trawa

Autor Wątek: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza  (Przeczytany 75419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomb

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 03, 2015, 09:26:10 am »
W sumie nie rozumiem w czym problem
W komunikacji. Nie wszyscy wiedzą, czym aktualnie żyje wydawnictwo, bo i nie ma takiego obowiązku.
Wystarczy pisać, a żaden tomb na forum nie będzie się pienił. Moje propozycje:
"Szanowni Wspierający,
Dziękujemy za udział w akcji. Druk komiksu planujemy na przełom września i października i w tym czasie poprosimy o przesłanie do nas adresów, na które pocztą wyślemy paczki.
Pozdrawiamy
KG"
A teraz można było:
"Drodzy klienci,
przygotowujemy się do sfinalizowania wszystkich zamówień, lecz z uwagi na natłok pracy w związku ze zbliżającymi się wydarzeniami specjalnymi, jesteśmy zmuszeni podzielić wysyłki na kilka partii.
Mamy tu też na względzie nasze wspólne dobro, jakim jest ręka Krzysztofa, która musi niezawodnie dokonać wpisu w każdym zakupionym egzemplarzu, zatem prace pozwoliliśmy sobie rozłożyć następująco:
- (i tu info o odbiorze na urodzinach)
- (tutaj, że na feście też można)
- jeśli czas pozwoli to część paczek nadamy jeszcze przed drugim weekendem października, cała reszta pojedzie w Polskę niezwłocznie po targach.
Dziękujemy za wyrozumiałość i życzymy przyjemnej lektury.
Zespół KG"
A Wielką Pardubicką (w znaczeniu bieg z przeszkodami) funduje zwykle wydawca. I dobrze jest, gdy klient jest tylko widzem, gorzej, gdy koniem. Ja tylko lubię wiedzieć, a nie zastanawiać się, kiedy wezmą adres, czy może już prosili, a ja przegapiłem itp. I już.
Padlem Szanowny Panie, Szanowna Pani.
Taki ze mnie megaloman. A jeśli komuś się nie podoba, to może mnie pocałować w ... pierścień.
A poważnie, to skąd wiedzą, kto kupił ich komiks? Nie każdy musi czuć się częścią komiksowej funfelskiej braci.

Offline peta18

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 03, 2015, 09:30:50 am »
Taki ze mnie megaloman. A jeśli komuś się nie podoba, to może mnie pocałować w ... pierścień.
A poważnie, to skąd wiedzą, kto kupił ich komiks? Nie każdy musi czuć się częścią komiksowej funfelskiej braci.
Uwielbiam sytuacje gdy poznajesz burmistrza miasta, a on Ci sie przedstawia z imienia i tak tez sie do niego zwracasz. Nie, nie bylo to w Polsce. W Polsce to chyba tylko w jednym miescie jest mozliwe.
Po prostu trzba byc (wyluzowanym) czlowiekiem...
Ale co kto lubi. Pax.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline absolutnie

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #152 dnia: Październik 03, 2015, 09:33:06 am »
Taki ze mnie megaloman. A jeśli komuś się nie podoba, to może mnie pocałować w ... pierścień.
A poważnie, to skąd wiedzą, kto kupił ich komiks? Nie każdy musi czuć się częścią komiksowej funfelskiej braci.
Szanowny Panie TOMBIE,
śpieszę wyjaśnić, że w języku polskim forma "Wam" - pisane dużą literą - jest powszechnie stosowaną formą grzecznościową i przez ogół powszechnie akceptowaną. Nie tylko w polskim, zresztą, ma ona odpowiednik w angielskim You, które jest też formą grzecznościową tak powszechnie stosowaną, że całkowicie wyparła formę "ty" (thou).


Chciałem też zwrócić uwagę, że jednak osób, które się zrzucały na album, jest jednak znajomymi czy to wydawcy, czy też rysownika. Pisanie do nich Szanowni Państwo bucówą by trąciło. Stąd - fortunny moim zdaniem - wybór formy grzecznościowej Wy, Wam, godzącej tych, z którymi wydawca i rysownik są po imnieniu z tymi, z którymi są na "Pan", "Pani".
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2015, 09:37:00 am wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline tomb

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #153 dnia: Październik 03, 2015, 09:40:39 am »
Dziękuję, że grzecznie wyjaśniliście mi, że polska etykieta jest przaśnym anachronizmem wobec nawały wielkoświatowego żywiołu językowego. Tak to jest, gdy człowiek całe życie w kurnej chacie trzymany. Zastanowię się nad przeniesieniem zwyczaju mówienia na Ty każdemu spotkanemu w życiu codziennym.

