Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1317747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -gościu-

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5445 dnia: Styczeń 25, 2019, 10:15:54 am »
(wiem, wiem, już zapisaliście się w historii polskiego komiksowa - wskrzeszeniem Brytoli, ale zawsze można więcej, lepiej....)
No ale zobacz na skromne początki Studia i na to jak się przez te kilka lat rozbestwili. Wierzę, że jeszcze nieraz nas zaskoczą.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5446 dnia: Styczeń 25, 2019, 10:53:03 am »
ależ dlaczego ryzykowne? chyba nie bardziej niż np. Dionnet/Gal, który pewnie za niedługo się wyprzeda, prawda? Chyba, że musielibyście kupić od razu licencję na całość.... Trzeba też pamiętać, że Miastami interesowała się też Sideca, mogą być przyblokowane.
Ale z drugiej strony, świadomość, że wydało się w całości jednego z najlepszych frankofonów - bezcenna! (wiem, wiem, już zapisaliście się w historii polskiego komiksowa - wskrzeszeniem Brytoli, ale zawsze można więcej, lepiej....)
spore koszta produkcji i licencji - zakladajac wydanie nawet jednego takiego grubasa - jak sie nie sprzeda moze utopic - a wiemy ze to jednak pozycja ryzykowna

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5447 dnia: Styczeń 25, 2019, 11:02:48 am »
A czy rozwazacie przedplaty i dlaczego nie? Nie jestescie Fantasmagoriami czy Sideca, macie ogromne zaufanie czytelnikow, jak jest ryzykowny tytul mozna to rozwiazac w ten sposob wlasnie.

Offline rzem

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5448 dnia: Styczeń 25, 2019, 11:37:59 am »
Niech SL wyda najpierw to, co zapowiedziało.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5449 dnia: Styczeń 25, 2019, 11:54:21 am »
generalnie jak nikt tego nie ruszy to my te miasta kiedys ruszymy, tak jak caze


Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5450 dnia: Styczeń 25, 2019, 12:00:00 pm »
Bardziej mi tu chodziło o ten Nemesis, tego nikt zapewne nie ruszy do czasu aż Wy to ruszycie...

Offline donTomaszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5451 dnia: Styczeń 25, 2019, 12:05:18 pm »
generalnie jak nikt tego nie ruszy to my te miasta kiedys ruszymy, tak jak caze

f**k Yeah! Popieram po calosci!
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline adam and arluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5452 dnia: Styczeń 25, 2019, 12:05:39 pm »
generalnie jak nikt tego nie ruszy to my te miasta kiedys ruszymy, tak jak caze
Oj, to trzymam za slowo odnośnie Cazy i miast. :cool:

Offline -gościu-

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5453 dnia: Styczeń 25, 2019, 12:07:55 pm »
...my te miasta kiedys ruszymy, tak jak caze
A my czekamy!  :cool:

Offline LordDisneyland

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5454 dnia: Styczeń 25, 2019, 01:16:22 pm »

najblizsze czarnobiale perelki to Lawless i Krew Satanusa - nie przegap, mimo ze to 2000ad - to jest obledne na kazdym polu :)

Jak jest ze scenariuszem Abnetta w Lawless? Bo szczerze mówiąc, ostatnio co czytam książkę czy komiks tego autora, to nie jestem zachwycony. Delikatnie mówiąc :/ To jedna historia czy zbiór krótszych opowieści?

A i tak pewnie kupię, bo rysunki świetne,  i widziałem na jednym kadrze małpę w barze, a to zawsze duży plus :D

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5455 dnia: Styczeń 25, 2019, 01:48:50 pm »
Anglicy piszą, że kupują magazyn tylko dla tego komiksu, a New York Times spuścił przed nim majtki ;)
Małp tam będzie sporo ;)

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5456 dnia: Styczeń 25, 2019, 03:04:15 pm »
spore koszta produkcji i licencji - zakładając wydanie nawet jednego takiego grubasa - jak sie nie sprzeda moze utopic - a wiemy ze to jednak pozycja ryzykowna
Nie widziałem, aby te grubasy były wydane gdzieś poza Francją. Zresztą chyba lepiej byłoby wydać w pojedynczych tomach, bo to są osobne historie (poszczególne tomy serii są ze sobą bardzo luźno powiązane motywem tytułowych miast), więc chyba to nie oznacza od razu tomiszczy (ale rozumiem, że pewnie od razu trzeba by zabulić za całą licencję?). A poszczególne tomy mają różną grubość - od niecałych 100 do 150 stron. Według mnie tak jest sens to wydawać. Także moglibyście spróbować z jednym chudzielcem (pierwszy tom ma jakieś 80 stron).

A jeśli mimo wszystko się boicie, to mam taką propozycję:
https://www.bedetheque.com/serie-33150-BD-12-la-Douce.html
Wspaniały komiks rysownika "Mrocznych miast" (swoją drogą słowo mroczne nie oddaje za dobrze oryginalnego obscure/obscures), niezwiązany z serią, ale bardzo podobny klimatem, tylko 80 stron, akurat by wyczuć czy ma to wzięcie czy nie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2019, 03:08:25 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline amsterdream

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5457 dnia: Styczeń 25, 2019, 03:16:08 pm »
IMO jest to TOP5 najlepszych serii komiksowych wszech czasów
Już któryś raz trafiam na zachwyty nad Mrocznymi Miastami. Czytałem ten pierwszy tom od Manzoku i było takie sobie. Potem jest aż taka zwyżka jakości?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5458 dnia: Styczeń 25, 2019, 03:26:37 pm »

Nie widziałem, aby te grubasy były wydane gdzieś poza Francją. Zresztą chyba lepiej byłoby wydać w pojedynczych tomach, bo to są osobne historie (poszczególne tomy serii są ze sobą bardzo luźno powiązane motywem tytułowych miast), więc chyba to nie oznacza od razu tomiszczy (ale rozumiem, że pewnie od razu trzeba by zabulić za całą licencję?). A poszczególne tomy mają różną grubość - od niecałych 100 do 150 stron. Według mnie tak jest sens to wydawać. Także moglibyście spróbować z jednym chudzielcem (pierwszy tom ma jakieś 80 stron). A jeśli mimo wszystko się boicie, to mam taką propozycję: https://www.bedetheque.com/serie-33150-BD-12-la-Douce.htmlWspaniały komiks rysownika "Mrocznych miast" (swoją drogą słowo mroczne nie oddaje za dobrze oryginalnego obscure/obscures), niezwiązany z serią, ale bardzo podobny klimatem, tylko 80 stron, akurat by wyczuć czy ma to wzięcie czy nie.


zgadzam się z przedmówcą, z jednym wyjątkiem: obawiam się, że wydanie sondażowo tomu I niewiele powie o popycie na serię; ten album był już wydany w ogromnym (jak na PL) nakładzie, zapewne wielu nie kupi nowego wydania, póki nie upewni się, że tym razem seria zostanie kontynuowana.
ze swojej strony polecam bardziej drogę chociażby np. wydawnictwa Alaxis Press, które dosyć starannie przygotowuje angielskie wersje (fakt, że w ślimaczym tempie, ale to już inna historia). czytelnicy anglojęzyczni znali jedynie kilka albumów (częściowo nieoficjalnie wydanych) w dosyć kiepskim tłumaczeniu i edycji. Alaxis nie zaczął na nowo od początku, tylko wziął się za wydawanie nieznanych tomów.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline donTomaszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5459 dnia: Styczeń 25, 2019, 03:47:42 pm »
Nie widziałem, aby te grubasy były wydane gdzieś poza Francją.
W Belgii sa dostpne. Sch**iten w Brukselii sie nawet wlasnego muralu doczekal (cos pieknego!).


Alaxis nie zaczął na nowo od początku, tylko wziął się za wydawanie nieznanych tomów.
Ale zapowiedzial, ze wyda calosc. I wszystko bylo gites gbyby nie to, ze w tak slimaczym tempie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...