Autor Wątek: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza  (Przeczytany 75115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 22, 2015, 02:03:22 pm »
To nie jest żadne "polskie kolorowanie". Tak wyglądało oryginalne wydanie, a oszczędne kolorowanie zastosowano w wydaniu amerykańskim
Wiem, wiem, jak to napisałem, to ktoś wtedy mi wyjaśnił jak to było z tą Marzi i potem była jakaś mała dyskusja o komiksie Sowy, ale posty gdzieś przeniesiono.

Pamiętam, że kiedyś na forum był taki fajny zwyczaj, że jak przenoszono gdzieś kilka postów, bo temat poszedł częściowo w innym kierunku, to w tym ostatnim poście, który został, moderator umieszczał na końcu informację, że przeniesiono rozmowę o tym i o tym do takiego i takiego tematu i od razu z linkiem do pierwszego przeniesionego posta i wszystko było jasne. Teraz tego niestety nie ma.

Np. w temacie Blueberry też tak było, że napisałem coś o filmie Tombstone i potem była dyskusja o westernach. Gdzieś ją przeniesiono i jak ktoś chciałby sobie po jakimś czasie poczytać, to nie wie gdzie szukać. Albo wręcz ktoś wchodzi pierwszy raz i nie wie, że w ogóle temat poszedł w tym kierunku, ale posty są w innym miejscu. O tutaj: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,29205.msg1292594.html#msg1292594
Nawet jest tak, że mam tam dwa posty z rzędu, bo te między nimi poszły do innego tematu.


Bardzo dobry zwyczaj. Wcale a wcale o tym nie wiedziałem (lub nie pamiętałem), a nikt z użytkowników nie pomyślał, żeby mi przypomnieć. Oczywiście poza Tobą teraz.
Tak będę robił. Dzięki.
fragsel
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2015, 03:43:54 pm wysłana przez fragsel »

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 17, 2015, 02:15:12 pm »
Jest info, które zgniecie jaja każdego fana talentu Gawronkiewicza.
Nie tylko drugie wydanie Przebiegłego dochodzenia, oraz Kwintesencja. We wrześniu pojawi się 340-stronicowa cegła zbierająca jego komiksy z różnych magazynów, ilustracje, szkice itd. Generalnie trzeba kupić.

"Krzesło w piekle” to album wyjątkowy. Bo wyjątkowy jest też talent jego autora, Krzysztofa Gawronkiewicza. To jeden z najbardziej uznanych i utalentowanych twórców polskiego komiksu, który od lat tworzy ilustracje, krótkie komiksy i pełnometrażowe albumy, odnosząc sukcesy także za granicą. “Krzesło w piekle” podsumowuje dotychczasową karierę rysownika. Znajduje się w nim olbrzymia część jego krótkich form komiksowych, do tej pory rozproszonych po dawno już niedostępnych komiksowych magazynach, antologiach, czy wręcz nie publikowanych nigdy wcześniej. Autor odsłania również kulisy swojej pracy, prezentując alternatywne wersje plansz i okładek, a także materiały robocze m.in. z albumów “Esencja”, “Mikropolis”, czy “Powstanie”. Osobną część stanowi natomiast obszerna galeria ilustracji, szkiców i grafik koncepcyjnych, które powstawały przez lata na potrzeby reklam, gier wideo, czy projektów wydawniczych. Przepiękny edytorsko album jest najpełniejszą prezentacją dorobku Gawronkiewcza. Zawartość “Krzesła w piekle” uzupełniają teksty m.in. byłego naczelnego pisma “Nowa Fantastyka” Macieja Parowskiego, scenarzystów często współpracujących z rysownikiem, jak Dennis Wojda i Grzegorz Janusz, zdobywcy Paszportu "Polityki" Kuby Woynarowskiego, a także szczegółowa bibliografia prac.

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/280190-krzeslo-w-piekle

Jeszcze niech ktoś wyda taki album zbierający wszystkie krótkie komiksy ze scenariuszem Grzegorza Janusza. :smile: Jest tego pełno.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2015, 02:22:00 pm wysłana przez Death »

Offline wilk

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 17, 2015, 02:56:33 pm »
Jestem ciekaw czy w tej cegle będzie jakiś premierowy komiks. Chyba się jednak na to nie zanosi.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 17, 2015, 06:04:10 pm »
Świetna wiadomość! Może i nie będzie nic premierowego, ale i tak ten album to wielki rarytas!

