trawa

Autor Wątek: Ostatnie kuszenie Chrystusa  (Przeczytany 3269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spajder

Ostatnie kuszenie Chrystusa
« dnia: Sierpień 18, 2003, 08:16:27 pm »
Co sądzicie o tym filmie? Czy jest kontrowersyjny, obrazoburczy? Czy może jest tylko rozprawką w stylu "a co by było gdyby"?
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Baldwin

Ostatnie kuszenie Chrystusa
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2003, 09:59:41 pm »
kurde, od jakiś 3 lat staram sie wreszcie obejrzec ten film i wciaż nie mogę go zdobyć.... :?

Offline Kormak

Ostatnie kuszenie Chrystusa
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2003, 11:18:48 pm »
Już ci mówiłem Baldwin, że wystarczy wpaść do mnie :D

A film jest świetny, kontrowersyjny - oczywiście, że tak. Inaczej puszczano by go u nas w kinach, a do tej pory tego nie zrobiono. Fantastyczni aktorzy i rewelacyjna muzyka (wg wielu jeden z najlepszych soundtracków wszechczasów).

Offline Baldwin

Ostatnie kuszenie Chrystusa
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2003, 02:12:56 pm »
Cytat: "Kormak"
Już ci mówiłem Baldwin, że wystarczy wpaść do mnie :D


O kurde, nie wiedziałem,ze to masz.No to zapewne niedługo pojawi się tu moja opinia.Jak tylko wpadnę do Kormaka.

Offline Spajder

Ostatnie kuszenie Chrystusa
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2003, 03:06:17 pm »
Mnie trochę zawiodła końcówka. Za bardzo w stylu American Dream.
Za to bardzo zaciekawił mnie portret psychologiczny Jezusa, jakże odmienny od tych z lekcji religii (kiedy to było? ;)). Judasz też był świetny. Troszkę zapomniano o reszcie ale nie szkodzi. Całość bardzo warta obejrzenia i - oczywiście - posłuchania.
Bóg nie jest izraelitą - świetny tekst.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Last Viking

  • Gość
Ostatnie kuszenie Chrystusa
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2005, 02:30:48 pm »
Niedawno zakupiłem DVD "Ostatnie kuszenie Chrystusa". Film świetny, doskonałe aktorstwo Defoe, muzyka Petera Gabriela.
Oczywiście film nigdy nie pojawił się w Polskich kinach i TV i nie wiem dlaczego. Jezus w "Ostatnim Kuszeniu..." przedstawiony jest jako człowiek którym bądź co bądź także był. Nie wierzę iż człowieczy syn Boga był wolny od ludzkich namiętności i słabości, jak chcą tego "dewoci".
Najbardziej podobał mi się motyw z ofiarowaniem Jezusowi "subiektywnego czasu", w ciągu kilku sekund na krzyżu przeżył alternatywne życie. To się nazywa kuszenie... ;)
Jezus odrzuca jednak miłość i szczęście ziemskie, jakie może dać mu rodzinne życie z ukochaną kobietą (kobietami?) i wybiera męczeństwo.
Więc o co chodzi naszym "czarnym cenzorom" ?

Offline Angelus

Ostatnie kuszenie Chrystusa
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2005, 02:56:26 pm »
Film rewelacyjny!Defoe wspaniały!Wreszcie Jezus został pokazany jako człowiek.Ze swymi słabościami i watpliwosciami jest bliższy każdemu z nas, bardziej ludzki i jak dla mnie bardziej realny.Musze koniecznie przeczytać książkę, którą zresztą w niejednym kraju wpisano na indeks dzieł zakazanych!O zgrozo!Średniowiecze mamy czy co?
Skoro płenta filmu jest zgodna z Ewangelią, nie rozumiem tego szumu wokół filmu i książki.,,Dziwny jest ten świat"...

Dla mnie ,,Ostatnie kuszenie..." to dramat o człowieku, który musial wypełnić boski plan, o jego wątpliwosciach, strachu,słabościach i sile, o Bogu, który dokonał aktu wielkiej miłości.
Poruszająca była tu postać Judasza, przyjaciela, który musiał zdradzić przyjaciela aby wypełniła sie wola boska.I nie zrobił tego dlatego, ze był zdrajcą lecz ponieważ, tak jak Jezus, był narzędziem w rękach Boga.To tez był akt ogromnej miłości odkupiony jakże wielkim cierpieniem.

Polecam każdemu ten obraz bo jest wart poznania.
Niedawno wyszedł na dvd i nawet nie kosztuje zbyt dużo.

Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline Bosak

Ostatnie kuszenie Chrystusa
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2005, 06:34:23 pm »
film jest ...nudny.... nie kontrowersyjny... kiedy się go ogląda nie ma się w żadnym razie wrazenia ze jest to film o Jezusie... przedstawia się go tam jak zboczonego świra... który schodzi z ktrzyza bo chce zamoczyć i sie boi... eh czy to budzi kontrowersje ?? hmm moze w ludziach którzy przed snem Biblie czytają i odmawiają różaniec co 15 minut... w radiu maryja pewnie tak ;) a tak serio aktorzy jakoś nie przemawiali...wiem ze inni by pewnie nie chcieli zagrać a jednak było by to lepsze bo aktor który grał Jezusa po prostu nie przemawiał do mnie... tak samo to z judaszem kiedy przyszedł i mówi(a przecież miał sie powiesić) jak on to cierpiał bo musiał go wydać na krzyż a on śmiał z niego zejść :/ to było naiwne takie troche... ah mistrzu wbiłem ci nóż w plecy a ty nie umarłeś jak mogłeś !! :/ eh....   piotr ukazany jak ***** tam był...no ale coż... :/
ja bym powiedział tak : świetny pomyśł.... świetna fabuła.... i... słąbe zrealizowanie... za długi film.... niektóre sceny niepotrzebne :/ ale ogolnie jak nie masz co robić wieczorem polecam obejrzec chociażby na SŁAWE TEGO FILMU.....
ight with honor and die with honor !!