trawa

Autor Wątek: Krasnoludy Mid-Nor________ CZYLI PLUSY I MINUSY  (Przeczytany 71703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaskier

Krasnoludy Mid-Nor________ CZYLI PLUSY I MINUSY
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 31, 2003, 12:38:02 pm »
witam,
może na samym początku odniosę się do wypowiedzi Filipa (chyba :? ) odnośnie szans jakie mają martwiaki z alchemami.
mówiąc krutko to gówno wiesz o martwiakach i grze (z) nimi :P  :twisted:
wolfen zombie nie jest wcale potrzebny żeby gromić tych cieniasów.
na małe ilości punktów dajesz azael i melmotha (zamiast wolfena - o niego lepszy) ghule (podstawa t tej armii: dobra inicjatywa i parowanie) i okraszasz zombiakami (najpierw opancerzonymi a jak zostanie punktów normalnymi).
azael wzywa puppety i daje dyscyplinę, dajesz jej  też albo ich wysadzanie, albo obniżenie odwagi, melmotch niedość że dobrze bije, to jeszcze daje wokoło strach -7. chodzisz w grupkach po 3-4 jednostki w których jest zawsze po jednym ghulu (daje inicjatywkę i parowanie, ma też oburęczność), a reswzta do bicia.
na większe ilości to wchodzi już gorgona i zgrubsza podobnie tyle że wszystkiego lepiej i więcej :twisted:
nadal taki pewny :?:  :P  :D

sorki za offtopa, ale poczułem się wstrząśnięty :wink:  
już wracam do tematu:
co do krasnali mid-nor to są oni naprawdę świetną armią, oprucz niesamowitego klimatu mają dużą różnorodność (można grać wieloma opcjami - nie jest się przewidywalnym
oprucz tego ów problem z dyscypliną nie jest w cale taki straszny - już za około 70 punktów dostazjemy wyśmienitego maga (ten z głową jak ośmiornica) z dyscypliną 5, tyle że to tak od 250 - 300 pkt :( , no ale kto im broni podratować się w tym momęcie ojuszami (np. oriflame alchemów)
strasznie mi się ostatnio spodobali, a war chce odemnie odkupić lwy więc może to jednak onie będą moją drugą armią :D

PS: to wyrażenie z gównem nie miało na celu wszczynania żadnej kłutni - tylko stwierdzałem fakt i okazywałem swoje oburzenie  8)  - pax

Offline war2bone

Krasnoludy Mid-Nor________ CZYLI PLUSY I MINUSY
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 31, 2003, 12:54:18 pm »
Cytat: "Jaskier"
strasznie mi się ostatnio spodobali, a war chce odemnie odkupić lwy więc może to jednak onie będą moją drugą armią :D


eee - ????? to jednak sprzedajesz ?
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Jaskier

Krasnoludy Mid-Nor________ CZYLI PLUSY I MINUSY
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 01, 2003, 03:38:41 pm »
jeśli chodzi o pluszy mid-norskich krasnali to w żadnym wypadku nie można zapomnieć o ich magii kapłańskiej, która jest u nich cholernie mocna (np. Summon of Harvasters), jedynym mankmentem jest brak kapłanów poziomów 2 i 3 :( oraz niezbyt wielki zasięg aury - tylko 10 cm, ale przy bardzo dobrych warriorach i halabardnikach można wziąść ich całą hordę, okracić kilkoma mocniejszymi wojami i wstawić Narana i ze 2 collectorów (mówię o armii na 400) I zrobić naprawdę mocną armię na tym. potem jak będę miał więcej czasu to dam kilka wyprodukowanych przezemnie rozpisek na ten temat

Offline BeRsErK

Krasnoludy Mid-Nor________ CZYLI PLUSY I MINUSY
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 02, 2003, 10:38:57 pm »
A tak poza tematem czy nie zastanawia was dlaczego Krasnoludy z Mid-Nor nie wzbudzają strachu na takiej samej zasadzie jak umarlaki z Acheronu?? Przecież Mid-Norczycy to nic innego jak pozszywane skrawki ciał poruszane przez demona ;)

Offline Filip

Krasnoludy Mid-Nor________ CZYLI PLUSY I MINUSY
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 03, 2003, 11:39:15 am »
jednak Jaskier ma racje sam zacząłem uzywac martwiaczego supportu, przydaje sie na ciezkie bitwy szczególnie bohaterzy , a tak poza tym grałem z alchemami i przerombałem :evil:  mocno ale to kwestia czasu i techniki .... dzis gram z Wolfami :D mam nadzieje ze bedzie lepiej...
Stand And Fight
Live By Your Heart
Always One More Try
I’m Not Afraid To Die
Stand And Fight
Say What You Feel
Born With A Heart Of Steel"

Offline Jaskier

Krasnoludy Mid-Nor________ CZYLI PLUSY I MINUSY
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 03, 2003, 12:59:05 pm »
hehe, miło mieć rację  :D
co do krasnali to dzisiaj będę grał taką armijką na 300 pkt:
neran the fightfull +divine arbitral
akkersath (czy jakoś tak, piszę z pamieci - ten za 84 z possestem i hard boildem)
collector z summon harwasters i wskrzeszaniem
3*warrior
3*warrior
2*halabardier
2*halabardier
2*scrouge bearer
2*scrouge bearer

co sądzicie o tej rozpisce? jak na mój gust to jest naprawdę dobra. potrzeba jaj tylko troszkę szczęścia w 1 turze magii żeby przyzwać po 2 harvastery/maga a potem jest już z górki - duuużo i z każdą turą coraz więcej many a co za tym idzie coraz więcej harvasterów itd. perfidne  :twisted:
jeszcze nie wiem z czym gram - pewnie alchemicy, po walce napiszę raporcik

Offline BeRsErK

Krasnoludy Mid-Nor________ CZYLI PLUSY I MINUSY
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 03, 2003, 01:26:28 pm »
Wywal 2 halabardników i daj 2 wkurzających lataczy bo inaczej Cię każda armia wymanewruje;)

Offline Jaskier

Krasnoludy Mid-Nor________ CZYLI PLUSY I MINUSY
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 03, 2003, 02:27:33 pm »
błąd w rozpicsce:
zamiast:
3*warrior
3*warrior
2*halabardier
2*halabardier
jest tylko:
3*halabardier
2*warrior
2*warrior

BeRsErK: a wiesz jak się nazywają ci wkurzający latacze :?:
harwasterzy  :twisted:  :P

Offline BeRsErK

Krasnoludy Mid-Nor________ CZYLI PLUSY I MINUSY
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 03, 2003, 02:31:48 pm »
Albo reapers to zależy od tłumaczenia;)

Offline BeRsErK

Krasnoludy Mid-Nor________ CZYLI PLUSY I MINUSY
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 03, 2003, 04:58:22 pm »
Oki to teraz moja armijka na 200 pkt - bez magii

Akaranshet - fajna figórka i mocny bohater
1 fire spitter - aby pomóc wrogowi w zrozumieniu, że z nami należy ostrożnie ;)
2 reapers - aby podenerwować strzelców przeciwnika robiąc dive attack :D a dodatkowo niezłe zabezpieczenie przed zbyt szybkimi jednostkami wroga :D
3 warriors - podstawowe mięcho armatnie dzięki zdolności possesed całkiem żywotne.
2 Scourage bearer - świetne figórki, i pakerne indywidua :D
Razem 199 pkt

Offline BeRsErK

Krasnoludy Mid-Nor________ CZYLI PLUSY I MINUSY
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 03, 2003, 05:41:10 pm »
Oki a teraz kolejna rozpiska, którą przetestuję jutro na orkasach mojego kumpla;)

Kanizihar - świetne statystyki, ma zdolność specjalną, co tura albo +3 do siły albo regeneracja/5( na dość przyjemnych zasadach;) ), która w połączeniu z survival insinct i possesed czyni go niemal niesmiertelnym, no i na dokładkę toxic.
2 incubów - toxic, survival, possesed i co tura albo regeneracja/5 albo +2 do siły - silni i diabelnie wytrzymali na ciosy.
2 fire spittery - superancki chaos w szeregach przeciwnika - nigdy nie wiadomo gdzie trafi ;)
2 reapery - latający skauci - to mówi samo za siebie :D

Armijka strasznie sympatyczna - pozwala na przeprowadzenie jednoczesnego uderzenia z ziemi i powietrza przy jednoczesnym wsparciu artyleryjskim :D
W grze na 300 pkt można się pokusić o więcej reaperów i dodać trochę Prowlerów a wtedy mamy jeszcze kawalerię i jazda :D:D

Offline Jaskier

Krasnoludy Mid-Nor________ CZYLI PLUSY I MINUSY
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 04, 2003, 07:43:32 am »
niestety wspomniana bitwa się nie odbyła, ponieważ przeciwnik nie dotarł, a więc raportu nie będzie
co do twojej rozpiski berserk to nie mam zastrzezeń - obie bardzo mocne i ciekawe.
skąd się doriedziałeś o tej zdolności specjalnej salamander - ja nigdzie czegoś takiego nie widziałem i bałem się że będą za kiepskie :)

Offline BeRsErK

Krasnoludy Mid-Nor________ CZYLI PLUSY I MINUSY
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 04, 2003, 12:27:18 pm »
Opis jest w army builder'ze i na sden'ie - Sam też nie wiedziałem, że są aż tacy ciężcy do zranienia a i powera w łapach mają niazłego :D

Offline Filip

Krasnoludy Mid-Nor________ CZYLI PLUSY I MINUSY
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 10, 2003, 12:01:59 pm »
Tak jak mówi BeRsErK na 300 najlepiej wystawic Kanizihara lub Arkanasetha czy jakos tam... Tego pierwszego najlepiej jeszcze wspomuc  Ring of darkness zeby przyspieszac regeneracje do tego ze 4 lub 3 Incube of the Despot ze 2 prowlery ( c )  no i scourge   tyle ile sie da.  ( wiem ze nie ma tu fire spitterów ale nie znam  templeata)
Stand And Fight
Live By Your Heart
Always One More Try
I’m Not Afraid To Die
Stand And Fight
Say What You Feel
Born With A Heart Of Steel"

Offline war2bone

Krasnoludy Mid-Nor________ CZYLI PLUSY I MINUSY
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 18, 2003, 01:38:24 pm »
za to u mnie maja plusa


 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

 

anything