trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1318164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5430 dnia: Styczeń 24, 2019, 10:59:31 am »
Kolonia. Zapomniany świat. Niekończące się połacie wody. Kiedyś to był raj. Dziś to pomnik zniszczenia, wojny i ignorancji. Ludzkość to już tylko niedobitki, które obsesyjnie poszukują Wieży. Ma to być ostatnia i jedyna nadzieja na odrodzenie tego świata. Czas jednak ucieka, a przeszkody tylko się piętrzą...
Epicka saga science-fiction wykorzystująca także elementy fantasy i steampunka. W pełni autorska wizja upadającego świata, stworzona przez ikonę włoskiego komiksu Massimiliano Frezzato. Autora, który swoimi przepięknymi, malowanymi komiksami podbił cały świat. To także twórca, którego regularnie i z powodzeniem publikował legendarny magazyn komiksowy Heavy Metal.
przykładowe strony polskiej edycji



mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5431 dnia: Styczeń 24, 2019, 11:10:05 am »
A wiadomo już od kiedy będzie można zamawiać?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5432 dnia: Styczeń 24, 2019, 11:27:40 am »
pewnie w pon

Offline Voitas

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5433 dnia: Styczeń 24, 2019, 12:03:07 pm »
Ile stron? Jaka cena?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5434 dnia: Styczeń 24, 2019, 12:21:59 pm »
to pierwszy tom z dwóch - obydwa beda mialy 192 str w kolorze
format powiekszony, taki jak Armie Zdobywcy
planowana cena okladkowa 89,90


Offline Voitas

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5435 dnia: Styczeń 24, 2019, 01:05:24 pm »
Dzięki

Offline jeanvanhamme

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5436 dnia: Styczeń 24, 2019, 01:14:44 pm »
Właśnie z twojego postu wynikają złe intencje, gdyż rozmowa na temat tłumaczenia tytułu i kontekstu fabularnego przetoczyła się przez wątek (wraz z propozycjami różnych wariacji tłumaczenia) jakiś czas kilka stron temu. Jeśli forum też "kartkujesz" to nie dziw się, że nie jesteś w temacie.
Tyle słów napisał, tyle się domyślał, a wystarczyło napisać: nie, czytaj wcześniejsze posty. Przecież nie mogę zakładać, że każda dyskusja już się kiedyś odbyła.
Jak piszę, że nie mam złych intencji, to nie mam.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5437 dnia: Styczeń 24, 2019, 01:24:37 pm »
spoko, ja nie odebralem tego jako zlosliwosc :)po prostu CF to bylo wyzwanie na polu tlumaczenia i pisze tu o calosci
millar jechal na pelnej k...e :wink: do tego stopnia, ze sie o ten komiks poklocil z 2000ad, bo stwierdzili, ze przesadza :wink: wtedy od nich odszedl - takze prosze sie spodziewac jazdy :wink:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2019, 01:29:50 pm wysłana przez studio_lain »

Offline Nawimar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5438 dnia: Styczeń 24, 2019, 03:05:53 pm »
Midar: "No, to zacznijcie wydawać kolejne Slaine’y, na miły Bóg, zamiast się tak rozdrabniać"
 
Całkowicie się zgadzam. Rocznik pt. "Slaine" to zdecydowanie za mało. Jakieś wieści z tego odcinka wydawniczego "frontu"?

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5439 dnia: Styczeń 24, 2019, 04:49:18 pm »
2000AD już mnie trochę męczy, więc ostatnio z reguły odpuszczam, ale właśnie odpakowałem "Armie zdobywcy". Rzecz wygląda ekstra :D Mam nadzieję, że Studio częściej będzie sięgać po takie perełki.
Co myślicie np o Mrocznych miastach?

Offline donTomaszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5440 dnia: Styczeń 24, 2019, 05:35:32 pm »
Co myślicie np o Mrocznych miastach?
Ja uwazam, ze to fenomenalna seria. Bardzo ja lubie i mam nadzieje, ze ktorys z wydawcow sie w koncu na nia zdecyduje. Mroczne Miasta sa wspaniale zarowno graficznie, jak i scenariuszowo. To seria, ktora jak malo ktora zasluguje na najlepsze mozliwe wydanie. 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5441 dnia: Styczeń 24, 2019, 05:57:09 pm »
IMO jest to TOP5 najlepszych serii komiksowych wszech czasów, niestety ciężko nawet zebrać po angielsku - cośtam wychodzi, ale strasznie rzadko, no a jakby u nas wyszły takie porządne HC-ki jak "Armie", ech rozmarzyłem się :) Ale po tym jak Egmont wyda "Prometheę" to jest to mój numer jeden (minimalnie za "Samotnym wilkiem...") z rzeczy niewydanych u nas.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5442 dnia: Styczeń 24, 2019, 07:04:17 pm »
Midar: "No, to zacznijcie wydawać kolejne Slaine’y, na miły Bóg, zamiast się tak rozdrabniać"
 
Całkowicie się zgadzam. Rocznik pt. "Slaine" to zdecydowanie za mało. Jakieś wieści z tego odcinka wydawniczego "frontu"?


dwa tym roku, moze 3 - pierwszy juz przetlumaczony, czekamy na fakture i materialy :smile:   


ps. po przeliczeniu cena za tom straznikow spadla do 84,90 - takze 5 zl mniej okladkowa :smile:


Mroczna miasta - widzialem niedawno najnowsze wydanie zbiorcze, chyba 3 wielkie tomiszcza - piekna rzecz
generalnie jestem na tak, ale to ryzykowane i drogie przedsiewziecie - latwo mozna w tym sie utopic niestety


2000AD już mnie trochę męczy, więc ostatnio z reguły odpuszczam, ale właśnie odpakowałem "Armie zdobywcy". Rzecz wygląda ekstra  :biggrin: Mam nadzieję, że Studio częściej będzie sięgać po takie perełki.
Co myślicie np o Mrocznych miastach?


najblizsze czarnobiale perelki to Lawless i Krew Satanusa - nie przegap, mimo ze to 2000ad - to jest obledne na kazdym polu :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2019, 08:15:37 pm wysłana przez graves »

Offline Nawimar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5443 dnia: Styczeń 24, 2019, 10:15:44 pm »
Studio Lain: "dwa tym roku, moze 3 - pierwszy juz przetlumaczony, czekamy na fakture i materialy"

Doskonale. Oby się udało.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5444 dnia: Styczeń 25, 2019, 10:03:24 am »
Mroczna miasta - widzialem niedawno najnowsze wydanie zbiorcze, chyba 3 wielkie tomiszcza - piekna rzecz
generalnie jestem na tak, ale to ryzykowane i drogie przedsiewziecie - latwo mozna w tym sie utopic niestety
ależ dlaczego ryzykowne? chyba nie bardziej niż np. Dionnet/Gal, który pewnie za niedługo się wyprzeda, prawda? Chyba, że musielibyście kupić od razu licencję na całość.... Trzeba też pamiętać, że Miastami interesowała się też Sideca, mogą być przyblokowane.
Ale z drugiej strony, świadomość, że wydało się w całości jednego z najlepszych frankofonów - bezcenna! (wiem, wiem, już zapisaliście się w historii polskiego komiksowa - wskrzeszeniem Brytoli, ale zawsze można więcej, lepiej....)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.