Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1317904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5460 dnia: Styczeń 25, 2019, 03:53:18 pm »
W Belgii sa dostpne. Sch**iten w Brukselii sie nawet wlasnego muralu doczekal (cos pieknego!).

nie tylko w brukseli...
https://www.inyourpocket.com/warsaw/francois-sch**iten-and-rafal-olbinski-murals_152873v

http://goodlooking.pl/portfolio/warsaw-spire

Ale zapowiedzial, ze wyda calosc. I wszystko bylo gites gbyby nie to, ze w tak slimaczym tempie.
tysz prowda
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2019, 05:08:02 pm wysłana przez tucoRamirez »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5461 dnia: Styczeń 25, 2019, 04:44:53 pm »
Bo to taka seria, której nie trzeba wydawać po kolei, więc "Samaris" na początek nie jest koniecznością.
Nie czytałem wszystkich tomów serii, ale z tych, które znam, to pierwszy tom podobał mi się najmniej i był najsłabiej narysowany (co nie znaczy, że źle!), więc tak: jestem skłonny stwierdzić, że panowie z czasem dość mocno się rozkręcili.

Offline kas1

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5462 dnia: Styczeń 25, 2019, 05:05:17 pm »
Jeżeli "Samaris" jest najsłabsze z tego co czytałeś, to coraz bardziej jestem zainteresowany dalszymi tomami i chcę aby się ukazały. W moim odczuciu było bardzo dobre. W zasadzie cokolwiek nie chciało by się napisać o tym tomie, nawet ogólnikowo, to byłby spoiler :)

Offline niuklik

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5463 dnia: Styczeń 25, 2019, 05:29:08 pm »
Mroczna miasta - widzialem niedawno najnowsze wydanie zbiorcze, chyba 3 wielkie tomiszcza - piekna rzecz
generalnie jestem na tak, ale to ryzykowane i drogie przedsiewziecie - latwo mozna w tym sie utopic niestety
Zakładam, że te 3 tomiszcza to wydanie nieangielskojęzyczne? Jedyne, które kojarzę, to wydawane w ślimaczym tempie pozycje z IDW.

Offline donTomaszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5464 dnia: Styczeń 25, 2019, 05:35:23 pm »
Te 3 komiksy to wlasnie wydania anglojezyczne. Zaczelo Alaxis Press, ale po wydaniu Leaning Girl dogadali sie z IDW, ktore wydalo jeszcze Theory in a Grain of Sand oraz Samaris. W marcu ma wyjsc 4 tom - The Shadow of A Man.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5465 dnia: Styczeń 25, 2019, 06:43:40 pm »
Te 3 komiksy to wlasnie wydania anglojezyczne. Zaczelo Alaxis Press, ale po wydaniu Leaning Girl dogadali sie z IDW, ktore wydalo jeszcze Theory in a Grain of Sand oraz Samaris. W marcu ma wyjsc 4 tom - The Shadow of A Man.
http://www.theobscurecities.com/alaxispress/

Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5466 dnia: Styczeń 25, 2019, 07:17:38 pm »
Z tomiszczami to naszemu wydawcy chodzi o wydanie francuskie, które zbierało serię w 3 integralach i w HC. Niedawno takie cudo wyszło.

A w języku angielskim, fakt, też 3 tomy jak na razie się ukazały :) Podobno na końcówkę 2019 planowana jest jeszcze "Wieża".

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5467 dnia: Styczeń 25, 2019, 08:25:22 pm »
Wiedziałem dzisiaj w sklepie w Dusselfdorfie kilka tomów Mrocznych miast i ten komiks o pociągu też. Myślę, że to idealne komiksy dla fanów Andreasa. W Polsce jest spora grupa fanów tego rodzaju rysunku.

Offline robbirob

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5468 dnia: Styczeń 25, 2019, 08:27:01 pm »
A ja powiem przekornie... Drogie Studio, zostańcie przy 200ad i od czasu do czasu czymś okazjonalnym. Nie bierzcie się za typowe frankofony, bo od tego jest kilku wydawców, a rynek na takie tytuły nie rośnie. Taki Scream ucieka w aliensy i predatory bo im nie idzie.


Jakbym miał do czegoś namawiać to raczej do Nemeais 😁

Offline absolutnie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5469 dnia: Styczeń 25, 2019, 09:18:02 pm »
Wiedziałem dzisiaj w sklepie w Dusseldorfie kilka tomów Mrocznych miast i ten komiks o pociągu też. Myślę, że to idealne komiksy dla fanów Andreasa. W Polsce jest spora grupa fanów tego rodzaju rysunku.


Rysunków tak, ale nie fabuł.W "Mrocznych miastach" wszystko jest jakoś dziwnie rozgadane (przegadane nawet), opiera się na rozbudowanych dialogach w ktorych podejmowane są jakies filozoficzne kwestie, na konieczności rozumienia aluzji i cytatów, posiadania (elementarnej, bo elementarnej, ale jednak) wiedzy z historii sztuki. Bohaterowie są niejednoznaczni, zakończenia mało wyraziste a całość wyraźnie artystowska.


Kocham tę serię, ale uważam, że w Polsce ona nie ma najmniejszych szans.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline gobender

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5470 dnia: Styczeń 25, 2019, 10:06:31 pm »
Te 3 komiksy to wlasnie wydania anglojezyczne. Zaczelo Alaxis Press, ale po wydaniu Leaning Girl dogadali sie z IDW, ktore wydalo jeszcze Theory in a Grain of Sand oraz Samaris. W marcu ma wyjsc 4 tom - The Shadow of A Man.

W końcu! Bo myślałem, że już odpuścili. Minusem tych (bardzo ładnych) wydań jest to, ze są jednak w miękkiej oprawie. A co jak co, ale te komiksy na twardą zasługują. Linkowaną wyżej The Beauty casterman wydał po angielsku na twardo i jednak jest różnica.

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5471 dnia: Styczeń 25, 2019, 10:27:42 pm »
A ja powiem przekornie... Drogie Studio, zostańcie przy 200ad i od czasu do czasu czymś okazjonalnym. Nie bierzcie się za typowe frankofony, bo od tego jest kilku wydawców, a rynek na takie tytuły nie rośnie. Taki Scream ucieka w aliensy i predatory bo im nie idzie.


Jakbym miał do czegoś namawiać to raczej do Nemeais 😁
W pelni popieram. Ostatnio malo Studia Lain w Studiu Lain.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5472 dnia: Styczeń 25, 2019, 11:21:54 pm »
A ja powiem przekornie... Drogie Studio, zostańcie przy 200ad i od czasu do czasu czymś okazjonalnym. Nie bierzcie się za typowe frankofony, bo od tego jest kilku wydawców, a rynek na takie tytuły nie rośnie. Taki Scream ucieka w aliensy i predatory bo im nie idzie.


Jakbym miał do czegoś namawiać to raczej do Nemeais 😁
słowa "typowe" i "rynek" bardzo nie pasują do MM
nie mam pojęcia, o ile większe kokosy można zbić, wydając kolejnego dredda (przypuszczam, że bardzo niewielkie), niż np. les armees du conquerant, ale jestem przekonany, że armiami S.Lain wpisało się na dobre w komiksowo, wydając komiks kultowy i w pewnym sensie przełomowy
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Pawel.M

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5473 dnia: Styczeń 26, 2019, 03:07:10 pm »
A ja powiem przekornie... Drogie Studio, zostańcie przy 200ad i od czasu do czasu czymś okazjonalnym.
Popieram. Frankofony zostawcie innym. Jeśli czasem (czasem!) chcecie odpocząć od komiksu brytyjskiego, to Hiszpania albo Italia. A może jakiś inny ciekawy kierunek znajdziecie - byle nie frankofony.
seczytam.blogspot.com

Offline LordDisneyland

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5474 dnia: Styczeń 26, 2019, 03:15:59 pm »
Najlepiej weźcie w obroty SelfMadeHero ;)
Więcej MACEK!

 

anything