trawa

Autor Wątek: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza  (Przeczytany 75124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 22, 2015, 09:25:26 pm »


Ps. Czym się różni opcja za 65 zeta od opcji za 75? Albo za długo przebywałem dziś na słońcu, albo są takie same. Tam jest chyba jakaś pomyłka, bo w tekście po lewej stoi, że album jest od 75.


Ta za 65 złotych jest limitowana. Tylko 50 osób może dostać ten komiks za tę cenę. Dla spóźnialskich jest ta o dychę droższa.

No i pamiętać trzeba, że jak się nie uzbiera ponad 20 000 to i tak komiksu za 75 zł nie będzie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2015, 09:28:38 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 22, 2015, 09:28:49 pm »
Spoko, to samo mi odpisał Holcman. :)
Myślałem, że się pomylili i są 270 zł w plecy, bo 27 osób kupiło już ten komiks. :D

Offline Itachi

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 22, 2015, 09:32:38 pm »
No i pamiętać trzeba, że jak się nie uzbiera ponad 20 000 to i tak komiksu za 75 zł nie będzie.

Cały miesiąc przed nami, bądźmy optymistami :wink: Promujcie tę akcję na fb swoim i wydawnictw komiksowych, a także forach (przede wszystkim Avalon mam na myśli, bo na Alei jest osobny post).

Offline absolutnie

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 23, 2015, 11:00:53 am »
Idzie jak burza (ale nie ta ze scenariuszem Parowskiego, tylko taka prawdziwa). Właśnie osiągnęli 30% 


Edit: Już 35%. I ciągle są do wzięcia albumy w promocyjnej cenie (chociaż już tylko osiem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2015, 01:58:56 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Itachi

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 23, 2015, 04:45:54 pm »
50 osób wsparło projekt za 65 zł, czyli najatrakcyjniejsza opcja jest już niedostępna. Teraz pewnie zaczną się schody, chociaż 75 zł to również całkiem pozytywna cena.

Na tę chwilę uzbierało się 43%, czyli jak na dwa dni całkiem niezły wynik.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2015, 06:50:08 pm wysłana przez Itachi »

Offline absolutnie

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 23, 2015, 06:50:44 pm »

Na tę chwilę uzbierało się 43%, czyli jak na dwa dni całkiem niezły wynik.


Już jest 43%, a dzień się jeszcze nie skończył.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 23, 2015, 08:49:06 pm »
Moim zdaniem bardzo fajna jest opcja za 150 zł. Komiks, rysunek i komplet grafik.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 23, 2015, 10:54:02 pm »
Moim zdaniem bardzo fajna jest opcja za 150 zł. Komiks, rysunek i komplet grafik.
Moim zdaniem też :) ....ale strasznie kusi mnie oryginalna plansza!!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline eskos

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 24, 2015, 06:58:43 am »
Moim zdaniem też :smile: ....ale strasznie kusi mnie oryginalna plansza!!
Mnie skusiła i trzymam kciuki, żeby projekt udało się zrealizować. Już 49% osiągnięte na 29 dni do końca. Jest spora szansa, że się uda jak jeszcze paru kolekcjonerów wróci z urlopu.

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 24, 2015, 11:03:34 am »
Mnie skusiła i trzymam kciuki, żeby projekt udało się zrealizować.
Wcale nie jestem zdziwiony. Jesteś hardkorowym kolekcjonerem. :)
Jak się potem okaże,że to nie jest plansza z jakiegoś zapomnianego komiksu z magazynu komiksowego, tylko z Mikropolis, Esencji, Powstania, lub Achtung Zelig, to niejeden będzie sobie pluł w brodę. :)

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 24, 2015, 11:12:29 am »

