Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6  (Przeczytany 282287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1110 dnia: Wrzesień 12, 2014, 08:45:13 pm »
ramirez82

Nasze posty napisane praktycznie w tym samym czasie, są niemal identyczne :smile:

Ja właściwie skopiowałem to co napisałem po przeczytaniu "Planety Hulka" w temacie Wielka Kolekcja Komiksów Marvela cz. 5. Ale komiks ten rzeczywiście odebraliśmy podobnie.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1111 dnia: Wrzesień 12, 2014, 08:54:11 pm »
Cóż, wychodzi na to, że to (jak zwykle) kwestia gustu. Podchodząc do tego komiksu byłem przygotowany na dużo walk - w końcu w pierwszej części mamy gladiatorów, w drugiej wojnę przeciwko imperium. Tak samo udziwnieni kosmici mi nie przeszkadzają, zwłaszcza, że są oni po części wzięci bezpośrednio ze starszych komiksów Marvela.
W ogóle jak sobie pomyśle, to te wszystkie ważne eventy, które mają wprowadzić wielkie zmiany i wywrócić życie bohaterów do góry nogami, średnio mi podchodzą - choćby ostatnio u nas wydane Ród M, Wojna domowa, czy teraz Planeta Hulka.
Kurcze, każdy z tych komiksów uważam za bardzo dobry. :smile: Może Wojna domowa momentami cierpiała z powodu braku tie-inów w naszym wydaniu - po ich doczytaniu akcja prezentuje się zdecydowania bardziej płynnie i zachowania postaci są lepiej uzasadnione. A Ród M jest imho świetnym eventem. I naprawdę wprowadził wielkie zmiany, na całkiem długi (jak na Marvela) czas. W końcu "No more mutants..."

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1112 dnia: Wrzesień 12, 2014, 08:59:47 pm »
Nie przesadzal bym z ta identycznoscia. Identycznosc i podobienstwo to jednak nie to samo. :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1113 dnia: Wrzesień 12, 2014, 09:01:25 pm »
Przyznam rację :wink:

Offline adam and arluk

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1114 dnia: Wrzesień 12, 2014, 09:25:48 pm »
"Planeta Hulka" to w moim odczuciu najgorszy komiks z WKKM. Nawet ramotka pokroju "Tajnych Wojen" nie zmęczyła mnie aż tak okrutnie jak właśnie komiks z Hulkiem. Rzekłbym wręcz, że komiks ten obraża inteligencję czytelnika.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1115 dnia: Wrzesień 12, 2014, 09:50:34 pm »
Rzekłbym wręcz, że komiks ten obraża inteligencję czytelnika.
Aż tak? :smile: Można zarzucić, że komiks ten jest przepełniony akcją. Choć i tutaj nie zauważam, żeby w którymkolwiek miejscu przeszkodziło to autorowi zbudować pokaźną bazę postaci (poza Hulkiem większość kompletnie od zera) i opowiedzieć spójną historię. Żeby mówić o obrażaniu inteligencji czytelnika komiks powinien mieć chyba jakieś poważne wady w swojej konstrukcji. Czy zachowania jakichś postaci nie miały sensu? Czy postaci te nie rozwijały się wraz z historią? A może któreś z nich zachowywały się "out of character"? Były jakieś nielogiczności, lub zaburzony ciąg przyczynowo-skutkowy?
Komiks ten jest komiksem akcji. I ani tego nie ukrywa, ani się nie wstydzi. Czy to wystarczy do stwierdzenia, że obraża inteligencję czytelnika? Sprzeczałbym się.

Offline adam and arluk

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1116 dnia: Wrzesień 12, 2014, 10:41:22 pm »
Choćby główny wątek - władca/imperator (nie pamiętam postaci, czytałem kilka miesięcy temu) niczym kilkuletni ignorant naraża własne społeczeństwo na zagładę, po czym niszczy cywilizację wraz z planetą, tylko po to by "udowodnić" Hulkowi kto tą planetą włada. Pierwsze skojarzenie to jakby kłótnia dzieci o łopatkę w piaskownicy.  Historia nie jest spójna, scenarzysta chciał przedstawić jedynie wybuchy i walkę i to właśnie pokazuje z zeszytu na zeszyt i nic więcej, jedynie poziom tych wybuchów jest coraz bardziej "spektakularny" i nudny.
Ten komiks to straszna płycizna, zachowania interpersonalne postaci, dialogi niczym z przedszkola.
Zmusiłem się by przeczytać ten komiks, to była straszna katorga.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1117 dnia: Wrzesień 12, 2014, 11:23:20 pm »
Choćby główny wątek - władca/imperator (nie pamiętam postaci, czytałem kilka miesięcy temu) niczym kilkuletni ignorant naraża własne społeczeństwo na zagładę, po czym niszczy cywilizację wraz z planetą, tylko po to by "udowodnić" Hulkowi kto tą planetą włada.
Mało mieliśmy takich władców w historii świata? Jeden z nich nawet spalił stolicę swojego imperium, bo mógł. :smile: Jak dla mnie - postać wybitnie wiarygodna.
Historia nie jest spójna, scenarzysta chciał przedstawić jedynie wybuchy i walkę i to właśnie pokazuje z zeszytu na zeszyt i nic więcej, jedynie poziom tych wybuchów jest coraz bardziej "spektakularny" i nudny.
Żeby historia nie była spójna, musi mieć jakieś dziury. Dalej nie powiedziałeś jakie. Każda przedstawiona walka i prawie każdy wybuch jest usprawiedliwiony przez historię, ba nawet pcha ją do przodu. Czego nie można powiedzieć chociażby o niektórych walkach w Upadku Avengers, New Avengers, Avengers Impas czy - w największym stopniu - w Tajnych Wojnach. A wszystkie te albumy są, Twoim zdaniem, lepsze od Planety Hulka.
Ten komiks to straszna płycizna, zachowania interpersonalne postaci, dialogi niczym z przedszkola.
Zmusiłem się by przeczytać ten komiks, to była straszna katorga.
W czym zachowania postaci z tego komiksu są gorsze, bądź mniej logiczne od zachowania postaci w Tajnych Wojnach? Mi się wydaje, że to w Tajnych Wojnach postaci zachowują się kompletnie niezgodnie ze swoim charakterem i co gorsza często niezgodnie z logiką. Nie rozumiem też zarzutu o dialogi niczym z przedszkola. Te wykrzyknikowe w TW były lepsze? I przepraszam, za te wszystkie odniesienia do Tajnych Wojen, ale Ty zacząłeś od tego porównania. Moim zdaniem co najmniej niefortunnego. :smile:

Planeta Hulka w dużej mierze opowiada o "walce i wybuchach". Bardzo dobrze rozumiem, dlaczego części czytelników może się przez to nie podobać. Wydaje mi się jednak, że sporo wad przypisujesz temu komiksowi na siłę. Rzeczywiście jest sporo historii Marvela, w których starcia są ustawiane przez scenarzystów na siłę i nie doszłoby do nich, gdyby postaci odbyły ze sobą wcześniej porządną męską rozmowę. W tym wypadku tak nie jest. Mamy, pobieżnie co prawda, ale dość wiarygodnie zarysowany system społeczny, mamy despotycznego władcę, mamy konflikt. Mamy postaci które przez całą historię się rozwijają, coś do niej wnoszą, oraz - tak, to również - walczą i wybuchają różne rzeczy. :wink: Planeta Hulka jest może akcyjniakiem, ale w mojej opinii co najmniej dobrym.

Offline Wredny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1118 dnia: Wrzesień 13, 2014, 12:08:34 pm »
ja bawiłem się przy Planecie Hulka bardzo dobrze, jednak strasznie wkurzyło mnie zakończenie przez cały czas w komiksie wybuchają różne rzeczy i nic strasznego si nie dzieje, aż tu nagle na koniec wybucha statek Hulka i nagle wszyscy mieszkańcy planety umierają. umiera nawet żona Hulka, która wcześniej zdawała się byc niezniszczalna. w czym ten jeden wybuch był gorszy od pozostałych, że spowodował takie zniszczenia? jednak do tego momentu bawiłem się świetnie.

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1119 dnia: Wrzesień 13, 2014, 04:26:29 pm »
No właśnie mam pytanko o to zakończenie, czy to chodziło o sam wybuch statku czy o naruszenie płyt tektonicznych?

Offline westwood

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1120 dnia: Wrzesień 13, 2014, 09:38:27 pm »
Przeczytałem nowego DD. Sam komiks mi się podobał, ale trochę przeszkadzały mi błędy rzeczowe:
1. Nieuzasadnione użycie zwrotu "niepokalane poczęcie" (wiem, że to częsty błąd, ale w historii, w której religia katolicka odgrywa istotną rolę, razi)
2. Nazwanie pająka owadem.
Może bym to zignorował, ale w poprzednim tomie (1602) występował z kolei rażący anachronizm: odniesienia do Watykanu. Co ciekawe, stosowany niekonsekwentnie - czasami mowa o Rzymie.
Czytałem kiedyś poprzednie polskie wydania, ale nie pamiętam, czy tam też występowały takie kwiatki. Stąd moje pytanie: czy ktos ma możliwość zajrzeć do oryginałów i zweryfikować, czy to błędy autorów, czy inwencja tłumacza? Za tym drugim może przemawiać fakt, że angielskie "insect" można też tłumaczyć na polski jako "robak".

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1121 dnia: Wrzesień 13, 2014, 11:03:28 pm »
Przeczytałem nowego DD. Sam komiks mi się podobał, ale trochę przeszkadzały mi błędy rzeczowe:
[...]
2. Nazwanie pająka owadem.

A w jakim to kontekście?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1122 dnia: Wrzesień 14, 2014, 06:53:07 am »
Katalog już gotowy.

Tutaj pdf z całością:
http://www11.zippyshare.com/v/38736795/file.html
Tutaj paczka z wizualizacjami okładek w lepszej rozdzielczości:
http://www11.zippyshare.com/v/46857800/file.html

Jak wam się podoba? Robi wrażenie? Jeśli macie jakieś uwagi odnośnie opisów tomów to dawajcie. Jeśli nie będzie zastrzeżeń to jutro wysyłam do Hachette. Tymczasem idę w kimono, bo zarwałem nockę, aby to dziadostwo wreszcie dokończyć.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1123 dnia: Wrzesień 14, 2014, 07:13:16 am »
Wygląda to ciekawie, szczególnie jeśli chodzi o 'małomówiące zwykłemu polskiemu czytelnikowi' postacie. Fajnie by było dostać Annihilation, fajnie Captaina Britaina. Choć podobno na wskutek konfliktu Moore-Marvel nie ma w najbliższym czasie liczyć na wydania zbiorcze.

Offline Nick Jackolson

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1124 dnia: Wrzesień 14, 2014, 09:21:17 am »
Katalog już gotowy.

Tutaj pdf z całością:
http://www11.zippyshare.com/v/38736795/file.html
Tutaj paczka z wizualizacjami okładek w lepszej rozdzielczości:
http://www11.zippyshare.com/v/46857800/file.html

Jak wam się podoba? Robi wrażenie? Jeśli macie jakieś uwagi odnośnie opisów tomów to dawajcie. Jeśli nie będzie zastrzeżeń to jutro wysyłam do Hachette. Tymczasem idę w kimono, bo zarwałem nockę, aby to dziadostwo wreszcie dokończyć.

Witam,

kawał dobrej roboty.

Nie podoba mi się:

"Jeśli wydanie zupełnie nowych albumów, które wskazaliśmy nie będzie możliwe wśród tomów nr 61 - 120 prosimy o rozważenie ich publikacji jako jeszcze dalszego rozszerzenia WKKM  po tomie nr 120"

Dlaczego:

- Jeżeli sami napisali, że możemy wybierać wszystko to wybieramy wszystko (Niemcy jakoś dostali "zupełnie nowego deadpoola itd." - to dlaczego wydanie ma nie być możliwe,

- mam wrażenie, że przez pierwszą część tekstu piszemy jak się staraliśmy (wszyscy fani) żeby było jak chcemy,i nam zależy. Po czym na końcu dajemy im sygnał "w zasadzie wydajcie to co w UK byle - było".

No i przez ten dopisek mądre głowy pomyślą "dobra lecimy z listą z wysp, daje nam to kilka lat na podjęcie decyzji czy wydamy tomy jeszcze dalej i w zasadzie zachowamy się ok jak odpiszemy 2 maile:

1. "Dziękujemy za zainteresowanie kolekcją. W obecnej chwili rozważane są wszystkie propozycje"
2. "Jeszcze raz dziękujemy za wiadomość, doceniamy nakład pracy jaki w to włożyliście. Jednakże jak sami napisaliście jakoś przełkniecie, nie wydanie w Polsce CB, Avengersów, i tomów z waszej petycji. Jest nam łatwiej dostosować się do już opracowanej listy z innych państw. Nie wykluczamy natomiast przedłużenia kolekcji po 120 numerze i wzięcia pod uwagę waszych sugestii, pozdrawiam".

Ja to bym napisał, że jak nie wydadzą i nie zaczną być dla nas atrakcyjniejsi to większa część osób zrezygnuje z zakupu...