Autor Wątek: Morfołaki  (Przeczytany 87339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MateuszSkutnik

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #225 dnia: Lipiec 08, 2017, 08:08:05 am »
No właśnie, morfy zebrane to oba tomy z imago + ponad drugie tyle nieznanego materiału. :D



Offline Death

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #226 dnia: Lipiec 08, 2017, 01:42:09 pm »
Też powtórzyłem sobie Morfołaki zebrane przed lekturą nowego albumu (którego jeszcze nie czytałem, czekam na odpowiedni moment, czyli brak zmęczenia i chęć) i niezmiennie uważam je za jeden z najlepszych komiksów jaki czytałem w życiu. Przebogaty świat, niczym nieskrępowane pociągnięcia piórkiem, chaos, mistrzowskie scenariusze, duch Leśmiana, szaleństwo.

Offline wilk

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #227 dnia: Lipiec 09, 2017, 08:36:36 am »
Hm. "Morfołaki" z Imago to 2 x 52 strony. "Morfołaki zebrane" od Timofa to 344 strony. Widać to przy opisach na każdym portalu czy w księgarniach. Można wiedzieć, co Was tak zaskoczyło?
Najwidoczniej ówcześnie nie zwróciłem uwagi na ilość stron. Mam nadzieję, że zaspokoiłem Twoją ciekawość.

Offline MateuszSkutnik

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #228 dnia: Lipiec 09, 2017, 02:12:16 pm »
note to self: ludzie kupujo komiksy skutnika bez patrzenia na ilość stron.

ergo: następny album wydać na kartonie, 16 stron. :D

Offline hans

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #229 dnia: Lipiec 09, 2017, 02:49:43 pm »
Hm. "Morfołaki" z Imago to 2 x 52 strony. "Morfołaki zebrane" od Timofa to 344 strony. Widać to przy opisach na każdym portalu czy w księgarniach. Można wiedzieć, co Was tak zaskoczyło?

Tytuł mnie na tyle zmylił, że nie planowałem go kupować. Nie zaglądam zwykle w szczegóły komiksów, których nie planuję kupić.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #230 dnia: Lipiec 09, 2017, 03:01:20 pm »
"morfołaki zebrane" nie było łatwo dostać. z tego co pamiętam komis dorwałem po długim "polowaniu", gdzieś na allegro  :biggrin:  "nowy testament" jest już na półce ale przed lekturą planuję wszystko sobie przypomnieć w kolejności: 'morfołaki' tom 1 i 2 (od Imago), potem wydanie "zebrane" i na końcu najnowszy tom  :lol:


a gdyby w przyszłości miało się pojawić wydanie HC, na lepszym papierze + jakieś inne bajery  - biorę  :cool:
The darkness will swallow everything

Offline MateuszSkutnik

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #231 dnia: Lipiec 09, 2017, 08:10:20 pm »
omiń imago, bo masz to wszystko w "zebranych".

Offline MateuszSkutnik

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #232 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:25:54 pm »
No to zapraszam hardkorowców do nabycia archiwalnych numerów AQQ, Krakersa, Lekarstwa, KKK, Katastrofy, Ziniola, VormkfasY i wielu innych zinów, bo tam byłī pierwodruki.
:D

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #233 dnia: Lipiec 12, 2017, 10:06:42 pm »
to już chyba ultra hardkorowcy  :cool:
The darkness will swallow everything

Offline adam and arluk

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #234 dnia: Styczeń 13, 2019, 12:21:24 am »
Czy dla pełnego zrozumienia Starego i Nowego Testamentu należy przeczytać również pozostałe części Morfołaków?
Czy Morfołaki 1 i 2 zawarte są w Morfołakach Zebranych, czy to inna kompilacja?

Offline Death

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #235 dnia: Styczeń 13, 2019, 08:01:31 am »
Całość Morfołaków to Stary Testament i Nowy Testament.
Stary Testament jest tym samym co Morfołaki zebrane. Tylko że Morfołaki zebrane zawierały jeszcze bestiariusz (każdy Morfołak sportretowany na jednej stronie plus krótki pod nim opis) i scenariusze niezrealizowanych komiksów. Tylko że te niezrealizowane scenariusze z Morfołaków zebranych zostały narysowane po latach przez Mateusza i wydane właśnie jako Nowy Testament. Czyli jak kupisz oba Testamenty to masz wszystkie komiksy. Ale nie masz bestiariusza i scenariuszy komiksów, które potem narysowane wydano jako Nowy Testament (czyli takich jakby fajnych dodatków).
A Morfołaki 1 i 2, które dawno temu wydało Imago to 2/3 komiksów z Morfołaków zebranych lub Starego Testamentu. Czyli nimi nie trzeba się przejmować. Kupujesz oba Testamenty i masz wszystkie komiksy w formacie A4 (lub lekko mniejszym, nie mierzyłem) i na super papierze, ma którym czerń jest czarna jak węgiel z kopalni Anna w Pszowie. A jak jesteś fanem to dodatkowo kupisz sobie Morfołaki zebrane, żeby mieć bestiarusz i scenariusze. Morfołaki zebrane mają mniejszy format, coś jak amerykański lub trochę większy.

Offline adam and arluk

Odp: Morfołaki
« Odpowiedź #236 dnia: Styczeń 13, 2019, 11:51:56 am »
Dziękuję za pełną, wyczerpującą odpowiedź.
Posiadam i Morfołaki Zebrane i oba Testamenty. Zebrane czytałem x lat temu ale za wiele już z lektury nie pamiętam.
Wystarczy więc jak rozsiądę się w fotelu z Testamentami na kolanach.

 

anything