Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6  (Przeczytany 282288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pjotroos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1020 dnia: Sierpień 28, 2014, 02:42:50 pm »
Również nie narzekam na kolory w wydaniu z WKKM. Swój Mega Marvel ostatnio miałem w rękach ładnych parę lat temu, więc wspomnienia pewnie nieco się zatarły, ale dla mnie dalej to wygląda jak zasadniczo ta sama historia. Faktycznie dużo większym czynnikiem blokującym jest to, że historia aż tak wielkiego wrażenia już nie robi - choć to dalej kawał solidnego komiksu.

Offline opall

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1021 dnia: Sierpień 28, 2014, 05:25:04 pm »
Takie tam info z linii frontu. Wczoraj w toruńskim empiku (starówka) popołudniu pozostały tylko dwa egzemplarze "1602". Dziś już brak.
Czy nakład był mniejszy, czy też ten tom cieszył się takim zainteresowaniem jak Weapon X?
Szczerze mam nadzieję, że opcja nr 2 - miło patrzeć jak WKKM znika z półek sklepowych w takim tempie.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1022 dnia: Sierpień 28, 2014, 05:47:44 pm »
Z innej beczki , przeczytałem że do prenumeratorów dopiero dziś dotarli ultimates i broń x . jestem szczęśliwy bo zawsze miałem opóźnienia a tu dostaje razem z resztą :smile:

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1023 dnia: Sierpień 28, 2014, 06:13:59 pm »
Odchodząc od tematu kolorów, kupiłem dzisiaj 1602 i po przeczytaniu 4 rozdziałów jestem pod wrażeniem duetu Gaiman/Kubert. Tak zręczne wplątanie bohaterów Marvela do całkiem nowego świata wyszło płynnie i niezwykle barwnie. A same ilustracje to miód na moje serducho!
Zaraz zabiorę się za kolejny rozdział, bo lektura uzależnia :wink:
Ja też po połowie 1602 jestem pod wrażeniem. Nie spodziewałem się tak wielowątkowej, troche poplątanej historii, troszkę w klimatach "Gry o Tron" (przepraszam za porównanie "niekomiksowe", ale tak mi się kojarzy). Zresztą Gaimana trudno z czymkolwiek porównywać. A trzeba szczerze powiedzieć, że tych smaczków związanych z oryginalnymi postaciami superbohaterów jest sporo (ta "fajka" Furego :biggrin: ).

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1024 dnia: Sierpień 28, 2014, 07:37:16 pm »
Dzisiaj bylem w 2 empikach i 1602 idzie bardzo ladnie. W obu sklepach zostaly juz tylko pojedyncze sztuki :shock:
pzdr
PS Tez jestem bardzo zadowolony z zakupu weapon x. Kolory nie sa wcale takie zle, a tlumaczenie tez daje rade. Ogolnie jestem zadowolony, a info o wiadomo o kim, dla mnie nie istnieje :razz: Weapon X-cud, miod, malina, PERELKA wkkm :razz:

 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1025 dnia: Sierpień 28, 2014, 07:49:48 pm »
Z innej beczki , przeczytałem że do prenumeratorów dopiero dziś dotarli ultimates i broń x .

No właśnie, ja dziś też dostałem wreszcie awizo.
Z moich obliczeń wynika (prenumeruję od początku), że tym razem prenumerata pobiła rekord opóźnienia w stosunku do oficjalnych premier. Przynajmniej w moim przypadku. Do tej pory dostawałem awizo NAJPÓŹNIEJ we środę równo z premierą następnego albumu - którego paczka już nie obejmowała. Tym razem - dzień po premierze.
W sumie to tylko takie spostrzeżenie. Pewnie Hacheciarze też mają końcówkę wakacji...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1026 dnia: Sierpień 28, 2014, 08:02:12 pm »
Stary to masz wypas ja się cieszę że dostałem tak wcześnie

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1027 dnia: Sierpień 28, 2014, 08:09:39 pm »
Ja też po połowie 1602 jestem pod wrażeniem. Nie spodziewałem się tak wielowątkowej, troche poplątanej historii, troszkę w klimatach "Gry o Tron" (przepraszam za porównanie "niekomiksowe", ale tak mi się kojarzy). Zresztą Gaimana trudno z czymkolwiek porównywać. A trzeba szczerze powiedzieć, że tych smaczków związanych z oryginalnymi postaciami superbohaterów jest sporo (ta "fajka" Furego :biggrin: ).

