Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6  (Przeczytany 286449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #540 dnia: Lipiec 20, 2014, 08:48:32 pm »
Przed chwilą znów na fanpejedżu dostałem pytanie czy w WKKM będzie coś z Ghost Riderem, a mamy tylko miałkie "Road to Damnation", które chcemy wyrzucić.  :lol:  Może by tak zamiast "Marvel Horror" dać jakiś tom z samym Duchem Zemsty? Tylko jaki? Oprócz tego co wyszło w Mega Marvelach ("Ghost Rider: Ressurected" Mackiego, Saltaresa i Texeiry oraz "Ghost Rider 2099" Kaminskiego i Bachalo) jakoś nic dobrego z Ghost Riderem nie kojarzę.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #541 dnia: Lipiec 20, 2014, 09:17:18 pm »
To może faktycznie Ghost Rider 2099? Liźniemy 2099, a i historia zacna, a i rysowana świetnie.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #542 dnia: Lipiec 20, 2014, 09:22:13 pm »
Jestem za. Pisałem wcześniej, że za RtD można by wrzucić coś innego z Ghost Riderem.

Świat 2099 zawsze mnie ciekawił więc czemu nie ?

Offline kosmoski

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #543 dnia: Lipiec 20, 2014, 09:42:06 pm »
A może Ghost Rider z 2006 roku (Way, Saltares, Texeira)? Z tego co pamiętam, początek tej serii był bardzo zachęcający ;)

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #544 dnia: Lipiec 20, 2014, 09:42:38 pm »
Może po prostu nie ma aż tylu dobrych historii z Ghost Riderem i może opluwany "Road to Damnation" to najlepsze co można dostać z tą postacią? Oczywiste że w przypadku 3-ligowców jak She-Hulk, Ghost Rider, Black Panther, czy Doc. Strange komiksy nadające się do WKKM można policzyć na palcach jednej ręki. Mnie akurat RtD w kolekcji nie razi, prędzej bym się pozbył Son of M na przykład.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #545 dnia: Lipiec 20, 2014, 09:49:31 pm »
Wydawało mi się, że idea jednak była taka, żeby powstała komisja kilku osób, celem uniknięcia powszechnych przekomarzań z gatunku: "Ja chcę to!", "A ja tamto", "Ja chcę tego", "A ja owego...". Przecież ilu użytkowników forum i ilu czytelników, tyle różnych opinii. Tą drogą raczej daleko nie zajdziemy.

Możesz mi wytłumaczyć, o co Ci chodzi? Anionorodnik podał kilkadziesiąt tytułów, ja natomiast ustosunkowałem się do jednego punktu. Czy to, aż tak wiele?

@Itachi
Spoiler: pokaż
Death
of Spider-Man to jest jakby nie patrzeć zakończenie długiego runu i jako takie powinno być czytane. Czy czytelnik który po Mocy i odpowiedzialności dostanie od razu
Spoiler: pokaż
Śmierć
będzie mógł ją ocenić z odpowiedniej perspektywy? Oczywiście dla mnie to też bomba pod każdym względem, ale nie wiem czy ten tom to taki must-have jak inne na liście.

Na pewno komiks warty rozważenia, dla ciebie minusem jest wprowadzenie i zakończenie runu, a dla mnie plusem. Mogę wtedy kompletować historię, tak jak wiele osób kupiło na przykład omnibusa z Multiversum w niedawnej promocji. To naprawdę będzie strzał w 10! Już sam tytuł pobudzi wyobraźnię wielu osób i będą oni chcieli go przeczytać.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2014, 09:52:50 pm wysłana przez Itachi »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #546 dnia: Lipiec 20, 2014, 09:52:49 pm »
Ile userów tyle opinii. Do konsensusu nigdy się nie dojdzie. Najsprawiedliwiej było by puścić to co w UK no ale jak mamy możliwość stworzenia swojej listy to trzeba korzystać i oddać ją w ręce tych kilku wybranych speców.

