Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6  (Przeczytany 284381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk_stepowy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1095 dnia: Wrzesień 10, 2014, 08:14:41 am »
Ja też! Tym bardziej że już na mnie czekają  trzy cegły Bendisa  :smile:

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1096 dnia: Wrzesień 10, 2014, 02:10:57 pm »
Drugi zasługujący na uwagę komiks z Daredevilem, intrygująca złożona opowieść z mocnym jak na Marvela finałem.
Fabularnie nieco podobna do tomu 20, ale z każdym rozdziałem można zauważyć różnicę. Graficznie bez zarzutu, kadry przestawiano są dynamicznie i efektownie. Po przeczytaniu odniosłem wrażenie, że jest to dobry materiał na film pełnometrażowy.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1097 dnia: Wrzesień 10, 2014, 05:42:54 pm »
Po raz pierwszy od początku kolekcji nie znalazłem nowego numeru w dwóch empikach ani dwóch salonikach, gdzie zawsze dotąd były... :(
Pocieszam się myślą że mimo porządnej fabuły, obrazki Quesady nijak nie pasują do klimatu historii.

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1098 dnia: Wrzesień 10, 2014, 07:24:39 pm »
A ja w M1 w Czeladzi w Empiku zastałem 3 sztuki. Ale... 2 były strasznie obite, a trzecia w idealnym stanie miała przesunięty laminowany nadruk o kilka centymetrów w taki sposób, że nawet kawałek grzbietu był laminowany. Niby unikat, ale wiocha straszna. W Relayu nie było, więc jutro muszę w Katowicach gdzieś kupić;/
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1099 dnia: Wrzesień 10, 2014, 07:45:33 pm »
Tez zauwazylem, ze jakos nie za duzo bylo tych darkow w dwoch empikach, ktore odwiedzilem.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kosmoski

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1100 dnia: Wrzesień 11, 2014, 08:31:24 am »
Po raz pierwszy od początku kolekcji nie znalazłem nowego numeru w dwóch empikach ani dwóch salonikach, gdzie zawsze dotąd były... :sad:
Pocieszam się myślą że mimo porządnej fabuły, obrazki Quesady nijak nie pasują do klimatu historii.

u mnie w empiku było to samo, okazało się, że jeszcze nie raczyli wyłożyć porannej dostawy (dziwna praktyka zwłaszcza jak na godzinę 14...)

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1101 dnia: Wrzesień 11, 2014, 11:37:25 am »
u mnie w empiku było to samo, okazało się, że jeszcze nie raczyli wyłożyć porannej dostawy (dziwna praktyka zwłaszcza jak na godzinę 14...)


dlatego od paru miesięcy przestałem kupować w empiku.
Jadąc na niegdyś uczelnię zajrzałem do empika - nie wyłożylil,
wracałem koło 15 - zajrzeć wieczorem,
zaglądam przed zamknięciem sklepu i co usłyszałem po raz trzeci od tej samej kobiety? - "A nie mógłby pan jutro się zapytać?"

Zamiast tego zamówcie u siebie w kiosku. Płacąc z góry kioskarz na pewno będzie wam zamawiał komiksy i na pewno przyjdą ;)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1102 dnia: Wrzesień 11, 2014, 12:54:22 pm »
Cytuj
Zamiast tego zamówcie u siebie w kiosku. Płacąc z góry kioskarz na pewno będzie wam zamawiał komiksy i na pewno przyjdą ;)

+1 Robię tak od początku i zawsze mam w środę rano swój tomik :wink:

Offline kosmoski

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1103 dnia: Wrzesień 11, 2014, 01:47:45 pm »
Tylko, że ja nie kupuję wszystkich tomów (część mam w innym wydaniu, inne mnie nie interesują). Poza tym idąc do salonu zazwyczaj jak mam przed sobą kilka sztuk mogę wybrać jakąś nieuszkodzoną (póki co odpukać takie własnie udało mi się kupić)...

