Gildia Technologii (www.techno.gildia.pl) > Forum Technologii

Wolno działający internet

(1/1)

acidos:
Witam, jestem na wakacjach i niestety mam problem z internetem.Wczoraj ściągałem sobie film na bitcomecie(średnie pobierał go 200kb/s)w pewnym momecie zatrzymałem ściąganie gdyż chciałem skorzystać z internetu i nie chciałem żeby wolniej przez to działał.Po tym zdarzeniu internet okropnie wolno działa,Bicomet pobiera z plik ze średnią predkością 8 kb/s.Do tego w prawym dolnym rogu pojawiła się informacja że port nasłuchiwania jest zablokowany.Co mogę zrobić?w domku jest ruter i na każdym z 3 laptopów internet jest równie wolny.Z góry dzięki za pomoc !:)

Sajuuk':
Hej, a nie wiesz przypadkiem na którym porcie masz otwarty ruch na tym routerze? Otwarty ruch to znaczy, że można nawiązać połączenie z zewnątrz (Internetu) z Twoją siecią za routerem poprzez jeden albo więcej portów. Jeśli masz dostęp do konfiguracji to poszukaj czegoś w rodzaju "port forwarding". Jeśli masz taką potrzebę, możesz otworzyć jakiś port na potrzeby torrenta (najlepiej jakiś pięciocyfrowy port), ale licz się z tym, że to pewna dziura w bezpieczeństwie. : p


Ewentualnie możesz popróbować z losowymi portami w samym bitcomecie, być może trafisz na wolny. Co do torrentów, to polecam też spróbować z innym klientem torrenta np. uTorrentem - http://www.utorrent.com/intl/pl/. Z reguły udawało mi się skonfigurować go dość dobrze nawet bez otwierania portów.


Poeksperymentuj i daj znać jak Ci poszło.

Konik89:
Spróbuj może zresetować ustawienia modemu/routera, zainstalować sterowniki sieci od nowa, prostsze i powinno zadziałać :))

Lewiksa:
Wynikiem takiej przypadłości mógł być fakt, że ktoś przestał seedować plik ściągany przez Ciebie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej