Autor Wątek: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza  (Przeczytany 75124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TePe

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 06, 2015, 12:25:00 pm »
Trochę kojarzy się z okładką innego komiksu Gawronkiewicza Powstanie.

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 06, 2015, 03:41:13 pm »
Rewelacyjny komiks, rewelacyjna okładka, rewelacyjny format.  :cool:

Offline spence

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 06, 2015, 04:46:24 pm »
Jako sam obrazek zajebisty, ale gubi śmiechowość i przerysowanie z okładek osobnych wydań.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 06, 2015, 05:58:42 pm »
Jako sam obrazek zajebisty, ale gubi śmiechowość i przerysowanie z okładek osobnych wydań.

Zgadzam się! Okładka świetna, ale mroczna i tajemnicza, po takiej okładce prędzej spodziewałbym się jakiegoś poważnego kryminału - ta postać w bramie kojarzy mi się z klasyczną sceną z "Trzeciego człowieka", z uciekającym Orsonem Wellsem. Gdyby nie ten przemykający w pierwszym planie Watson, to już w ogóle nie pasowałaby do komiksu.

Offline graves

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 07, 2015, 02:44:43 pm »
Jak szybko spojrzałem na forum to myślałem, że to zapowiedź okładki drugiego tomu Powstania.
Jeszcze tylko brakuj znaku "Polski walczącej" na murze  :wink:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 07, 2015, 03:04:49 pm »
A ja przeczytałem w końcu Powstanie i nie jest prawdą - jak gdzieś czytałem - że Gawronkiewicz narysował słaby scenariusz. To bardzo dobry komiks. On pacyfista, ona wojowniczka, jej brat wojownik, jej siostra delikatna, jej chłopak wojownik.
Wojna, nadchodzi Powstanie `44, ona przekonuje jego, żeby był mężczyzną i walczył, bo tak trzeba (skojarzyli mi się z rodzeństwem z Giuseppe w Warszawie, gdzie Czyżewska współpracowała z partyzantami, a jej brat Cybulski wolał malować obrazy). Mnóstwo małych historyjek (w tym dwa świetne żarty), świetnie przedstawieni mieszkańcy jednej kamienicy, dobrze zarysowane postacie, spokojne tempo opowieści i oczekiwanie na wielką kilkumiesięczną bitwę, która zdaje się rozpęta się już na pierwszych stronach drugiego tomu. Jeszcze spotęgowali ten spokój rysunkami łąki pełnej kwiatów na ostatnich planszach tego tomu. Nie mogę się doczekać na drugi tom. Gawronkiewicz na swoim normalny poziomie, nieosiągalnym dla 99% polskich rysowników. Niektóre plansze, np. ta, na której przedstawiono żydowskie getto z karawanem i woźnicą, który zamiast głowy ma trupią czaszkę, a za tło robi wielka czerwona Gwiazda Dawida, to mistrzostwo świata.
Wyszła ta opowieść Sowie, oj wyszła. Tym chętniej sięgnę w końcu po Marzi. Aczkolwiek mam wrażenie, że to polskie kolorowanie (w oryginale zdaje się użyto bardzo oszczędnych barw) może nie pasować do takiej ciężkiej opowieści.

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 21, 2015, 02:30:49 pm »
Dziwne te plansze z "Kwintesencji".









Ciekawe czy to takie wprowadzenie, czy może jest tak przez cały komiks.  :smile:
WK poinformowało, że zarówno Niezwykłe dochodzenie jak i Kwintesencja ukażą się dopiero we wrześniu.  :doubt:

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 21, 2015, 06:07:56 pm »
Czy Kwintesencja to w ogóle komiks?

Offline turucorp

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 21, 2015, 07:34:20 pm »
Czy Kwintesencja to w ogóle komiks?

Nie, sama sztuka, bez komiksu  :roll:

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 21, 2015, 07:49:02 pm »
Nie, sama sztuka, bez komiksu  :roll:

A, chyba że tak...

Co by to nie było, ja przykładowymi planszami jestem rozczarowany.

Offline turucorp

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 21, 2015, 08:02:22 pm »
Co by to nie było, ja przykładowymi planszami jestem rozczarowany.

Ale w sensie, ze Krzysztof tak narysowal, czy ze w ogole?
Bo jak sie domyslam, gdyby te sample dotyczyly autora 10-20 lat mlodszego, to wyraz rozczarowania juz by sie nie pojawil?

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 21, 2015, 08:08:58 pm »
Nie, ogólnie nie podobają mi się. Z tą różnicą, że gdyby ktoś inny za to odpowiadał, to pewnie w ogóle bym się Kwintesencją nie zainteresował po tych planszach. Ale biorąc pod uwagę markę autorów, zaryzykuję.

A to, że po Gawronkiewiczu spodziewałem się czegoś innego, do czego zdążył już mnie przyzwyczaić, to druga sprawa.

mgnesium

  • Gość
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 21, 2015, 09:37:04 pm »
WK poinformowało, że zarówno Niezwykłe dochodzenie jak i Kwintesencja ukażą się dopiero we wrześniu.  :doubt:

 trochę się rozczarowałem, te wszystkie peany i rekomendacje narobiły mi apetytu na ten komiks.

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 21, 2015, 10:16:10 pm »
To nadal jest duet Gawronkiewicz - Janusz, więc komiks będzie znakomity, choć nikt nie spodziewał się takiej oprawy graficznej. Nie wyobrażam sobie odpuszczenia tego albumu.

Offline Jaszcząb

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 22, 2015, 12:49:49 pm »
Tym chętniej sięgnę w końcu po Marzi. Aczkolwiek mam wrażenie, że to polskie kolorowanie (w oryginale zdaje się użyto bardzo oszczędnych barw) może nie pasować do takiej ciężkiej opowieści.

To nie jest żadne "polskie kolorowanie". Tak wyglądało oryginalne wydanie, a oszczędne kolorowanie zastosowano w wydaniu amerykańskim - http://www.comicbookresources.com/prev_img.php?pid=10803&pg=1
które swoją drogą też mi się bardziej podoba.
Trudno też chyba nazwać "Marzi" ciężką opowieścią. Są tam oczywiście takie fragmenty, ale wiele historyjek ma jednak charakter pozytwnych wspomnień z dziciństwa. Przynajmniej ja je tak odbierałem podczas lektury i tak to pamiętam.

 

anything