Offline adro

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 17, 2015, 08:48:18 pm »
musowy zakup  :biggrin: :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 17, 2015, 08:52:44 pm »
Świetna wiadomość! Może i nie będzie nic premierowego, ale i tak ten album to wielki rarytas!
Niby tak, ale wątpię żebym znał jakikolwiek z jego krótkich komiksów z jakichś antologii i magazynów. Czytałem chyba tylko albumy: Mikropolis 1 i 2, Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona 1 i 2, Achtung Zelig, Powstanie 1. Plus będą jakieś różne premierowe materiały, typu alternatywne okładki.
Aha, no i w tekście jest napisane, że będą komiksy nigdy wcześniej niepublikowane. :smile:

Offline wilk

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 18, 2015, 05:41:08 am »
Niby tak, ale wątpię żebym znał jakikolwiek z jego krótkich komiksów z jakichś antologii i magazynów. Czytałem chyba tylko albumy: Mikropolis 1 i 2, Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona 1 i 2, Achtung Zelig, Powstanie 1. Plus będą jakieś różne premierowe materiały, typu alternatywne okładki.
Aha, no i w tekście jest napisane, że będą komiksy nigdy wcześniej niepublikowane. :smile:
Faktycznie. :smile:

Z rzeczy musowych do poznania to dodałbym jeszcze "Tabula rasa" z Areny Komiks. Zapewne znajdzie się w tym zbiorze.


Ja się waham z decyzją o zakupie. Zobaczę ile będzie premierowego materiału. Dla samych okładek czy szkiców raczej nie będę kupował ponad trzystu stronicowego albumu.

Offline Kokosz

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 18, 2015, 08:02:04 pm »
Ja się waham z decyzją o zakupie. Zobaczę ile będzie premierowego materiału. Dla samych okładek czy szkiców raczej nie będę kupował ponad trzystu stronicowego albumu.


Jestem w szoku. Przecież nawet jeśli masz już te komiksy, to są one porozrzucane po zapewne kilkunastu czy kilkudziesięciu magazynach, antologiach i nie wiadomo czym jeszcze... Nie wiem nawet, czy dałoby się je wszystkie znaleźć, jakbyś chciał je przeczytać.

Dla mnie must-have.

Offline wilk

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 19, 2015, 09:52:13 am »

Jestem w szoku. Przecież nawet jeśli masz już te komiksy, to są one porozrzucane po zapewne kilkunastu czy kilkudziesięciu magazynach, antologiach i nie wiadomo czym jeszcze... Nie wiem nawet, czy dałoby się je wszystkie znaleźć, jakbyś chciał je przeczytać.

Dla mnie must-have.
Cóż, mnie szokują innego kalibru rzeczy.

W każdym razie zdecyduję jak zobaczę dokładny spis komiksów. Dla mnie najważniejsze jest to, że czytam coś czego wcześniej nie czytałem. Wierzę, że to wydanie będzie się prezentować wspaniale, jednak nie jestem aż takim kolekcjonerem, żeby mieć mieć ten komiks na półce dla samego jego posiadania.

Offline Itachi

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 22, 2015, 04:38:19 pm »

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 22, 2015, 07:34:46 pm »
https://wspieram.to/projekt/5058/krzeso-w-piekle

Warto dodać, że wciąż jest możliwość zakupu "Krzesła w piekle" za 65 zł już z wysyłką.

Offline Itachi

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 22, 2015, 07:45:17 pm »
Warto dodać, że wciąż jest możliwość zakupu "Krzesła w piekle" za 65 zł już z wysyłką.

Dokładnie, bardzo atrakcyjna propozycja. Po wypłacie na pewno wesprę projekt i będzie to mój pierwszy raz w tego typu działaniach.

Offline kenji

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 22, 2015, 07:51:59 pm »
Dzieki Itachi za info. Wsparcie odemnie poszło :)

Offline Itachi

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 22, 2015, 08:05:14 pm »
Spoko :wink: Trzeba dać sygnał, że takie inicjatywy w Polsce mają przyszłość!

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 22, 2015, 09:21:39 pm »
A co mi tam, wrzucę kamyczek do ogródka: Żeby znowu nie było tak, że wspierający otrzymają komiks znacznie później, niż osoby, które mogły go sobie kupić na jakimś festiwalu (i w sklepach komiksowych chyba też). Piję tu do Kotowicza. :smile:

Ps. Czym się różni opcja za 65 zeta od opcji za 75? Albo za długo przebywałem dziś na słońcu, albo są takie same. Tam jest chyba jakaś pomyłka, bo w tekście po lewej stoi, że album jest od 75.

 

anything