Offline absolutnie

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #154 dnia: Październik 03, 2015, 09:53:12 am »
Dziękuję, że grzecznie wyjaśniliście mi, że polska etykieta jest przaśnym anachronizmem wobec nawały wielkoświatowego żywiołu językowego. Tak to jest, gdy człowiek całe życie w kurnej chacie trzymany. Zastanowię się nad przeniesieniem zwyczaju mówienia na Ty każdemu spotkanemu w życiu codziennym.


Zwróć uwagęna to, że sam w swojej wypowiedzi uzył Pan zwrotu "wyjaśniliście mi", w domyśle "Wy", stosując go - zgodnie z normą jezykową - jako formy grzecznościowej. Skoro więc Pan uważa, że Panu wolno, to czemu innym tego samego zabrania?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline tomb

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #155 dnia: Październik 03, 2015, 10:03:56 am »

Zwróć uwagęna to, że sam w swojej wypowiedzi uzył Pan zwrotu "wyjaśniliście mi", w domyśle "Wy", stosując go - zgodnie z normą jezykową - jako formy grzecznościowej. Skoro więc Pan uważa, że Panu wolno, to czemu innym tego samego zabrania?
Ależ mi chodzi o zwrot stosowany w określonym miejscu. Na forum przyjmujemy formę Ty, a to nie jest powszechny sposób komunikacji z klientami.
A poza tym moja uwaga była marginalna, bez znaczenia dla całego problemu. Zwłokę w wysyłce już mi wyjaśniono, brak informacji ze strony wydawcy nie został wytłumaczony. Mam już jasny obraz sytuacji i czekam na książkę.

Gawronkiewiczowi taka cegła należała się jak mało komu.

Offline helsing

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #156 dnia: Październik 03, 2015, 11:04:44 am »
Krzesło jest świetnie wydane i robi wrażenie. A Gawronkiewicz zaczął podpisywać egzemplarze tydzień temu, więc trochę to potrwa zanim wszystko przemieli.
Na pocieszenie pochwalę się co ja dostałem:


Spokojnej soboty.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #157 dnia: Październik 03, 2015, 11:07:22 am »
Aż do dziś nie wiedziałem, że to jest w formacie Blacksada. Widziałem fotkę na profilu KG, gdzie Krzesło stoi obok Wyprawy Shackletona (swoją drogą fajna książka, polecam). A ta ma ogromny format.


Trochę tu popłynęła dyskusja...
Jest taki wątek albo dwa nawet w dziale Off-Top gdzie to pasuje, ale nic w dziale komiksy. sorry
tak że poleciało

fragsel
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2015, 04:07:22 pm wysłana przez fragsel »

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #158 dnia: Październik 07, 2015, 11:03:33 am »
Jak tam? Dostał już ktoś te Krzesło w piekle? Wiadomo w ogóle, czy wysyłali?

Offline Itachi

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #159 dnia: Październik 07, 2015, 11:06:24 am »
U mnie cisza.

Offline turucorp

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 07, 2015, 11:31:07 am »
w niedziele Krzysztof podpisywał na bieżąco, obstawiam zatem, że albumy do wysyłki będą/są sygnowane i ilustrowane w tym tygodniu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 07, 2015, 11:52:22 am »
Dzięki!

Offline Koalar

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 07, 2015, 12:20:08 pm »
Ja wziąłem w sobotę na MFKiG. Podpisów właśnie nie było, bo autor trochę się spóźnił, ale i tak szedłem po rysunek, więc wziąłem czysty egzemplarz (a rysunek dostałem).
Rozumiem zniecierpliwienie wpłacających, ale trzeba też pamiętać, że to pierwsza tego typu inicjatywa KG. Ale mnie też się nie śpieszy, bo u mnie kolejka komiksów do przeczytania jest dłuuuuuga.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline blackwaterpark

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 07, 2015, 12:28:20 pm »
[...]
Rozumiem zniecierpliwienie wpłacających, ale trzeba też pamiętać, że to pierwsza tego typu inicjatywa KG. Ale mnie też się nie śpieszy, bo u mnie kolejka komiksów do przeczytania jest dłuuuuuga.

Jeśliby pośpiech miał oznaczać bylejakość, to niech zostanie tak, jak jest.  :smile:

Offline misiokles

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 07, 2015, 02:18:21 pm »
Właśnie dostałem maila od gildii, że wysłali moją paczkę a w niej m.in. gildowy pakiet Przebiegłego dochodzenia i Krzesła w piekle. Jaram się!

 

anything