Zawsze jest szansa na kolejne poszerzenie WKKM. Wtedy można upchnąć niektóre komiksy z drugiej 60 z UK, które nie wejdą do naszej 40 (60?). No ale to jak zwykle optymistyczny scenariusz wymyślony przeze mnie i nie ma co się o tym więcej rozwodzić :wink: Bo tu realiści w większości :wink: I dobrze.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #547 dnia: Lipiec 20, 2014, 09:56:10 pm »
Przecież lista zaproponowana przez Anionorodnika jest bardzo dobra, można tylko zastanowić się nad 2-3 typami i koniec. Nie przesadzajcie z tym zamieszaniem, podyskutujemy kilka dni i możemy stworzyć kolejną petycję.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #548 dnia: Lipiec 20, 2014, 10:08:06 pm »
Możesz mi wytłumaczyć, o co Ci chodzi? Anionorodnik podał kilkadziesiąt tytułów, ja natomiast ustosunkowałem się do jednego punktu. Czy to, aż tak wiele?

Ty ustosunkowałeś się do jednego tytułu. Ktoś inny napisze, że chce dwa inne. Jeszcze ktoś i jeszcze ktoś...
Nie chodzi o to, że mam pretensje, ale na takiej zasadzie serio daleko nie zajdziemy.

Przecież lista zaproponowana przez Anionorodnika jest bardzo dobra, można tylko zastanowić się nad 2-3 typami i koniec. Nie przesadzajcie z tym zamieszaniem, podyskutujemy kilka dni i możemy stworzyć kolejną petycję.

Absolutnie nie zamierzam się sprzeczać - widzę, że kol. Anionorodnik ma dużą wiedzę. Ale jeśli to ma być lista "forumowa", to chyba sytuacja w której jedna osoba ją sporządzi i kilka okrzyknie mianem dobrej to trochę za mało. Uważam, że potrzebujemy szerokiej zgody, a takiej nie osiągniemy dzięki kilku opiniom.

jak mamy możliwość stworzenia swojej listy to trzeba korzystać i oddać ją w ręce tych kilku wybranych speców.

Też tak to widzę. Tylko po przedstawieniu listy przez forumowych specjalistów niech wypowie się jak najszersze grono użytkowników. Ankieta wydaje się tutaj być najlepszym rozwiązaniem. Dwa, trzy dni temu wydawało się, że tak to właśnie rozwiążemy. Teraz z kolei ktoś coś proponuje, ktoś czegoś nie chce, trochę taka wolna Amerykanka.

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #549 dnia: Lipiec 20, 2014, 10:25:21 pm »

Absolutnie nie zamierzam się sprzeczać - widzę, że kol. Anionorodnik ma dużą wiedzę. Ale jeśli to ma być lista "forumowa", to chyba sytuacja w której jedna osoba ją sporządzi i kilka okrzyknie mianem dobrej to trochę za mało. Uważam, że potrzebujemy szerokiej zgody, a takiej nie osiągniemy dzięki kilku opiniom.

Proponuję zrobić ankietę z dwiema możliwościami:
1. Akceptuję listę Anionorodnika
2. Jestem przeciw liście Anionorodnika
Da to jednoznaczną odpowiedź, czy jest się o co dalej sprzeczać, czy nie.

Jeśli większość wypowie się przeciw tej liście, to jasne będzie, że trzeba głosować szerokie spectrum tytułów i możliwości. Jeśli większość będzie za, będziemy mieć kłopot z głowy.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #550 dnia: Lipiec 20, 2014, 10:28:23 pm »
Moim skromnym zdaniem - skoro Anionorodnik zaproponował swoje typy i od tamtej pory nikt nie wyszedł z podobną kompleksową listą, to oczywiście możemy sobie dyskutować nad poszczególnymi tytułami, ale chyba ostatecznie powinien sam autor zestawienia stwierdzić czy coś tam na niej zmienia po sugestiach z forum, czy nie.

Moje sugestie, które będę powtarzać do upadłego, dotyczą wielkich pominiętych, rysowników którzy nie zasługują żeby nie być w kolekcji. Poniżej z propozycją zastąpienia kilku straroci po których nikt nie bedzie płakał ;p

25. HOWARD THE DUCK - bo ludzie chcą się dowiedzieć o co chodzi z tym Howardem.
>>ELEKTRA: ASSASSIN - bo Bill Sienkiewicz w szczytowej formie swojej.

19. THE INCREDIBLE HULK: HEART OF THE ATOM - bo ludzie chcą troche klasycznego tępego Hulka, po historie z Jarellą, bo pomysł Harlana Ellisona, bo jedna z inspiracji Planet Hulk.
>>HULK: GROUND ZERO - bo McFarlane, kiedy jeszcze robił to co robił najlepiej, tj. rysował do scenariuszy innych

23. BLACK PANTHER: PANTHER'S RAGE - bo epicka afrykańska saga napisana przez Dona McGregora o której było w "Niezwykłej Historii Marvel Comics".
>>BLACK PANTHER: THE CLIENT - Bo Mark Texeira...

24. THE UNCANNY X-MEN: SECOND GENESIS - bo debiut międzynarodowego składu, bo przemiana Jean w Phoenix, bo geneza Strom, bo Sentinele, Juggernaut i Black Tom Cassidy.
>>UNCANY X-MEN: MUTAN GENESIS 2.0 - bo Jim Lee i zremasterowane kolory które miażdżą

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #551 dnia: Lipiec 20, 2014, 10:54:27 pm »
Nie wiem czy to dobre komiksy ale można byłoby rzucić też coś z Apocalypsem z okazji filmu, który wychodzi w 2016.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #552 dnia: Lipiec 20, 2014, 10:57:58 pm »
Nie wiem czy to dobre komiksy ale można byłoby rzucić też coś z Apocalypsem z okazji filmu, który wychodzi w 2016.
Jeśli to ma być kryterium, to w 1987 roku był film z Kaczorem Howardem.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #553 dnia: Lipiec 20, 2014, 11:03:07 pm »
25. HOWARD THE DUCK - bo ludzie chcą się dowiedzieć o co chodzi z tym Howardem.
>>ELEKTRA: ASSASSIN - bo Bill Sienkiewicz w szczytowej formie swojej.

19. THE INCREDIBLE HULK: HEART OF THE ATOM - bo ludzie chcą troche klasycznego tępego Hulka, po historie z Jarellą, bo pomysł Harlana Ellisona, bo jedna z inspiracji Planet Hulk.
>>HULK: GROUND ZERO - bo McFarlane, kiedy jeszcze robił to co robił najlepiej, tj. rysował do scenariuszy innych

23. BLACK PANTHER: PANTHER'S RAGE - bo epicka afrykańska saga napisana przez Dona McGregora o której było w "Niezwykłej Historii Marvel Comics".
>>BLACK PANTHER: THE CLIENT - Bo Mark Texeira...

24. THE UNCANNY X-MEN: SECOND GENESIS - bo debiut międzynarodowego składu, bo przemiana Jean w Phoenix, bo geneza Strom, bo Sentinele, Juggernaut i Black Tom Cassidy.
>>UNCANY X-MEN: MUTAN GENESIS 2.0 - bo Jim Lee i zremasterowane kolory które miażdżą

I dokładnie o to mi chodzi :)
Tak długo jak nie pojawi się jedna lista - firmowana przez burzę mózgów osób, które uznajemy za znawców - w ramach której można będzie poprzeć ograniczoną liczbę tytułów (lub, jak kto woli, odstrzelić równie ograniczoną listę tych, których się nie chce), tak długo możemy nawzajem przerzucać się propozycjami co dodać, a co usunąć. I zarówno wszyscy będą mieć rację, jak i mieć jej nie będą, bo każdy ma swój gust, który dyskusji nie podlega.

P.S. Miałem nie ujawniać żadnych swoich preferencji, ale tak dla lepszej ilustracji: jestem zwolennikiem całkowitego odstrzelenia z listy Ghost Rider`a, którego mam za kiepską postać i z którą to postacią nie zdarzyło mi się przeczytać żadnej (w mojej opinii rzecz jasna) dobrej historii.

Innymi słowy: jeśli mamy zadecydować, potrzebujemy dobrej procedury, która w miarę obiektywnie i w miarę szybko wyłoni opinię więcej, niż kilku osób.

P.S.2  Żeby sprawa była jasna: tego co piszę nie należy traktować jako ataku na/krytyki pod adresem kogokolwiek - zależy mi jedynie na osiągnięciu jak najszerszego porozumienia. O to w tym wszystkich chyba chodzi - żeby wysłać jasny komunikat, z możliwie największym poparciem.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #554 dnia: Lipiec 20, 2014, 11:11:01 pm »
Idac za sugestia NN
Opowiadam sie za lista Aniona. Mozna zmienic ze 2-3 pozycje, ale IMO jest ok
Chyba age of apocalypse zajmie zbyt wiele tomow kolekcji
Elektra assassin hmmm mam mieszane uczucia.
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!