39:14 pm »
Skonczylem Szambale i... no tylka nie urwalo. Jak Ameryka byla mocna, mozna by wyrzucic Sedziow i dalej by miala przeslanie, tak tutaj nic nie poczulem. Caly tom cec**je duchowosc, polaczenie Anderson z czyms metafizycznym, ale wydalo mi sie to jakies plaskie i takie byle jakie. Graficznie wymiata na wielu kadrach, ale czegos zabraklo. Pomozecie spojrzec z innej strony? Co was zachwycilo? 🙂

 

anything