Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6  (Przeczytany 285103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 10, 2014, 05:43:50 pm »
Okładka i grzbiet tomu 65:


Ooo, jaki Steve tu podobny do Roberta Redforda  :eek: Ale rozumiem, że to czysty przypadek.
Czy ktoś mi powie, czy jakieś motywy z tej historii przeniknęły do
Spoiler: pokaż
 filmowego "Zimowego Żołnierza"?
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 10, 2014, 08:35:00 pm »
Primo - kolega nade mną na beznadziejny nick.

Secundo - Taka okładka! Od razu chce się poznać tę historię!

Offline wilk_stepowy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 11, 2014, 08:17:23 am »
Właśnie, najbardziej intrygujące czemu Thor robi gest ręką jakby się skumał z Czerwoną Czaszką.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 11, 2014, 08:46:45 am »
Bo w oryginale wyglądało to tak:



Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 11, 2014, 12:10:47 pm »
Hmmm ciekawe po rozmowie z pania z infolinii dowiedzialem sie ze niektore numery im sie skonczyly i dodrukowuja. Ciekawa sprawa - bo wydawaloby sie ze kolekcja nie bedzie dodrukowywana.
Ale to faktycznie wyjasnia czemu opoznieni prenumeratorzy jak ja non stop dostaja zrzuty z kioskow.
Ja mam taką sytuację, że czekam ciągle na numery 32-33. Jak dzwoniłem w zeszłym tygodniu to były nadane do paczkowania 14 maja i coś tam się stało, że ostatecznie nie zostały wysłane (podobno zawaliła firma wysyłająca). A numeru 33 nie mają teraz na stanie, a więc może tak być, że Spiderman Blue był bardzo rozchwytywany. Pani z infolinii powiedziała, że w tym tygodniu komiksy będą wysłane - mam nadzieję.

Offline raskoks

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 11, 2014, 01:53:18 pm »
O to widze ze masz podobna sytuacje do mnie z tym ze ja tamte reklamuje a ostatnie ktore dostalem to byly 34-35
BTW w jakim stanie dostajesz komiksy - bo u mnie stan meant jest rzadkoscia przewaznie sa conajmnniej porysowane okladki albo gorzej ;/

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 11, 2014, 03:36:39 pm »
Kolejne nowe okładki:


Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 12, 2014, 09:36:22 am »
O to widze ze masz podobna sytuacje do mnie z tym ze ja tamte reklamuje a ostatnie ktore dostalem to byly 34-35
BTW w jakim stanie dostajesz komiksy - bo u mnie stan meant jest rzadkoscia przewaznie sa conajmnniej porysowane okladki albo gorzej ;/
No jeśli chodzi o WKKM to nie mogę narzekać, zawsze zapakowane w bąbelkową folię i bez uszkodzeń.
Ale ostatnio przyszedł mi uszkodzony Thorgal z obitym i zdartym całym rogiem. Oczywiście zareklamowałem i czekam na wysyłkę. Pani z infolinii mówiła, że nie ma potrzeby odsyłania uszkodzonego numeru, tak więc nie ma o co kruszyć kopii. Szkoda że Thorgal nie jest pakowany tak jak WKKM, tylko w jakąś zwykłą foilijkę, która żadnym uszkodzeniom nie zapobiegnie.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 17, 2014, 08:42:14 pm »
Wyszperałem w Internecie coś ciekawego, a mianowicie materiał Hachette dla potencjalnych inwestorów z końca maja:

http://www.scribd.com/doc/229450058/Hachette-Investors-Guide

To standardowa prezentacja opisująca firmę, jej zalety, sytuację na rynku i plany na przyszłość. Większość treści dotyczy głównego oddziału Hachette wydającego książki (Hachette Livre), ale jest też trochę informacji o bardziej nas interesującym Hachette Collections. Z tego szczególnie ważne wydały mi się dwie rzeczy:
  • Hachette określa poziom sprzedaży swoich kolekcji w 2013 roku jako sukces na wszystkich rynkach krajowych, na których działa (z wyjątkiem Hiszpanii);
  • W prognozach firmy na przyszłość przewidziane jest dalsze rozszerzanie sekcji kolekcji, także poprzez "re-using all products in secondary markets", czyli, jak to tłumaczę, wypuszczanie wszystkich kolekcji dostępnych na głównych rynkach także na tych przynoszących stosunkowo mniejsze zyski. W grupie "secondary markets" wymieniona jest Polska, i to jako pozycja odrębna od także obecnej na liście "Eastern Europe"
Nie otwierajmy jeszcze szampana, ale wydaje mi się, że to dobrze wróży przyszłości WKKM i innych serii Hachette w Polsce (MMH, Thorgal, Blueberry itd.)
Załączam najistotniejsze slajdy z prezentacji:


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2014, 08:48:12 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 17, 2014, 10:41:41 pm »
Nuuuudy te Tajne Wojny. Spider przybrał już czarny strój i nie ma na co czekać :) absolutnie nie jest to tytuł wciągający. Dialogi też mocno irytujące. Tytuł, który według mnie nie wytrzymał próby czasu. Dawno się tak nie nudziłem przy czytaniu komiksu. No nic, trzeba skończyć i zabrać się za coś ciekawszego.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 17, 2014, 11:19:33 pm »
Okładka Avengers Prime:


Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 19, 2014, 08:06:20 pm »
Potwierdzenie zawartości tomów The Life and Death of Captain Marvel (Part 1) i The Incredible Hulk: The Monster Unleashed

73. The Life and Death of Captain Marvel (Part 1) (Iron Man #55, Captain Marvel #25-29, and Marvel Fanfare #12)

74. The Incredible Hulk: The Monster Unleashed (Tales To Astonish #101, The Incredible Hulk #102-108 and Annual #1)

Btw. Co taka cisza o wczorajszym tomie ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2014, 08:13:44 pm wysłana przez bogi1 »

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 19, 2014, 08:15:04 pm »
to powinno być marvel feature 12
na 100% feature nie fanfare

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 19, 2014, 08:19:56 pm »
Marvel Fanfare #12
To chyba pomyłka. Powinno być Marvel Feature #12: http://www.supermegamonkey.net/chronocomic/entries/captain_marvel_2534_iron_man_5.shtml


Damn, fragsel mnie ubiegł jak zwykle.  :lol:

Offline Michał Siromski

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 20, 2014, 01:11:13 pm »
Nuuuudy te Tajne Wojny. [...] Tytuł, który według mnie nie wytrzymał próby czasu.

Niezupełnie winny jest czas, jak można przeczytać choćby w "Niezwykłej historii Marvel Comics", "Tajne Wojny" były oceniane jako beznadziejne już w momencie premiery ;)
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

 

anything