Autor Wątek: "Rag & Bones" (Dominik Szcześniak, Katarzyna Babis)  (Przeczytany 6174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
"Rag & Bones" (Dominik Szcześniak, Katarzyna Babis)
« dnia: Czerwiec 20, 2014, 12:36:00 pm »
W lipcu, podczas festiwalu komiksowego w Luksemburgu, będzie miał premierę pierwszy zeszyt z serii "Rag & Bones" Dominika Szcześniaka i Kasi Babis. To kolejna w ostatnim czasie próba polskich twórców pojawienia się z premierową produkcją najpierw na Zachodzie (wcześniej ekipa "Mydła" zrobiła podobny krok). Czyżby wiał wiatr zmian? I czy jest szansa na poważne zaistnienie w ten sposób w świadomości naszych sąsiadów czytających komiksy?






Rag i Bones, ciągnąc swój wózek z rupieciami przemierzają postapokaliptyczny świat handlując wszystkim, co tylko uda im się znaleźć. W rzeczywistości, w której nikt nie pamięta pierwotnego przeznaczenia przedmiotów i urządzeń, kręcą swój własny, skromny biznes. Raz na wozie, raz pod wozem.
[/size]Rag & Bones to komiks autorstwa Katarzyny Babis (rysunki) i Dominika Szcześniaka (scenariusz), który będzie miał swoją premierę podczas lipcowego festiwalu komiksowego w Luxemburgu. 28-stronicowy, czarno-biały zeszyt, zostanie opublikowany pod banderą wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.
[/size]Aby zamówić komiks, należy wysłać e-maila na adres ragandbonescomic@gmail.com i postępować zgodnie z instrukcją zawartą w odpowiedzi. Cena egzemplarza komiksu (z wliczoną opłatą za przesyłkę) to 14 zł.
[/size]Przedsprzedaż trwa do 24 czerwca 2014 roku.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: "Rag & Bones" (Dominik Szcześniak, Katarzyna Babis)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2014, 11:28:21 am »
Zamówione. Ciekaw jestem jak sprawdzą się rysunki Kasi Babis w czerni i bieli. Mam pewne obawy, ale zobaczymy po lekturze.
 
Okładka jak żywcem wyjęta z Tequilli, styl i kolory, które już na pierwszy rzut oka sprawiają, że nie mam problemu ze stwierdzeniem kto jest za niego odpowiedzialny :smile:
 
Fajny pomysł z wydaniem komiksu w dwóch językach. Pozostaje trzymać kciuki, aby wszystko się udało.
 
ps. jestem zszokowany prędkością, z jaką autorzy odpisują na @ :) nie zdążyłem dodać tego posta, a już dostałem info zwrotne odnośnie odpowiedzi na moje zamówienie heh  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: "Rag & Bones" (Dominik Szcześniak, Katarzyna Babis)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2014, 04:22:22 pm »
Przeczytane.
 
Co do rysunków to czerń i biel sprawdziła się wybornie, tym bardziej w połaczeniu ze stylem Kasi Babis i taką nieco szkicownikową formą. Nie wiem czy słusznie, ale rysunki mi przypominają nieco Asteriksa i Obeliksa. Duży plus za świetną mimikę twarzy bohaterów. Są sceny, które rozkładają na łopatki, choć opierają się tylko na wyrazach twarzy postaci beż wypowiadaania słów.
 
Podoba mi się humor zawarty w tej historii, ale czy to wystarczy by zeszyt ten osiagnął sukces na naszym rynku nie mówiąc o Europie? Tu mam pewne obawy, bo czegoś mu jednak brakuje. Niby wszystko jest poprawnie, ale wykreowany świat i scenariusz nie do końca wciąga (przynajmniej mnie). Trzymam kciuki, abym się pomilił.
 
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: "Rag & Bones" (Dominik Szcześniak, Katarzyna Babis)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2014, 08:01:37 am »
Co prawda rozmawiam w tym wątku nieco sam ze sobą, ale może jednak się znajdzie ktoś kto komiks ten już czytał?

