trawa

Autor Wątek: Equilibrium vs Wasabi czyli kto recenzuje tu filmy!!!!!!??  (Przeczytany 3029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wosho

Equilibrium vs Wasabi czyli kto recenzuje tu filmy!!!!!!??
« dnia: Sierpień 18, 2003, 12:12:31 pm »
Hej:)
Na pocztake witam wszystkich znajomych z gildii bitewniakow i nie znjomych z tej gildii:)
Oto tekst jedengo z kolegow z tematu Equilibrium:
http://www.film.gildia.com/czytelnia/recenzje/equilibrium - przepraszam, to ma być recenzja?

Rozumiem, że recenzentowi film się może nie podobać, ale tutaj nie ma ani nic o obsadzie, ani o reżyserii, muzyce, zdjęciach etc.
Tylko trochę kwękania i powtarzanie oklepanych stereotypów jaka to amerykańska widownia jest głupia.
_________________
Poniewaz kilka dni temu przejrzalem kilka recenzji na gildii cos tu nie gra!!
Imho Equilibrium jest dobry filmem conajmniej:)Walk nie ma za duzo na pewno mozna byloby wstawic wiecej:D(Zamiast egzekucji mogla byc walka ze swoim partnerem )NIe podobalo mi sie natomiast to ze na poczatku uczuciowcy gineli niezabijajac zadnego policjanta a na koniec odwrotnie to bylo glupie:(Rowniez scena w korytarzu jest za bardzo matrixowa i przegieta:(Najlepsza jest scena koncowej walki na pistolety:))))NO ale odchodze od tematu:D
Czytalem tez recenzje filmu Wasabi i autor wychwalal go strasznie a moim zdaniem to tragiczny film.Chodzi i zabija kazdego jednym strzalem troche humoru ale ogolnie beznadzieja na pewno duzo gorsze w porownaniu do Equilibrium!!
Tak wiec czy kazdy sobie moze napisac recenzje i ja zamieszcza??Czy jak lepiej by bylo jesli tak jest gdyby jedna osoba z gildii recenzowala film a potem, komentarze dodawaliby inni chetni bo to porownanie jest tragiczne:(((NIe sprawdzilem niestety autora recenzji ale jesli to ten sam czlowiek to zalamka...

Offline Adam Waśkiewicz

Equilibrium vs Wasabi czyli kto recenzuje tu filmy!!!!!!??
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2003, 12:30:58 pm »
Ani jednego, ani drugiego filmu nie widziałem, więc moje spojrzenie na recenzje jest nieskażone własnymi poglądami na wartość artystyczną i intelektualną obrazów. Equilibrum recenzentowi się nie podobało, i to jest właściwie jedyna informacja, jaką można z całą pewnością wydobyć z jego tekstu - jak na mój gust nie jest to nawet recenzja sensu stricte, a raczej opinia. Natomiast na jej duży plus należy zaliczyć fakt, iż nie zawiera jakichś koszmarnych spoilerów, co mnie osobiście w recenzjach irytuje niepomiernie. O Wasabi słyszałem zróżnicowane opinie, recenzji na NG wprawdzie nie czytałem, ale jeżeli jej autorem jest ten sam człowiek, który popełnił recenzję Equilibrum, to chyba sobie daruję jej lekturę.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline wurmfang

Equilibrium vs Wasabi czyli kto recenzuje tu filmy!!!!!!??
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2003, 09:27:28 am »
Tak niestety w sporej ilosci "popelnionych" na NG recenzji zawarta jest informacja o czym jest film, jakie sceny zwracaja szczegolna uwage - a nie o odczuciach jakie wzbudza w nas dany obraz?

Jaka powinna być idealna recenzja - opowiadac tresc czy opisywac nasze odczucia zwiazane z ogladaniem filmu?

Offline Zibi

Equilibrium vs Wasabi czyli kto recenzuje tu filmy!!!!!!??
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2003, 08:45:44 pm »
Cytat: "wurmfang"
Jaka powinna być idealna recenzja - opowiadac tresc czy opisywac nasze odczucia zwiazane z ogladaniem filmu?

Tresc - streszczenie
Odczucia - recenzja

Taki jest moj poglad na ten temat.

Offline adiego

Equilibrium vs Wasabi czyli kto recenzuje tu filmy!!!!!!??
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2003, 09:54:57 pm »
http://film.gildia.pl/filmy/wasabi/dvd o te recke chodzi?

Jesli tak, to ja ja napisalem i nic wspolnego z Equilibrium nie ma ten film. Wiec nie wiem czemu porownujecie te dwa filmy i te dwie recenzje. O gustach sie nie rozmawia i proponuje zamknac ten temat raz na zawsze.

Zreszta porownywac ze soba te dwa filmy? To jest chore.

Ps: Jednemu podoba sie to, drugiemu tamto. Szkoda, ze nie zaczeliscie wyzywac autorow od debili, bo przeciez liczy sie Wasze zdanie - Wasze "cholerne" odczucia. Ech...
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Kormak

Equilibrium vs Wasabi czyli kto recenzuje tu filmy!!!!!!??
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2003, 11:01:43 pm »
adiego, nie chodzi o porównywanie obu filmów. Ale tekst o "Equilibrium" w żadnym wypadku nie można nazwać recenzją. Czytałeś to w ogóle?

Offline adiego

Re: Equilibrium vs Wasabi czyli kto recenzuje tu filmy!!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2003, 06:44:27 am »
No jak dla mnie, to pomylono autorow, to raz - wiec sprostowalem. Wyszlo na dodatek na to, ze tamtemu autorowi bardziej sie podobalo "Wasabi" - nawet jesli tak, to jest to przeciez jego gust.

Dwa - ktos chyba nie rozpoznaje dwoch roznych stylow...

Swoje zdanie na temat filmu miales prawo wypowiedziec i tego Ci nie bronie - szanuje je w tym mkmencie

Cytat: "Wosho"
Tak wiec czy kazdy sobie moze napisac recenzje i ja zamieszcza??Czy jak lepiej by bylo jesli tak jest gdyby jedna osoba z gildii recenzowala film a potem, komentarze dodawaliby inni chetni bo to porownanie jest tragiczne:(((


Tak wiec spiesze i tu z wyjasnieniem - kazdy, ale to doslownie kazdy ma prawo napisac jakis tekst i nam podeslac. Ale czy on zostanie zamieszczony, to juz o tym decyduje sam koordynator. Ja jestem od dzialu DVD, wiec swoja recenzje (po kilkunastokrotnym sprawdzeniu) zamiescilem. Jesli chodzi o recki kinowych obrazow - pretensje prosze kierowac do koordynatora filmowki.

Cytat: "Wosho"
NIe sprawdzilem niestety autora recenzji ale jesli to ten sam czlowiek to zalamka...


Jak sie czyta recenzje, to tez trza wiedziec kto ja napisal. To tak jakbys przeczytal "Pana Tadeusza" i nie wiedzial kto go napisal.

A jesli chodzi o "nieszczesna" recenzje "Equilibrium", to: niepotrzebnie gosc dowalil do niej realia polskie, a wiec teksty z LPR (to nie jest wcale smieszne;(  ). Faktycznie, powinien popracowac troche nad swoim stylem, bo jak na razie ta recenzja popelnij jedna wielka kpine.

Ps: Filmu nie ogladalem, wiec nie bede sie na jego temat wypowiadac w sposob krytyczny badz nie.

Mi tylko chodzilo o pomylenie autorow tekstow i ewentualnie - narzekania na, to ze komus bardziej sie podobal ten, a nie tamten film i ze to jest "zalamka" (jak ktos napisal w poscie).

I tym samym koncze moja rozmowe na ten temat - nic wiecej juz tutaj nie da sie powiedziec;-) Wyjasnilem co mialem do wyjasnienia.
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Jimmy

Equilibrium vs Wasabi czyli kto recenzuje tu filmy!!!!!!??
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2005, 04:54:06 pm »
Czytając ostatnie recenzje dochodzę do wniosku, że nie jest tak źle, choć może rzeczywiście czasem ciut za dużo tam subiektywizmu. Bo o ile rzeczywiście zgadzam się z Zibim że recenzja ma opisywać emocje i zachęcać lub nie do obejrzenia filmu, to jednak krytyka powinna być w miarę konstruktywna i czymś poparta (np: jeżeli pisze się, że "głupia fabuła" to jakieś uzasadnienia - bez spoilerów; drewniane aktorstwo - konkretne przykłady etc.).

Jak jest teraz z umieszczaniem recenzji na filmówce? Aktualne jest to co napisałeś adiego? Każdy może podesłać recenzję i pozytywnie oceniona przez Koordynatora zostanie umieszczona w serwise? Czy może aktualny i jedyny jest skład umieszczony na stronie?
Rafał Pawłowski (czyli "deckard"?) - koordynator Gildii Filmowej
Artur "Adiego" Dobrowolski - koordynator Gildii DVD
Damia -
Murderdoll - recenzent horrorów wszelkiej maści
Arisara - newsroom,
Przemek - boxoffice
Na jaki adres można wysyłać recenzje? Czy potrzebne są jakiś wymagania formalne dla nadsyłanych tekstów?

Offline adiego

Equilibrium vs Wasabi czyli kto recenzuje tu filmy!!!!!!??
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2005, 06:36:21 pm »
Cytat: "jimmy"
Jak jest teraz z umieszczaniem recenzji na filmówce? Aktualne jest to co napisałeś adiego? Każdy może podesłać recenzję i pozytywnie oceniona przez Koordynatora zostanie umieszczona w serwise? Czy może aktualny i jedyny jest skład umieszczony na stronie?
[...]
Na jaki adres można wysyłać recenzje? Czy potrzebne są jakiś wymagania formalne dla nadsyłanych tekstów?


Kazdy moze. Najlepiej w txt lub doc. Nie moze byc literowek. Wydaje mi sie, ze minimum polowa A4. Najlepiej na adres deckarda rp@gildia.pl. Lub do mnie, to dam dalej. Jest jeszcze damia@gildia.pl, naszej redakcyjnej "ozdoby";)

Oczywiscie taki tekst musi trzymac poziom...
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"