Wcale nie jestem zdziwiony. Jesteś hardkorowym kolekcjonerem. :smile:
Jak się potem okaże,że to nie jest plansza z jakiegoś zapomnianego komiksu z magazynu komiksowego, tylko z Mikropolis, Esencji, Powstania, lub Achtung Zelig, to niejeden będzie sobie pluł w brodę. :smile:
hmmm.... gdyby to była plansza z "jakiegoś zapomnianego komiksu z magazynu komiksowego" np. z Tabula Rasa, to pierwszy sobie będę pluł w brodę. A opcji z oryginalną planszą nie brałem tylko z tego powodu, że mam nadzieję, je ktoś "wspierając" wydanie albumu sypnie grubo więcej niż tego przysłowiowego tysiaka :)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 24, 2015, 11:51:40 am »
A opcji z oryginalną planszą nie brałem tylko z tego powodu, że mam nadzieję, je ktoś "wspierając" wydanie albumu sypnie grubo więcej niż tego przysłowiowego tysiaka :smile:
Pewnie nie, ale fajnie byście mieli, nie? :)
I racja, nie pomyślałem o tym, że jednak plansze Gawronkiewicza są zapewne bardzo drogie, bo to uznany twórca (i to nie tylko w PL). Więc chyba jednak będą plansze z magazynów. :)

Offline eskos

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 24, 2015, 12:18:52 pm »
Pewnie nie, ale fajnie byście mieli, nie? :smile:
I racja, nie pomyślałem o tym, że jednak plansze Gawronkiewicza są zapewne bardzo drogie, bo to uznany twórca (i to nie tylko w PL). Więc chyba jednak będą plansze z magazynów. :smile:
Tak na prawdę to dopóki KG nie udostępni zdjęć plansz to możemy sobie pospekulować. BTW, będę zadowolony z każdej oryginalnej planszy jaka zostanie mi przydzielona. Oczywiście o ile zbiórka zakończy się sukcesem.

Offline absolutnie

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 24, 2015, 12:24:34 pm »
A co mi tam, wrzucę kamyczek do ogródka: Żeby znowu nie było tak, że wspierający otrzymają komiks znacznie później, niż osoby, które mogły go sobie kupić na jakimś festiwalu (i w sklepach komiksowych chyba też). Piję tu do Kotowicza. :smile:


Z wyjaśnień scenarzysty Kotowicza wynika, że załatwiał wysyłkę we własnym zakresie. Gdyby Gawronkiewicz miał sam te albumy wysyłać, to pewnie byśmy czekali na nie ze dwa lata. Może dłużej. Tu jednak proszącym o wsparcie jest wydawnictwo i to ono gwarantuje realizację swoich obietnic, pewnie więc będzie szybciej.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 24, 2015, 12:31:40 pm »
Tak na prawdę to dopóki KG nie udostępni zdjęć plansz to możemy sobie pospekulować. BTW, będę zadowolony z każdej oryginalnej planszy jaka zostanie mi przydzielona. Oczywiście o ile zbiórka zakończy się sukcesem.
zależy co można uznać za sukces? jak do 20 tysi zabraknie z trzech, to ja chętnie zgarnę pozostałe 3 plansze, ale chyba nie o to chodzi z tym całym "wspieraniem". Na razie to ludziska albo biorą album w extra-promocyjnej cenie, albo rzucają się na tanie oryginały. Jak dla mnie, każdy, nawet najmniej znaczący komiks(ik) Gawrona to dzieło samo-w-sobie (nie liczę tu plansz reklamowych, bo z zasady nie toleruję żadnych reklam). A odnośnie reklamowania Gawrona, to chyba pisząc "najwybitniejszy (lub nawet: jeden z największych) polskich rysowników komiksów" - robimy mu kuku, wg mnie to jeden z kilku(-nastu?) najgenialniejszych artystów komiksu w całej jego historii. Inna sprawa, że niewiele tego stworzył, ale może w tym leży sekret :wink:
A odnośnie "Tabula rasa" (ktoś wcześniej wspominał, że być może będzie w tej antologii), to sądzę, że ten komiks, jak mało który, zasługuje na osobną publikację!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.