Ode mnie kilka słów po lekturze Rag & Bones

Rag & Bones
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline misio141

Odp: "Rag & Bones" (Dominik Szcześniak, Katarzyna Babis)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2014, 01:46:48 pm »
Przeczytałem ten komiks. Przyjemne czytadło z świetnymi rysunkami. Historia jednak prawie nie występuje, jest tylko nakreślenie postaci i świata. Wie ktoś czy to będzie kontynuowane?
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline papierek

Odp: "Rag & Bones" (Dominik Szcześniak, Katarzyna Babis)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2014, 09:44:29 am »
Nie czytałam jeszcze, ale widziałam kiedyś szkicowe strony do Tequili i stwierdziłam, że Kasi lepiej wychodzą właśnie takie w czerni-bieli i szkicu niż kolory w Tequili... Kiedy indziej trafiłam na jej projekty dla dzieciecej książeczki i były jeszcze lepsze. Fajnie, że Kiciputek uczy się na niewypałach i idzie do przodu :D Bo Tekila to taki mały koszmarek...
"Jego życie to bajka o agresywnych ludziach, gdzie i dobra i zła strona może Ci przychrzanić. Jedyną różnicą od czasu, gdy się dowiedział o tym, jak naprawdę to wygląda, to fakt, że nikt już nie musi wokół niego stąpać na palcach.
Teraz obie strony mogą używać czołgów."

http://www.facebook.com/PapierkiSketchbook

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: "Rag & Bones" (Dominik Szcześniak, Katarzyna Babis)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2014, 10:19:59 am »
Moim zdaniem graficznie Tequila nie była zła. Kolory również (choć bardzo wyraziste) wyglądały całkiem przyjemnie. Szczególnie wówczas, gdy prezentowany był Eden.
Miałem obawy jak sprawdzi się Kasia Babis w czerni i bieli, ale obawy okazały się niesłuszne, gdyż i w takiej koncepcji wygląda to nieźle.
@misio141 potwierdził to co też napisałem. Scenariuszowo mogło być w R&B lepiej, bo teraz za mało wiemy o całym tym świecie i bohaterach. Wygląda to tak jak wyrwany z kontekstu epizod, który musi być częścią większej całości. Pytanie tylko czy tak się stanie?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline papierek

Odp: "Rag & Bones" (Dominik Szcześniak, Katarzyna Babis)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2014, 11:51:49 am »
Ja bym w związku z tym bardziej martwiła się o to, czy jeśli tak się stanie, to czy ludzie to kupią. Jeśli w pilotażowym odcinku przedstawili historię bez polotu, to jest to dosyć ryzykowne zagranie.

Tekila mnie osobiście raziła w oczy;) Fakt, że z czasem widać było poprawę, ale widać było na początku, że Kiciputek dopiero zaczyna się posługiwać językiem komiksu. A te strony w czerni i bielio których mówiłam, to to: http://artkomiks.pl/images/show/products/2233.jpg?width=280&height=400&crop=1&format=jpg i to mi się dużo bardziej podoba. Ale i tak najważniejsza sprawa, że mamy kolejną kobietę w komiksie polskim :)
"Jego życie to bajka o agresywnych ludziach, gdzie i dobra i zła strona może Ci przychrzanić. Jedyną różnicą od czasu, gdy się dowiedział o tym, jak naprawdę to wygląda, to fakt, że nikt już nie musi wokół niego stąpać na palcach.
Teraz obie strony mogą używać czołgów."

http://www.facebook.com/PapierkiSketchbook

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: "Rag & Bones" (Dominik Szcześniak, Katarzyna Babis)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2014, 08:51:03 am »
Czy kto ma informację o tym jak poradził sobie ten komiks na festiwalu za granicą? Jaki był jego odbiór? Na naszym rynku widze dość duża cisza panuje jeśli chodzi o ten tytuł. Zastanawiam się czy poza Polską jest o nim głośniej?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: "Rag & Bones" (Dominik Szcześniak, Katarzyna Babis)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2015, 09:57:05 am »
W temacie cisza, ale może kogoś zachęcę do zakupu ;)

http://jaroslawd.blogspot.com/2015/06/recenzja-dominik-szczesniak-katarzyna.html

Choćby dla takiej grafiki warto:

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope