trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6  (Przeczytany 286490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1185 dnia: Wrzesień 14, 2014, 06:25:54 pm »
Oczywiście, że podlega. Motorem takiej kolekcji są właśnie te perełki, różniące się od pozostałych tomów, jakieś urozmaicenie które spowoduje otwarcie nowych horyzontów.


O jakich piszesz perełkach? Podaj przykład z pierwszej 60... Najbardziej chwalone były właśnie komiksy z czołowymi postaciami Domu Pomysłów.


Wyniki sprzedaży omnibusa świadczą chyba o tym ze bardzo dużo.


Jakiego omnibusa? Chyba rozmawiamy o innych rynkach wydawniczych...

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1186 dnia: Wrzesień 14, 2014, 06:26:13 pm »
Ale nie rozumiem czemu mając listę nad którą Anionorodnik pracował w pocie czoła przez OGROMNY okres czasu zaczynacie znowu rozdrabniać się nad jednym komiksem, który nawet jeśli ma wielkość, której nie zauważam, to i pewnie Blaskowitz (nie, nie pamiętam tej riposty) się ze mną zgodzi, że jest na Polski mało przetłumaczalna....
To nie była riposta, to była dłuższa wypowiedź w formie spisanej konferencji prasowej. Gerber najwyraźniej wykorzystał ten moment żeby podzielić się swoimi własnymi poglądami na kilka spraw. Nie było to śmieszne, było za to naprawdę celne i inteligentne. Co do przetłumaczalności to pełna zgoda. Byłby to prawdopodobnie najcięższy komiks z całej kolekcji do przetłumaczenia, bo suche klepanie 1:1 skończyłoby się straceniem sporej części żartów.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1187 dnia: Wrzesień 14, 2014, 06:29:42 pm »
@peta: ja już mówiłem, że nie kupuję WKKM. nie jestem stroną w tym sporze. bronię się atakowany bo mam taką wiejską mentalność chłopca z podkaliskiej wioski...

Ale nie rozumiem czemu mając listę nad którą Anionorodnik pracował w pocie czoła przez OGROMNY okres czasu zaczynacie znowu rozdrabniać się nad jednym komiksem, który nawet jeśli ma wielkość, której nie zauważam, to i pewnie Blaskowitz (nie, nie pamiętam tej riposty) się ze mną zgodzi, że jest na Polski mało przetłumaczalna....

Wyślijcie jakąś listę wreszcie!
No chyba że wam zależy, zeby przegapić moment, żeby można ponarzekać było!

Wiem, ze nie kupujesz WKKM, i nie atakuje Ciebie, przeciez nie zaczalem, wskazywalem Ciebie jako osobe, m.in. o ktorej zdanie zostal wyrzucony Howard z listy.

Mi chodzi o to, ze na pierwszej stronie listy widnieje zapis, propozycje czytelnikow WKKM. Dodalbym wybranych kilku/kilkunastu czytelnikow z forum.gildia.pl.

Chcialbym zapoznac sie po polsku z Howardem, a jak mi sie spodoba to sobi sprawie Omnibus. Po polsku zapoznalem sie z Zombiakami i kupilem sobie Omnibus. Generalnie WKKM to taki "przyczynek do", wiec nie takim przyczynkiem bedzie i pokaze cos czego jeszcze nie bylo.

Jakiego omnibusa? Chyba rozmawiamy o innych rynkach wydawniczych...

Omnibus Howarda bedzie mial dodruk. Znaczy to ze popyt jest, a jak jest popyt to jest podaz. Nie ma znaczenia, ze inny rynek, wazne, ze komiks nie moze byc az tak zly, skoro sa jego odbiorcy.
Buk, Hodor i Dziczyzna

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1188 dnia: Wrzesień 14, 2014, 06:32:00 pm »

No właśnie nie jest jasna, bo wyszedł chociażby "Welcome Back Frank", który jest przeznaczony dla dorosłego odbiorcy.

Welcome Back Frank to Marvel Knights nie MAX
Nic z MAX nie wydadzą bo to kolekcja dla wszystkich

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1189 dnia: Wrzesień 14, 2014, 06:32:44 pm »
Po polsku zapoznalem sie z Zombiakami i kupilem sobie Omnibus. Generalnie WKKM to taki "przyczynek do", wiec nie takim przyczynkiem bedzie i pokaze cos czego jeszcze nie bylo.


Tylko ilu jeszcze osobom przypadło do gustu MZ? W moim rankingu to najgorszy tom w kolekcji. I nigdzie nie był wymieniany w czołówce topów.


Omnibus Howarda bedzie mial dodruk. Znaczy to ze popyt jest, a jak jest popyt to jest podaz. Nie ma znaczenia, ze inny rynek, wazne, ze komiks nie moze byc az tak zly, skoro sa jego odbiorcy.


Takie porównania to można sobie w buty wsadzić, to jest Polska!
Tutaj nikt o nim praktycznie słyszał i większość go sobie z pewnością odpuści. Mało jest innych tytułów na rynku?

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1190 dnia: Wrzesień 14, 2014, 06:34:17 pm »

O jakich piszesz perełkach? Podaj przykład z pierwszej 60...

Perełka w znaczeniu coś odbiegającego od standardów kolekcji, wyróżniającego się. Na pierwszy rzut oka widać, ze takimi tomami są "Deadpool" (za sprawą specyficznego podejścia do tematu superbohatera), "Captain Britain" (za sprawą nazwiska autora) czy też właśnie "Kaczor Howard".


Jakiego omnibusa? Chyba rozmawiamy o innych rynkach wydawniczych...

Nie wiem czy wiesz ale w oparciu o wyniki sprzedaży właśnie na tych "innych rynkach wydawniczych" są w Polsce wydawane takie serie jak "Fatale", "Chew", całe New52 i wiele innych.

Nie widzę problemu w dodaniu "Howarda" do tomów kolekcji tym bardziej, że chyba znajdzie się w jej 80tym tomie w UK.

BTW Mnie też do gustu przypadło Marvel Zombies i to bardzo. Jeden z najlepszych tomów kolekcji. Wreszcie jakieś niebanalne podejście do tematu.



Takie porównania to można sobie w buty wsadzić, to jest Polska!

Padłem :biggrin: Nie wiem po co Czytasz te wszystkie Batmany, Supermany itd. skoro tu jest Polska.

Tutaj nikt o nim praktycznie słyszał i większość go sobie z pewnością odpuści.

A Ty akurat Wiesz o czym ktoś słyszał i co sobie odpuści. Pewnie robiłeś badania itd.

Welcome Back Frank to Marvel Knights nie MAX
Nieważne. To komiks dla dorosłego odbiorcy.

Nic z MAX nie wydadzą bo to kolekcja dla wszystkich

Skoro dla wszystkich to także dla dorosłych. Oznaczenie rozwiąże sprawę.
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2014, 06:50:34 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1191 dnia: Wrzesień 14, 2014, 06:54:17 pm »
Perełka w znaczeniu coś odbiegającego od standardów kolekcji, wyróżniającego się. Na pierwszy rzut oka widać, ze takimi tomami są "Deadpool" (za sprawą specyficznego podejścia do tematu superbohatera), "Captain Britain" (za sprawą nazwiska autora) czy też właśnie "Kaczor Howard".


Masz idealny przykład jak budowana była pierwsza 60. CB i Deadpool wpisują się w konwencję superhero, Alan Moore robi chyba różnicę? Odnośnie Deadpoola to staje się on coraz bardziej popularny i w tym przypadku większość zagłosowała za pojawieniem się tego tytułu. Nie napisałem nigdzie, że HD jest słabym komiksem, ale pod względem komercyjnym to będzie klapa, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Bohater nieznany szerszemu gremium, mało medialny. To nie przejdzie.


Nie widzę problemu w dodaniu "Howarda" do tomów kolekcji tym bardziej, że chyba znajdzie się w jej 80tym tomie w UK.


Ciekawe co byś wyrzucił z listy zaproponowanej przez Aniona?  Później ktoś inny znowu byłby niezadowolony i tak w kółko.


Nie wiem czy wiesz ale w oparciu o wyniki sprzedaży właśnie na tych "innych rynkach wydawniczych" są w Polsce wydawane takie serie jak "Fatale", "Chew", całe New52 i wiele innych.


Padłem :biggrin: Nie wiem po co Czytasz te wszystkie Batmany, Supermany itd. skoro tu jest Polska.


Brawo za porównanie Batmana do kaczki, takie rzeczy są w Twoim stylu. To coś podobnego jak porównanie ceny Zabójczego Żartu do DV.
To co sprzedaje się w Ameryce, nie musi sprzedać się w Polsce. Skąd wiesz jak przyjęte zostaną nowości Muchy?


A Ty akurat Wiesz o czym ktoś słyszał i co sobie odpuści. Pewnie robiłeś badania itd.


Mogę zadać to samo pytanie...

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1192 dnia: Wrzesień 14, 2014, 06:57:57 pm »

Tylko ilu jeszcze osobom przypadło do gustu MZ? W moim rankingu to najgorszy tom w kolekcji. I nigdzie nie był wymieniany w czołówce topów.

Ale co to ma do rzeczy?

Takie porównania to można sobie w buty wsadzić, to jest Polska!
Tutaj nikt o nim praktycznie słyszał i większość go sobie z pewnością odpuści. Mało jest innych tytułów na rynku?
Ja o Kaczorze Howardzie wiem od dzieciaka, setki razy film z jego udzialem byl puszczany w TV. Rownie dobrze mozna powiedziec, ze taka Fantastyczna Czworka i Daredevil to nikt o nich nie slyszal. Filmy z ich udzialem to jakies juz starocie i beznadzieja itp. Nikt tego nie kupi. Nie wspominajac tzw. perelek z listy jak Marvel Horror albo Deadpool. Kto o tym slyszal?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1193 dnia: Wrzesień 14, 2014, 06:59:02 pm »
jak dobrze pamietam to Kosmos pekal w szwach jak Kaczor Howard lecial w kiniach - wiec kilka osob ma calkiem niezle pojecie na ten temat. Nie jest to li tylko wymysł kilku osób z forum ani i twór znany kilku matuzalemom.

Marvel Zombies dupy nie urywalo ale zeby bylo slabe to nie powiem.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1194 dnia: Wrzesień 14, 2014, 07:00:25 pm »
albo Deadpool. Kto o tym slyszal?
Każdy kto ma Internet. Już, nie przeszkadzam, dyskutujcie dalej. :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1195 dnia: Wrzesień 14, 2014, 07:05:04 pm »
Ja o Kaczorze Howardzie wiem od dzieciaka, setki razy film z jego udzialem byl puszczany w TV.

Ja tak samo. O "Kaczorze Howardzie" wiedziałem zanim zdałem sobie sprawę, że to postać komiksowa. Ale Itachi jest na to za młody.

W moim mniemaniu kolekcja ma przyciągnąć nowych czytelników i przedstawić pełen przekrój różnych gatunków, a nie publikować historie "najlepsze" czyimś zdaniem. Najlepsze to pojęcie względne i warto żeby czytelnik sam sobie wyrobił gust. Ja jestem za dopisaniem "kaczora Howarda", nawet bez wykreślania żadnego tomu.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1196 dnia: Wrzesień 14, 2014, 07:07:25 pm »
Każdy kto ma Internet. Już, nie przeszkadzam, dyskutujcie dalej. :smile:


Zaraz mecz :wink:


Ale co to ma do rzeczy?


Fajnie, że zauważyłeś. Nic! Tak samo jak to, że chcecie HD, a go raczej nie będzie (mam taką nadzieję).


Ja o Kaczorze Howardzie wiem od dzieciaka, setki razy film z jego udzialem byl puszczany w TV. Rownie dobrze mozna powiedziec, ze taka Fantastyczna Czworka i Daredevil to nikt o nich nie slyszal.


A ja o nim w ogóle nie słyszałem, nie widziałem filmu, a i nie przypominam sobie, abym kiedyś czytał o nim w programie. I przeciętnemu czytelnikowi komiksu zapewne również nie.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1197 dnia: Wrzesień 14, 2014, 07:08:41 pm »
jak dobrze pamietam to Kosmos pekal w szwach jak Kaczor Howard lecial w kiniach - wiec kilka osob ma calkiem niezle pojecie na ten temat. Nie jest to li tylko wymysł kilku osób z forum ani i twór znany kilku matuzalemom.


UWAGA!!! to nie jest żaden argument w żadnej dyskusji!!!! to tylko obserwacja: 2 tygodnie temu czytałem adaptację filmu. ma ona tyle wspólnego z komiksem gerbera co ja z Grootem...

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1198 dnia: Wrzesień 14, 2014, 07:11:27 pm »

 Tak samo jak to, że chcecie HD, a go raczej nie będzie (mam taką nadzieję).

Niby dlaczego? Dlaczego skreślasz komiks, którego nawet nie czytałeś (zresztą pewnie jak wszystkich z tej listy)?

A ja o nim w ogóle nie słyszałem, nie widziałem filmu, a i nie przypominam sobie, abym kiedyś czytał o nim w programie. I przeciętnemu czytelnikowi komiksu zapewne również nie.

Świetne. Mierzysz wszystkich swoją miarą. Itachi to przeciętny czytelnik komiksu w tym kraju.

Na szczęście masz czas (także dzięki forum) aby nadrobić zaległości.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #1199 dnia: Wrzesień 14, 2014, 07:20:37 pm »
Niby dlaczego? Dlaczego skreślasz komiks, którego nawet nie czytałeś (zresztą pewnie jak wszystkich z tej listy)?


Bo dyskusja o tym co powinno się w niej znaleźć była dawno temu, a gotowy plik miał zostać wysłany jak najszybciej. A tu znowu zrobiło się zamieszanie i deja vu. Pytanie tylko po co?


Świetne. Mierzysz wszystkich swoją miarą. Itachi to przeciętny czytelnik komiksu w tym kraju.

Na szczęście masz czas (także dzięki forum) aby nadrobić zaległości.


Przecież to nie ja podniosłem alarm, że chcę to i to, zamiast tego. Anion stworzył listę i jestem zwolennikiem jej wysłania. Zaległości wolę nadrabiać klasycznych bohaterów, a nie kaczki - wybacz źle mi się to kojarzy :wink: