trawa

Autor Wątek: Sails of Glory  (Przeczytany 2728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manowar

Sails of Glory
« dnia: Maj 10, 2014, 01:18:40 pm »
Myślę, że to odpowiedni dział dla tej gry ponieważ jest zdecydowanie bitewniakiem niż planszówką. Stare stateczki po Pirates można wyrzucić ponieważ  obecnie są dostępne napoleońskie okręty w o wiele lepszym wydaniu, które oferuje nam Sails of Glory.
Jakie są wasze spostrzeżenia na temat gry? Bo mnie i moich znajomych ta gra urzekła. Bardzo fajnie przemyślane manewry, jakby nie patrzeć pożyczone z Wings of Glory, tyle że na morzu lepiej to się sprawdza niż w samolotach, akurat pod tym względem włoska firma przegrywa z Axisami. Powracając do tematu. Podoba mi się, że istnieje wiatr, który wpływa na prędkość i manewrowanie okrętów oraz to, że wiatr potrafi być zmienny czy porwisty.  Okręty posiadają obrażenia kadłuba jak i liczbę załogi, która im bardziej się skurcza tym mniej może zdziałać na pokładzie. Są podpalenia, zalania, łamanie masztu, a trafienia zależą od odległości, kąta ostrzału bez żadnych głupawych rzutów kością 1-6. Śmiało mogę powiedzieć iż jest to symulator okrętu. Ciężko jest grać na 3 lub więcej okrętów na stronę gdyż jednemu graczowi ciężko jest zapanować... nad załogą ;) wróć! Zapanować nad wydawaniem rozkazów dla większej ilości okrętów czy to w sprawach manewru czy rozkazów dla załogi. Podoba mi się też wydawanie rozkazów manewru, że jest on wydawany na turę do przodu. Nie jest to samochód żeby nagle skręcić czy zahamować. Jeśli w to pogrywacie to w jakich miejscowościach?

Offline Bogumila89

Odp: Sails of Glory
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2014, 01:13:02 pm »
nigdy nie miałam przyjemności w to grać ale w google zajrzałam co to wgl jest i muszę przyznać że zapowiada się całkiem ciekawie :)

Offline Manowar

Odp: Sails of Glory
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2014, 05:18:04 pm »
Z tego co słyszałem to szykuje się w Trójmieście turniej. Ktoś coś wie?