Ja czytałem ten komiks jak wydał go Egmont kilka lat temu, a odświeżyłem go sobie może z rok temu. Pierwsze zeszyty wydały mi się rewelacyjne - takie świeże spojrzenie na superbohaterów. Ale później .. hmm... Według mnie historia traci na tym że nie ma w niej postaci pierwszoplanowej. Niby jest F4, pająk, X-Men czy indianin (żeby nie spoilerować nie powiem kim się okazuje) ale jakoś fabuła tak się układa że jest to komiks o wszystkich i o nikim.
Tak czy owak, komiks wart polecenia, chociaż zostawił mi pewien niedosyt.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1028 dnia: Sierpień 28, 2014, 08:54:20 pm »
Ja czytałem ten komiks jak wydał go Egmont kilka lat temu, a odświeżyłem go sobie może z rok temu. Pierwsze zeszyty wydały mi się rewelacyjne - takie świeże spojrzenie na superbohaterów. Ale później .. hmm... Według mnie historia traci na tym że nie ma w niej postaci pierwszoplanowej. Niby jest F4, pająk, X-Men czy indianin (żeby nie spoilerować nie powiem kim się okazuje) ale jakoś fabuła tak się układa że jest to komiks o wszystkich i o nikim.
Tak czy owak, komiks wart polecenia, chociaż zostawił mi pewien niedosyt.

Świetnie to ująłeś, z każdym kolejnym rozdziałem wprowadzane są kolejne udziwnienia, jak latający statek prowadzony przez Jean czy moim zdaniem nieudany zabieg ze wprowadzeniem postaci Obserwatora. Do połowy komiksu była to w miarę realistyczna wizja całkiem nowego świata, i ten sposób prowadzenia postaci był rewelacyjny. Ale nie ma co narzekać, za 40 zł dostajemy świetny, grubiutki komiks (w końcu to, aż 224 strony :wink: ), który naprawdę nadaje się na wieczorną lekturę.
Szkoda tylko, że dopiero na ostatnich stronach pająk gryzie Petera, bo brakowało mi jego bardziej dojrzalszego odwzorowania. Bardzo podobało mi się przeprowadzenie ataku na fortecę Dooma, tak samo jak pojawienie się Thora oraz genialny pomysł z Icemanem i jego lodowym deszczem.
Podsumowując z czystym sumieniem daję ocenę 4/5, za takie komiksy osoby nie lubiące klasycznego superhero, powinny przekonać się do Marvela.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1029 dnia: Sierpień 28, 2014, 09:05:39 pm »
Z jeszcze innej beczki.
Nie mając jeszcze rano dzisiejszej prenumeraty postanowiłem uczcić Dzień Publicznego Czytania Komiksu, czytając jeden z pominiętych tomów WKKM. Padło na "She-Hulk", która zresztą bardzo mi przypadła do gustu.
Mam jednak pewne specyficzne spostrzeżenie.
Wgapiałem się i wgapiałem w okładkę.
W jej kompozycję i kolorystykę.


I nagle uderzyła mnie jej... waginalna symbolika  :shock:
Oczywiście, można powiedzieć, że to po prostu ja mam kosmate myśli i to tylko moja fantazja, ale na to z kolei mogę odpowiedzieć, że:
a) autor zrobił to na tyle zręcznie, aby wydawca mu się nie przyczepił.
b) autor niczego takiego nie zaplanował, ale jego podświadomość zrobiła swoje.

Jak się zresztą popatrzy na wiele innych okładek "She-Hulk" (oraz treść samego komiksu), to moja interpretacja nie powinna dziwić. Choć żadna z dotychczasowych okładek nie była aż tak śmiała.
Świetny komiks do czytania w miejscach publicznych!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2014, 09:11:08 pm wysłana przez Szczoch »
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1030 dnia: Sierpień 28, 2014, 09:11:41 pm »

Wgapiałem się i wgapiałem w okładkę.
W jej kompozycję i kolorystykę

I nagle uderzyła mnie jej... waginalna symbolika  :shock:
Masz rację. Symbolika tej okładki jest niewątpliwie waginalna.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1031 dnia: Sierpień 28, 2014, 09:13:45 pm »
Masz rację. Symbolika tej okładki jest niewątpliwie waginalna.
Teraz, choćbym chciał, już się od tego nie uwolnię. (Zresztą nie chcę.)
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Death

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1032 dnia: Sierpień 29, 2014, 11:34:26 pm »
Zapomniałem, że się w tym wątku wypowiadałem, ale właśnie nadrobiłem te kilka stron.
Pomijając fakt, że nie znał za dobrze oryginału i pisał, że Pierścień był zdobny w kamienie szlachetne (w oryginale gładki), Eldar to miejsce (szczep elfów), ithildin to pismo (metal), hobbici nosili buty i mnóstwo innych, które sugerują, że nie zna oryginału i pomijając fakt, że nie zna dobrze angielskiego i pisał, że steeds to stada, mantelpiece - komoda itd.,a także pomijając fakt, że notorycznie mylił miary długości, to muszę uczciwie przyznać, że błędów nie robił.
Akurat styl i tłumaczenie nazw własnych najmniej mi przeszkadzało.
Pierwszy raz o takich rzeczach czytam. O jak dobrze, że przerwałem po paru stronach z Bagoszowem i Bagoszem. To była dla mnie zbyt hardkorowa lektura. A potem pożyczyłem ją takiemu jednemu kumplowi, który mnie trochę wkurzał.  :wink: Więc niech sobie pierwszy raz w życiu takiego Władcę czytał.

...z radością odkryłem, że w środku papier nie jest kredowy, co powoduje, że kolory choć nasycone nie są jaskawe i nie sprawiają wrażenia, że chciałyby odbyć stosunek seksualny z moimi oczami.
:biggrin:

Odchodząc od tematu kolorów, kupiłem dzisiaj 1602 i po przeczytaniu 4 rozdziałów jestem pod wrażeniem duetu Gaiman/Kubert.
Ten komiks mi się podobał. Fajny jest też ten kolejny komiks Gaimana w kolekcji, czyli Przedwieczni. Z tego co pamiętam, to niedługo wyjdzie. Zbierze się może ze 20 komisów superhero, które uważam za fajne.  :wink: Spory procent to będą Batmany. Uwaga, wyliczam fajne superhero, które pamiętam: Strażnicy, Zabójczy żart, Weapon X, Miecz Azraela, Długie Halloween, Azyl Arkham, DKR, Powrót DKR, Przedwieczni, 1602, Nawiedzony Rycerz...hmm....Spawn się liczy? To Spawn, Fantastic Four - Infinity War, Batman versus Predator 1 i 2... Podobały mi się też serie X-men i G.I.Joe z Tm-semica. Ale to było dawno temu. Zdecydowanie na plus wyróżniał się Spawn, mógłbym go spokojnie nadal kupować, np. zeszyt tygodniowo.

Aha, podobał mi się też Ród M. Bardzo fajny scenariuszowo, (spoiler!)dobry był motyw z mutantami, którzy na powrocie starego porządku straciliby bliskich, których dopiero co odzyskali, np. Spiderman i jego wujkowie. Rysunki w ogóle mi się nie podobały, ale fabuła ok.

(ale syf, nie działa spoiler, a kiedyś był nawet taki guzik)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2014, 11:41:25 pm wysłana przez Death »

Offline miki2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1033 dnia: Sierpień 30, 2014, 12:38:19 am »
Cytuj
Fantastic Four - Infinity War


Jeśli czytałeś ten komiks w Mega Marvelu, to podobała ci się jego jedna szósta  :badgrin:  Polecam pełne amerykańskie wydanie, bo Starlin to genialny scenarzysta. W końcu napisał Batman: Death in the Family.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1034 dnia: Sierpień 30, 2014, 01:36:21 am »

Jeśli czytałeś ten komiks w Mega Marvelu, to podobała ci się jego jedna szósta  :badgrin:  Polecam pełne amerykańskie wydanie, bo Starlin to genialny scenarzysta. W końcu napisał Batman: Death in the Family.
Ten Batek to - z tego co czytałem (recenzje i opisy) - jakiś tam specjalny podobno nie jest. Ważny, ale niespecjalny.
Żeby nie było OT: 1/6??? Wow, wiedziałem, że przycięli, ale nie wiedziałem, że wycięli 5/6 historii. Mnie Infinity War kojarzy się z dobrym typowym starym superhero. Wybitne dzieło to nie jest, ale jakaś fabuła jest, dużo bohaterów, dużo akcji, ale nie bezsensownie prowadzonej, nie przynudza (jak Exc Post Factum... czy jak to się nazywało...) i pamiętam, że mi się naprawdę dobrze czytało :smile: A podobno 1. część (Rękawica) jeszcze lepsza
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2014, 01:41:05 am wysłana przez mack3 »

 

anything