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1104 dnia: Wrzesień 12, 2014, 07:07:46 pm »
Przeczytałem dzisiaj Niemy krzyk i jestem bardzo zadowolony, świetna historia. Do tego kupiłem na allegro taniej niż okładkowa. Polecam, bo dwa tomy Planety Hulka były słabiutkie, mam nadzieję że w Wielkiej wojnie będzie lepiej.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1105 dnia: Wrzesień 12, 2014, 07:51:08 pm »
Podobnie odbieram komiksy z Hulkiem wydane w ramach WKKM. "Planeta Hulk" to dla mnie jeden z najsłabszych komiksów z kolekcji, a "Niemy krzyk" to znakomita lektura, solidny fragment słynnego runu Davida i Keowna. Ale po "Wielkiej Wojnie Hulka" wiele sobie nie obiecuję, w końcu to kontynuacja "Planety Hulk" - co prawda akcja przenosi się na ziemię, wściekły Hulk będzie demolował, pewnie wystąpi sporo innych superbohaterów, może będzie to zupełnie inny komiks, ale wolę się nie nastawiać i ewentualnie być miło zaskoczonym. Więcej obiecuję sobie po dwóch starszych komiksach z Hulkiem z drugiej 60-tki kolekcji: "This Monster Unleashed" i "Heart of the Atom", ale na nie jeszcze trochę poczekamy.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1106 dnia: Wrzesień 12, 2014, 08:09:56 pm »
Ale numer, wcześniej nie zauważyłem, że jeden z moich ulubionych tomów kolekcji spotkał się z tak chłodnym przyjęciem. :smile:
A możecie Panowie powiedzieć, co dokładnie nie zagrało w tej historii, że Wam się nie podobała? Lubię Gladiatora, wielbię Spartakusa, więc kolejna historia w tych klimatach to coś w sam raz dla mnie. Dodać do tego otoczkę sci-fi (lubię), motyw kształtowania się drużyny (bardzo lubię) i całkiem niezłego antagonistę i mam komiks którego bym sobie lepiej nie wymarzył.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1107 dnia: Wrzesień 12, 2014, 08:40:12 pm »
Ale numer, wcześniej nie zauważyłem, że jeden z moich ulubionych tomów kolekcji spotkał się z tak chłodnym przyjęciem. :smile:
A możecie Panowie powiedzieć, co dokładnie nie zagrało w tej historii, że Wam się nie podobała?

Od razu się przyznaję, że pierwszy tom przeczytałem cały, drugi natomiast odpuściłem mniej więcej w połowie.
Graficznie nie mam zastrzeżeń, narysowane odpowiednio. Ale scenariusz nie podszedł mi kompletnie, pomimo tego że Hulk myśli, cała akcja to jedna wielka sieczka. W każdym rozdziale pojawiają się praktycznie te same schematy, można łatwo przewidzieć co stanie się na kolejnych stronach. Nic mnie praktycznie nie zaskoczyło, pomimo tego że tom pierwszy był całkiem obszerny, w pamięci obecnie nie pozostało mi nic, oprócz ciągłej bitki.
Ponadto nie lubię takich udziwnionych bohaterów-kosmitów z odnóżkami. Fajnie wygląda jeden, ale przy większej ilości jakoś ucieka mi radość z czytania, mam jednak nadzieję że powrót na Ziemię odmieni ten ciąg, bo jednak powrót Hulka zapowiada się gwałtownie. I jestem ciekaw tej zielonej zemsty na innych superbohaterach.


ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1108 dnia: Wrzesień 12, 2014, 08:40:45 pm »
Też lubię Gladiatora, co nie znaczy, że polubię Hulka wrzuconego w podobną historię. Zaraz po lekturze "Planety Hulk" naskrobałem kilka zdań:

Może i nie jestem na czasie, ale dopiero teraz przeczytałem Planetę Hulka. Jak dla mnie nic specjalnego. Lubię zielonego, ale w tradycyjnym wydaniu. W ogóle jak sobie pomyśle, to te wszystkie ważne eventy, które mają wprowadzić wielkie zmiany i wywrócić życie bohaterów do góry nogami, średnio mi podchodzą - choćby ostatnio u nas wydane Ród M, Wojna domowa, czy teraz Planeta Hulka. Sam pomysł wyjściowy wydawał się ciekawy, ale wyszedł z tego komiks nudny, schematyczny, przesycony akcją. Najlepiej czytało mi się końcówkę, zwiastującą powrót Hulka na Ziemię. Mimo wszystko, ciekaw jestem World War Hulk.


Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1109 dnia: Wrzesień 12, 2014, 08:42:13 pm »
ramirez82

Nasze posty napisane praktycznie w tym samym czasie, są niemal identyczne :smile: